Linuxové příkazy do školy

Problémy s příkazy v příkazovém řádku nebo obecně s terminálem
Zamčeno
Zpráva
Autor
Kubameister
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2017, 19:16

Linuxové příkazy do školy

#1 Příspěvek od Kubameister »

Dobrý den,
potřebuji pomoci s několika příkazy z LINUXu do školy. Předem díky za rady. Mám několik úkolů:

1) Zadejte příkaz s použitím pipes, který očísluje řádky souboru /etc/group a pak do souboru poslednigroup.txt zapíše řádky od čísla 30.

2) Doplňte příkaz Is/buble/etc/passwd přesměrováním tak, aby se chybové hlášení zapsalo do souboru errors.txt a výpis obsahu souboru na standartní zařízení STDOUT.

3) Použijte příkaz find pro vyhledání jména sysadmin v adresáři /home, který vyhledaná jména vypíše na terminál a chybová hlášení odešle do /dev/null

4) Vypište obsah /etc a pak s použitím pipes a příkazem wc vypište na terminál pouze počet řádek.

5)
a. Překopírujte nejprve obsah souboru /etc/passwd do example.txt
b. pomocí příkazu grep vypište z example.txt všechny řádky, které začínají písmenem g. Písmena barevně zvýrazněte.
c. Pomocí příkazu grep vypište z example.txt všechny řádky, které obsahují písmena g až x. . Písmena barevně zvýrazněte.

6) Zadejte příkaz, který vypne systém po 5 minutách.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Příkazy

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: vsetko uplne jednoduche a zakladne veci. Ale jo, já to chápu, ale asi jsem udělal dobře, že jsem o technickém směru na vejšce vůbec neuvažoval ... Mě zajímala psychologie a filozofie ... :mrgreen:

Lombardo - jako vždy, supr ... ;)

Zamčeno