Hľadám programátora pre linux soft

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
kamowski

Hľadám programátora pre linux soft

#1 Příspěvek od kamowski »

hľadám programátora, ktorý by napísal program "Fakturácia" pre linux.

Začal som podnikať a súčasťou podnikania je aj účtovníctvo. Toto mám vyriešené cez externú účtovníčku.
Potrebujem však program na vystavenie a evidenciu faktúr, dobropisov, jednoduchú evidenciu skladu, tlač dokumentov .....
Na SK ani CZ trhu nič také neexistuje pre linux.
Je niekoľko lastovičiek ale to sú komplexné účtovné softy, ktoré ja nevyužijem.

Momentálne mám na jednom pc iba kvôli fakturačnému softu dualboot s wxp. Mám ho legálne ale chcel by som ho odstrániť natrvalo.
LM a linux všeobecne propagujem kadiaľ chodím a viem, že mnohí živnostníci a malí podnikatelia si kupujú pc alebo notebooky s win tak isto len pre chýbajúci soft pre linux.

Ak je tu niekto, kto by si s tým poradil, môžeme rozobrať podrobnosti.



prosím admina, ak som to zle zaradil o presunutie príspevku do vhodnejšieho subfóra

admin

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#2 Příspěvek od admin »

V pořádku, Obecné příspěvky jsou i o tomto... jen se zeptám FlexiBee jsi okouknul??

kamowski

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#3 Příspěvek od kamowski »

FlexiBee je práve tá lastovička na "Linuxovom nebi podnikateľov" :D
Je to však, ako som povedal, komplexný soft prevedenie účtovníctva.
Malí a strední podnikatelia samotné účto riešia tak ako ja, cez externých účtovníkov.
My potrebujeme vystaviť cenovú ponuku, faktúru, vytlačiť štítky na balíky (ak máme eshop), poštovné doklady, viesť si nejaký sklad, pokladničnú knihu a podobné drobnosti.
Výstupy z tohto softu aj tak končia u účtovníka, ktorý ich zaeviduje podľa zákona o vedení účtovníctva.

Trošku som skeptický z budúcnosti FlexiBee, väčšina účtovníkov má soft pre win. Je to z jednoduchého dôvodu. Pravidlá vedenia účtovníctva sa dosť často menia a upravovať tak komplexné programy pre malú skupinu linuxových užívateľov soft firmám nestojí za to.
FlexiBee sa uplatní tám, kde majiteľ firmy, ktorá má interného účtovníka, pochopí výhody linuxu a komunity okolo neho.

Možno práve tento soft na fakturáciu by prelomil ľady. Ak by vznikol, urobila sa mu nejaká reklama..., mali a strední podnikatelia by postupne prešli na linux (v prvom rade z finančných a licenčných dôvodov ) a zároveň by stúpal dopyt aj po komplexných riešeniach v linuxe.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#4 Příspěvek od ulo »

Jen mě tak napadlo - zkoušel jsi nějaký ten soft pro Win rozjet pod Wine?
Některé programy, co potřebuju v práci a jsou pouze pro Win, mi pod Wine běhají pěkně. Ale vím i o dalších aplikacích, které prostě pod Wine nejdou rozjet, snad to nebude problém i těch aplikací na účto...
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

kamowski

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#5 Příspěvek od kamowski »

týchto programov na fakturáciu, sklad a niečo navyše nie je veľa ani pre win.
Ten, ktorý pod win používam sa mi cez wine síce podarilo spustiť ale je tam problém so zobrazením a niektoré (dosť dôležité) funkcie nefungujú. Konzultoval som to aj s výrobcom, ktorý navyše tvrdí, že by to malo ísť ale nikam sme sa nedostali. Neviem, či je taký zaneprázdnený alebo linux jednoducho nemá chuť riešiť.

Skúšal som ďalší, s ešte horším výsledkom. Konzultoval som možnosť nasadenia v linuxe s distribútorom pre Slovensko.
Vraj sa to niekomu podarilo upraviť (a vraj to je celkom jednoduché) pre linux ale nevedel mi dať kontakt na toho dotyčného.
Zveriť firemné dáta programu, ktorý mi vyhadzuje x chybových hlášok než vôbec nabehne, mi nepripadá dvakrát zodpovedné.

Existujú online aplikácie ale....
- nie vždy mám prístup na internet aj keď mám notebook so sebou
- tam, kde je to zadarmo (nie je to moja podmienka), aplikácia je tak jednoduchá a má tak málo funkcií, že si na to vystačím s Libre Office
- tam, kde tých funkcií je viac (chýbajúce by sa mohli po konzultácii snáď aj dopracovať), je cena neúmerná, čo odradí ako mňa tak aj iných.
- zavesiť firemné údaje niekde na cudzí server?
Deklarujú síce vysokú mieru zabezpečenia ....., ale čo je doma, je doma (aj keď niekto skôr príde k problémom ak to má doma :D )

Skúšal som to v Libre Office na podnet výbornej série článkov :
http://www.openoffice.cz/navody/openoff ... bnej-firme
a momentálne skúšam podľa tohto :
http://www.linuxexpres.cz/praxe/faktura ... office-org
Z týchto článkov si vyberám to, čo potrebujem a skladám si vlastný zošit s tabuľkami.

Najjednoduchšie by bolo nechať si ten win ale nie, ja si budem vyrábať problémy a zaťažovať s tým aj iných :D :D :D :D

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#6 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
já sám jako malá firma používám právě Winstrom - Flexibee a využívám jen to, co potřebuji. Při registraci u jejich firmy jsem získal větší počet zápisů a to mi zatím vyhovuje. Dělám faktury, nabídky, souhrny pro účetní a přiznání k DPH. Výstupy do PDF a využívám možnost propojení s Thunderbirdem (odeslat fakturu ...). E-shop jsem nikdy nějak nedotáhl, zkoušel jsem různé. Flexibee má možnost i propojení s některými.
Když srovnám Winstrom a kamarádovu Pohodu, tak nevidím žádný rozdíl ve funkcionalitě a naopak kamarád se chytá za hlavu, že si tenkrát nekoupil licenci na WS. Má totiž s Linuxem jen ty nejlepší zkušenosti ...
Obrázek

kamowski

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#7 Příspěvek od kamowski »

tak som si stiahol flexibee a testujem
napchať sem databázu partnerov a tovaru z programu, ktorý používam bude asi "ťažký pôrod" :mrgreen:
ten môj nepodporuje export v žiadnom formáte :(
funkcie flexibee v test verzii mi stačia (je ich viac ako potrebujem) ale niektoré mi chýbajú
po registrácii tam môžeš zapísať 100 záznamov?
hm, ak tam dám databázu partnerov, už budem nad limit :(
ak sa mi soft po funkčnej stránke bude pozdávať, skúsim osloviť tvorcu a požiadať o platenú verziu oklieštenú o funkcie ale neobmedzenú v počte zápisov
ak by to bolo aktuálne, budem potrebovať podporu viacerých užívateľov

kamowski

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#8 Příspěvek od kamowski »

otázka do fóra
je tu niekto, kto programuje pre linux?
je tu niekto, kto programuje eshop?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#9 Příspěvek od labeent »

kamowski píše:tak som si stiahol flexibee a testujem
napchať sem databázu partnerov a tovaru z programu, ktorý používam bude asi "ťažký pôrod" :mrgreen:
ten môj nepodporuje export v žiadnom formáte :(
funkcie flexibee v test verzii mi stačia (je ich viac ako potrebujem) ale niektoré mi chýbajú
po registrácii tam môžeš zapísať 100 záznamov?
hm, ak tam dám databázu partnerov, už budem nad limit :(
ak sa mi soft po funkčnej stránke bude pozdávať, skúsim osloviť tvorcu a požiadať o platenú verziu oklieštenú o funkcie ale neobmedzenú v počte zápisov
ak by to bolo aktuálne, budem potrebovať podporu viacerých užívateľov
Já mám pocit, že omezení se týká 100 faktur apod. Že dodavatelů můžeš mít víc. Ale to chce raději zkontaktovat firmu. Jeden z jejích členů se často vyskytuje na fóru Ubuntu. Když si tam dáš vyhledat winstrom nebo flexibee, tak určitě poznáš o koho jde a můžeš ho oslovit.
Obrázek

kamowski

Re: Hľadám programátora pre linux soft

#10 Příspěvek od kamowski »

Ahoj a vitaj,
nepochopil som ťa
Vieš poradiť alebo potrebuješ radu?
Inak reaguješ na tri roky starú tému, od vtedy som už niečo našiel aj popísal na našej stránke: http://www.linux-mint-czech.cz/?s=profit
a je to rozoberané aj tu na fóre: http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... f=31&t=512
Bolo by super, keby si mal nejaké iné riešenie, kľudne vytvor novú tému, kde sa to môže rozoberať
Ak nemáš riešenie ale máš inú požiadavku, tak isto vytvor tému, vhodne ju pomenuj a zaraď aby ju aj iní našli a môže sa to tam rozoberať :)

Zamčeno