Po vypnutí se PC zase zapne

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Po vypnutí se PC zase zapne

#11 Příspěvek od menom »

Áno mal by skúsiť Flashnut BIOSu novšiu verziu (ak existuje).
Aj otestovať hardware, lebo mal tam problém pri opakovaných pokusoch o inštaláciu OS.

Používať tak starý a nepodporovaný systém (ubuntu 9.10) je blbosť.
.

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Po vypnutí se PC zase zapne

#12 Příspěvek od RadekD »

Musím se přidat ke kolegovi, mám obdobný problém s Mint 15 Cinnamon. Jen malý rozdíl: NB se po vypnutí nerestartuje, ale zůstane zapnutý, jen zhasne obrazovka a na nic nereaguje.
Mám dva NB: AS 7720G - Intel core2, 2.6GHz, 4GB RAM, dva disky po 320GB, grafika NVidia GeForce 9400M GT 512MB...,druhý AS8940G - Intel i7 1.6 GHz, 8GB RAM, dva disky po 500GB, grafika NVidia Cuda 240 1GB
Na obou se to chová stejně, ale NE pokaždé!, někdy se vypne normálně. Na obou jsem postupně zkoušel různá distra: Debian 6, 7, oba ve verzích s Gnome (Shell) i KDE, 32 i 64 bit, totéž Ubuntu 12.04 a 13.04 ve verzích s Unity i KDE 32 i 64b, Mint 14 Mate i Cinnamon, Mint 15 Mate i Cinnamon. A na obou se to projevuje JEN ve verzi 15 Cinnamon a to 32 i 64 bit.
Podotýkám, že vždy jsem dělal čistou instalaci - buď na jiný disk nebo na původní, ponechávám v /home (na druhé part.) jen data, veškeré skryté soubory mažu s výjimkou .mozzila, .purple a .thunderbid, ale zkoušel jsem se stejným výsledkem odstranit i tyto (přesunul jsem je na flashdisk). Podezíral jsem nesvobodné ovladače NVidia, ale dělá to i se svobodnými.
Takže tvrzení, že se jedná o HW problém neberu, oba NB mají logicky zcela jiné základní desky s BIOSem od různých výrobců a oba v poslední verzi. V logu nic nenajdu protože jedinou možností je NB vypnout natvrdo tlačítkem ON/OFF a log se v tomto případě neuloží... A teď babo raď! Mám na Cinnamon smůlu od začátku, kvůli tomu jsem vzdal hned první verzi a zůstal u Mate, ale teď bych chtěl Cinnamon, protože mi vyhovuje ze všech uvedených nejlépe, jenže...
Píšu to až dnes, protože teprve posledních 14 dnů jsem vzhledem k počasí měl čas se tomu věnovat, přes prázdniny se nechytám.

Edit:
Tak po různých pokusech jsem jednoznačně přesvědčen, že se jedná o problém čistě Cinnamonu. Důvodů je několik:
1) vzhledem k nestandardnímu ukončování jsem se dostal do stavu, kdy jsem se nemohl vůbec přihlásit - neustále mi to hlásilo, že přihlašovací program padá a že se pokouší použít jiný. Přešel jsem tedy do konzole a spustil desktop příkazem startx. A potom proběhlo vypnutí korektně...
2) zjistil jsem, že když se před vypnutím nejdřív odhlásím a vypnutí provedu z přihlašovací obrazovky, proběhne také korektně...
3) nakonec jsem přes Synaptic doinstaloval prostředí Mate a od toho okamžiku, aniž bych se do Mate někdy přihlásil, probíhá vypínání také korektně...
Takže tak. Nejsem programátor ani znalec linuxu, ale předpokládám buď nějakou chybu ve vypínacím skriptu (ale žádný rozdíl jsem nenašel) nebo chybku v některé binárce Cinnamonu.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Po vypnutí se PC zase zapne

#13 Příspěvek od ulo »

Nuže, podle vyčerpávajícího popisu a pokusů RadkaD mi to přijde, že problém může být v MDM.
Mohl by tedy někdo zkusit jen nainstalovat třeba moje oblíbené LightDM, použít ho místo MDM a vyzkoušet vypínání? LightDM je normálně v repo a lze ho tedy nainstalovat jednoduše přes Synaptic (hledat balíček: lightdm).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Po vypnutí se PC zase zapne

#14 Příspěvek od RadekD »

Tak jsem o5 zde. Bohužel, radoval jsem se předčasně - po několika dnech přišla nějaká aktualizace a problém se vrátil. Nakonec jsem nevydržel psychicky a zběhnul na Ubuntu. Ovšem pátral jsem dál a zjistil, že U 13.04 má Cinnamon přímo v repozitářích jako alternativní desktop. Tak jsem ho nainstaloval, doinstaloval Nemo a vše šlape (zatím, abych to nezakřikl :D).
Jsem rád, že to tak dopadlo, Cinnamon už mi opravdu chyběl.

Edit: tak jsem tady: http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... 2591#p2591 našel příspěvky o LightDM (viz. i výše) a něco na tom bude, v U13.04 je LightDM výchozí...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Po vypnutí se PC zase zapne

#15 Příspěvek od ulo »

No právě proto jsem tu psal, aby to někdo vyzkoušel a tím ověřil mojí teorii. Zatím to nikdo neudělal, ale myslím si, že ty jsi to nyní potvrdil na Ubuntu se Cinnamonem.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno