Průšvih s odstraněním všech jader ze systému [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
jirkasirka
Příspěvky: 85
Registrován: 14 úno 2014, 22:36

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#11 Příspěvek od jirkasirka »

Jeste koukam ze pouzivas LMDE tak myslim ze ten prikaz pro instalaci jadra by mel byt spis

Kód: Vybrat vše

apt-get install linux-image-amd64 

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#12 Příspěvek od Neoka »

Haleluja....pánové velmi děkuji za pomoc.....vyřešeno.
a zítra tu situaci zkusím znovu nasimulovat. Nějak se mi nezdá možné, že bych chybou v tom příkazu odinstaloval tři jádra najednou, to by musela být hodně divná chyba, navíc já ten příkaz kopíroval myší z kódového okna....
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#13 Příspěvek od Neoka »

Tak bych se rád pokusil pomoci zjistit co se stalo. Vrátil jsem se do svého terminálu, který si pamatuje provedené příkazy a je to tak jak jsem si myslel. Příkaz, který jsem provedl, je přesně zkopírovaný ze zmíněného článku. Níže uvádím jeho výpis, když jsem ho znovu zkušebně pustil:

Kód: Vybrat vše

kai@thovt ~ $ sudo apt-get remove 'linux-headers-4.2.4*' 'linux-image-4.2.4*'[sudo] password for kai: 
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Note, selecting 'linux-headers-4.2.1-040201-generic' for regex 'linux-headers-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-headers-4.2.3-040203-generic' for regex 'linux-headers-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-headers-4.2.4-040204-generic' for regex 'linux-headers-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-headers-4.2.5-040205-generic' for regex 'linux-headers-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-headers-4.2.0-040200-generic' for regex 'linux-headers-4.2.4*'
Balík „linux-headers-4.2.3-040203-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-headers-4.2.0-040200-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-headers-4.2.1-040201-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-headers-4.2.5-040205-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-headers-4.2.4-040204-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Note, selecting 'linux-image-4.2.0-040200-generic' for regex 'linux-image-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-image-4.2.1-040201-generic' for regex 'linux-image-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-image-4.2.3-040203-generic' for regex 'linux-image-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-image-4.2.4-040204-generic' for regex 'linux-image-4.2.4*'
Note, selecting 'linux-image-4.2.5-040205-generic' for regex 'linux-image-4.2.4*'
Balík „linux-image-4.2.3-040203-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-image-4.2.0-040200-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-image-4.2.1-040201-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-image-4.2.5-040205-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Balík „linux-image-4.2.4-040204-generic“ není nainstalován, nelze tedy odstranit
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:
  python-colorama python-distlib python-html5lib python-mutagen python-pip
  python-requests python-unidecode
Pro jejich odstranění použijte „apt-get autoremove“.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 25 neaktualizováno.
jelikož, ještě nemám doinstalováno žádné jádro 4.2.X tak se nestalo nic. Ovšem myslím, že je vidět, že bych byl opět bez jádra. Ten příkaz je zřejmě napsaný špatně. I když moje chyba byla, že jsem si neprohlídl co mi vypsal a dal jsem mu souhlas s odinstalací, protože se samozřejmě před jejím provedením ptal a já ji musel potvrdit. Jak by tedy správně měl vypadat příkaz pro odstranění jednoho starého jádra
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

menom
Příspěvky: 2789
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#14 Příspěvek od menom »

.

Vyskusaj to bez tych priznakov:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove linux-headers-4.2.4* linux-image-4.2.4*

.
.

jirkasirka
Příspěvky: 85
Registrován: 14 úno 2014, 22:36

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#15 Příspěvek od jirkasirka »

pro odstraneni konkretniho jadra funguje prikaz

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove linux-headers-4.2.4.* linux-image-4.2.4.*
nebo

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove linux-headers-4.2.4-* linux-image-4.2.4-*
jinak pro LMDE bych pouzil Liquorix kernel pro Debian a ne Ubuntackej kernel

cus

admin

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#16 Příspěvek od admin »

Vzhledem k neustálým problémům s apostrofy ve Wordpressu jsem příkaz k odstranění konkrétního kernelu v systému pozměnil tak, aby už nebyly zapotřebí. Omlouvám se tímto i za vývojáře WP.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Průšvih s odstraněním všech jader ze systému

#17 Příspěvek od Neoka »

Děkuji, jsem rád, že se v místní komunitě našli lidé ( především "jirkasirka" a "segfault"), kteří mi včera dokázali rychle pomoci. Pro mě to včera byla malá katastrofa, se kterou jsem si nevěděl rady. Nejvtipnější bylo, že jsem to nezjistil hned, ale až asi za tři hodiny po odinstalaci, protože samozřejmě všechno fungovalo dál a já normálně pracoval. Až když jsem zapnul wifinu a ona nechtěla fungovat nezbylo než restart... Asi si umíte představit, jak jsem pak koukal na obrazovku Grubu bez jádra.... Když mi to docvaklo, polil mě studený pot :-))).
Na druhou stranu jsem se zase něco přiučil a dozvěděl. A také díky změně ve WP už to nepostihne nikoho dalšího.
Zkouším nyní jádro od LIQUORIXu a zjistil jsem, že je celkem problém se o tom něco pořádně dozvědět. Nemohl by o tom jádru někdo znalý napsat článek? Jaké jsou tam rozdíly a proč je to pro LDME vhodnější, mohlo by to zajímat víc lidí. Zatím o tom v češtině nejsou skoro žádné informace.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

Zamčeno