Jak připojit SDXC kartu [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Carl
Příspěvky: 15
Registrován: 06 črc 2015, 16:42
Bydliště: Kladno

Jak připojit SDXC kartu [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Carl »

Zdravím Vás přátelé, jsem nový Minťák a prosím Vás o pomoc. Mám NTB Lenovo ThinkPad Yoga 11e. Udělal jsem si dual boot Win 8.1 / Linux Mint 17.1 Rebecca 64-bit – KDE na jednom HDD, LM je na /dev/sda6, Win na /dev/sda2. Vše funguje perfektně až na jeden problém: Vložím SDXC kartu Kingstone 64 GB (FAT) s daty do integrované čtečky v ntb, v Dolphinu na ni kliknu, kartu to nepřipojí a „hodí“ to hlášku:

Nastala chyba při přístupu k ´Domovská složka´. Error mounting /dev/sdb1 a dále nějaké příklady příkazů (mám to vyfocené, ale neumím sem vložit obrázek)

Ve Windows karta funguje perfektně. V LM v konzoli jsem zkoušel: mount /dev/sdb1 ale nic to nenalezlo. V příkazech se vůbec nevyznám a nemá smysl, abych se o něco pokoušel a udělal více škody než užitku. Google neporadil. Pokud by se mi to podařilo vyřešit, pak slavné Windows opustím na věky. Moc Vás prosím, můžete mi poradit, jak tu kartu připojit?
Hawlett-Packard 260 G2 DM, Intel Pentium 2 GHz, RAM 4 GB,
LM 18.1, KDE4, 64bit

Uživatelský avatar
DarthVADERr
Příspěvky: 33
Registrován: 22 kvě 2013, 13:29
Bydliště: Plavecký Štvrtok (Malacky)

Re: Jak připojit SDXC kartu

#2 Příspěvek od DarthVADERr »

Ahoj.
Len otázočka. Určite to je FAT. Mám taký dojem že by to už malo byť exFat.
Skús nainštalovať, exfat-fuse a exfat-utils napríklad cez Synaptic (tie názvy zadať po jednom do vyhladávania malo by to nájsť), alebo cez terminál, sudo apt-get install exfat-fuse a sudo apt-get install exfat-utils.

Carl
Příspěvky: 15
Registrován: 06 črc 2015, 16:42
Bydliště: Kladno

Re: Jak připojit SDXC kartu

#3 Příspěvek od Carl »

Vyřešeno, bylo to přesně tak jak jsi mi poradil, už to funguje :D Po nainstalování dle těch příkazů už se karta normálně připojuje. Mnohokrát ti děkuji!
Hawlett-Packard 260 G2 DM, Intel Pentium 2 GHz, RAM 4 GB,
LM 18.1, KDE4, 64bit

Uživatelský avatar
DarthVADERr
Příspěvky: 33
Registrován: 22 kvě 2013, 13:29
Bydliště: Plavecký Štvrtok (Malacky)

Re: Jak připojit SDXC kartu

#4 Příspěvek od DarthVADERr »

Rado sa stalo :)

petrun
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2014, 09:41

Re: Jak připojit SDXC kartu

#5 Příspěvek od petrun »

DarthVADERr píše:Rado sa stalo :)
Našel jsem to 2 roky od posledního příspěvku a funguje to i na Lubuntu 15.04 které nemá exfat ve svém centru softwaru (narozdíl od nových Mintů). Díky!
Mint 17 Cinnamon + W8 - ACER 5520G, AMD 2x2,4Ghz, 4GB RAM, Radeon 3650, SSD 64GB, HDD 500GB
Debian 7,6 LXDE - ASUS EEE 1005, Atom 1,6Ghz, 2GB RAM, HDD 500GB
Mint 17 XFCE - 12 let staré PC, Athlon XP 2400+, 2GB DDR1, GeForce 6600GT, 160GB HDD

Zamčeno