Google a Huawei už nejsou kámoši.

Diskuze o tématech i mimo svět Linuxu, o dění okolo světa PC a vůbec o moderních technologiích
Zpráva
Autor
juhele2014
Guru Mintu

Google a Huawei už nejsou kámoši.

#1 Příspěvek od juhele2014 » 25 kvě 2019, 21:38

Mám mobil z Číny, ale to je vedlejší. Google se rozhodl nepodporovat huawei a teď nevim, jestli je to dobře, nebo špatně. V diskuzi někde na rootu nebo živě bylo psáno, že se bez Google v mobilu dá žít. Asi jo. Primární mail mám jiný, vyhledávač mám jiný, google store taky nepoužívám. Kdybych měl Huawei, jako-že nemám, tak by tam asi nešlo youtube, to by byla škoda ... Ale nevim. Je tu někdo, kdo tomuhle sporu trochu rozumí :?:

redhawk
Guru Mintu

Re: Google a Huawei už nejsou kámoši.

#2 Příspěvek od redhawk » 25 kvě 2019, 23:03

juhele2014 píše:
25 kvě 2019, 21:38
Mám mobil z Číny, ale to je vedlejší. Google se rozhodl nepodporovat huawei a teď nevim, jestli je to dobře, nebo špatně. V diskuzi někde na rootu nebo živě bylo psáno, že se bez Google v mobilu dá žít. Asi jo. Primární mail mám jiný, vyhledávač mám jiný, google store taky nepoužívám. Kdybych měl Huawei, jako-že nemám, tak by tam asi nešlo youtube, to by byla škoda ... Ale nevim. Je tu někdo, kdo tomuhle sporu trochu rozumí :?:
android je sekundarna zalezitost. ako aj google oznamil ze ak by huawei pouzilo AOSP (Android OpenSource Project) tak tomu branit nemozu a GApps su tiez opensource a huaei uz rok pracuje na linuxovom OS pre mobily a laptopy

o co ide,
1. huawei vlastni patenty bez ktorych nemoze ziadna firma pouzit 5G, a kvoli obchodnej vojne USA Cina, huawei si postavilo hlavu.
2. v USA ma Huawei v telefonoch 1%
3. v EU je huawei na 2 mieste v predaji
4. spor Cisco a Huawei
5. patentova vojna Huawei Nokia.

presny dovod bude vediet trumpeta a jeho poradcovia, ale viac skody budu mat firmy pouzivajuce patenty huawei ako Cina ci priamo Huavei.
Aj sef Huawei to nechape pri objeme obchodov s USA cosi cez 2%( mobily, sietove technologie) ten zakaz nedava zmysel.
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#3 Příspěvek od Abby » 25 kvě 2019, 23:07

No sporu nerozumím :-) Ale pravdou je, že jsem měla Huawei (P20) a ještě před vypuknutím této kauzy jsem ho vyměnila za Sony Xperia XZ Premium a je to úplně jiná kategorie, mnohem lepší, aktualizace každý měsíc, žádné záseky, žádný problém a hlavně žádná nevyžádaná komunikace s bůhvíčím (používám AdGuard, placený a ten mi u P20 ukázal v logu, že komunikuje s jakýmisi čínskými servery a to dokonce i tehdy, když jsem vyndala SIM kartu a vypnula wifi, takže čert jim věř, u Sony když vypnu internet tak je prostě vypnutý).
A co se týče Google, tak nejsem nadšená z toho, co všechno o mě Google ví, ale když chci něco najít, tak nejlépe to najdu na Googlu, Kachna není tak dobrá a Bing už vůbec. Mám Gmail, používám Google Maps a Google Play a nějak nemám potřebu to měnit. Pořád mi přijde jako menší zlo když o mě má informace Google (resp. USA) než aby to měli číňani. Ale je mi jasné, že tisíc lidí tisíc názorů.

A 5G? Ať se klidně pozdrží jeho výstavba, stejně s českým FUP je jedno jestli je to 3G, LTE nebo 5G, vyčerpané je to rychle. Hlavně ať je všechno transparentní, nejlépe by asi bylo kdyby to bylo něco jako openhardware :-)

redhawk
Guru Mintu

#4 Příspěvek od redhawk » 25 kvě 2019, 23:12

forbes o huawei os
info od huawei

ale v podstate Googlu to nevyhovuje.lebo jeho miesto moze obsadit Yahoo (majitelia cinsky Oath) alebo Yandex a store kludne f-droid alebo ich fork.

co by znacilo stratu velkeho trhu a cinske firmy by sa obzerali za alternativou uz teraz xiaomi uvazuje nad lineageOS
Pravděpodobně kecám.

redhawk
Guru Mintu

#5 Příspěvek od redhawk » 25 kvě 2019, 23:22

Abby píše:
25 kvě 2019, 23:07

A 5G? Ať se klidně pozdrží jeho výstavba, stejně s českým FUP je jedno jestli je to 3G, LTE nebo 5G, vyčerpané je to rychle. Hlavně ať je všechno transparentní, nejlépe by asi bylo kdyby to bylo něco jako openhardware :-)
5G je primarne o IoT, kamery, navigacie a data, ktore nie su velke.tym zvysia aj rychlost odozvy a teoreticky prenos.
nevyhodou je 28GHz pasmo
taktiez je rozdiel v 5g od Huawei, Tmobile (MassiveMIMO), 5G NR (New Radio), Enhanced Mobile Broadband (eMBB), Ultra Reliable Low Latency Communications (URLLC) a Massive Machine Type Communications (mMTC).
cize hokej ako svina
Pravděpodobně kecám.

juhele2014
Guru Mintu

#6 Příspěvek od juhele2014 » 26 kvě 2019, 21:16

5G je hlavně RAKOVINA jak vyšitá, snad o tak blbém systému neuvažujete pozitivně! :shock: To sou názory jak z první obecný: Hlavně ať je všechno transparentní, nejlépe by asi bylo kdyby to bylo něco jako openhardware Co vlastě víte o tzv. 5G technologii? Je zde někdo, kdo má nějaký ponětí o mikrovlnách a rozpadu buněk? Těch lidských, samozřejmě. Aby bylo jasno, i bruselský krysy mají strach: Brusel se stává prvním velkým městem, které stoplo 5G kvůli zdravotním účinkům. To je odsud:http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blog ... rekl-5g-ne Na internetu je dost informací o škodlivosti 5G sítí, stačí hledat. Třeba tohle https://www.pokec24.cz/veda-a-technika/ ... ekvence/4/ je zajímavý.
----------------
Co se týká google, tak mě nejvíc baví Google Earth, zbytek jejich služeb a produktů mě příliš neoslovuje ... Však ono to mezi nima nějak dopadne. Když ne dobře, tak špatně určitě ... Co to bude znamenat pro ČR, těžko říct. Ale uvědomte si, že např. Slávia Praha vyhrála fotbalovou lígu, a platí je kdo - číňani, cha cha .... :lol: :?

redhawk
Guru Mintu

#7 Příspěvek od redhawk » 26 kvě 2019, 21:24

ved pisem 28GHz co si 1mm vlny, to je ako mikrovlnka, mimochodom 5G brusel stopol nie zozdravotnych dovodov, tie ich trapia najmenej ale kvoli ruseniu meterologickych radarov a radarov na letiskach.
nie je to sice priamo moja agenda ale ITELCO ano. a neodporucali sme 5G v takej forme....
bohuzial lobing a prachy Orange France a Deutche telecom vyhravaju.

sorry ty si asi reagoval na Abby az teraz som si vsimol ze je 5G nadsena
Pravděpodobně kecám.

menom
Guru Mintu

#8 Příspěvek od menom » 26 kvě 2019, 21:46

.

Staci kuknut na mikrovlnku a na wifi router na akych pracuju frekvenciach
je to davno vsade okolo .....

:x
.

Abby
Poradce Mintu

#9 Příspěvek od Abby » 26 kvě 2019, 21:50

redhawk píše:
26 kvě 2019, 21:24
sorry ty si asi reagoval na Abby az teraz som si vsimol ze je 5G nadsena
Na to jsi přišel jak? Mě je 5G celkem volné, vždyť si ten můj příspěvek přečti ještě jednou, protože jsi ho pochopil chybně.

juhele2014
Guru Mintu

#10 Příspěvek od juhele2014 » 26 kvě 2019, 21:59

Já bych ty 5G antény strčil všem ústavním činitelům na jejich pozemky a zahrady a před jejich baráky. Taky bych je umístil před parlament a před sídla všech hlavních politickejch stran. A aby toho nebylo málo, taky by se to mohlo šoupnout před spřátelený ambasády, ať si užijou. To by šlo ... 8-)
(málem bych zapomněl na českou televízi, tam taky ...)

Odpovědět