Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Tomisan
Příspěvky: 11
Registrován: 01 úno 2014, 19:04

Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#1 Příspěvek od Tomisan »

Dobry den prajem,

chcel by som sa spytat na par veci ohladam ovladacov NVIDIA. System mam Mint 17.1 Cinnamon, graficku Geforce 560Ti... V spravcovi ovladacov sa mi zobrazuje, ze pouziva sa odporucany ovladac nvidia-311.113. Mna by zaujimalo, ze preco sa neaktualizuje ovladac na graficku cez spravcu aktualizacii, ked je uz stary a na nvidia stranke je uz verzie 340.65. Mna by zaujimalo preco je to tak, ked to ma byt tak ci nie je na to nejake riesenie. Aspon nejaky navod. Pozeravam blueray filmy (aj youtube) a niekedy mam problem s obrazom, nejedna sa ale o sekanie videa ale skor vidim v hornej polovici monitora behat taky pas. Hlavne pri akcnych alebo velmi dynamickych scenach. Na linux mint 17 to bolo velmi zle ale po upgrade na 17.1 sa to zlepsilo (napr. na linux mint 16 to nerobilo vobec). Snad by ta aktualizacia ovladacov vyriesila aj uplne tento problem.

admin

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
koukni na http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... -17-qiana/. Jen podotýkám, že není pravidlem, že každý ovladač podporuje každou GK.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#3 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
Mám grafiku Nvidiu a doporučené ovladače mi nikdy nefungovaly jak mely. Už jsem to na fóru řešil se Satapouchem s kterým jsem to zprovoznil. Teď mi funguje pc na výbornou a grafika se aktualizuje přes správce aktualizací. Vše je v tom odkazu co napsal Satapouch v odpovědi přede mnou. Čtvrtý bod jsem vynechal a otevřel jsem si správce ovladačů a vybral jsem si aktuální ovladač. Opravdu jednoduché :-)

Tomisan
Příspěvky: 11
Registrován: 01 úno 2014, 19:04

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#4 Příspěvek od Tomisan »

No vsetko islo ok az do bodu 5, vypise mi Kernel driver in use: nouveau . Ked ale spustim spravcu ovladacov su zvyraznene (ta zelena bodka) nove ovladace ktore som nainstaloval. Skusal som aj restart a tak isto to vypise.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#5 Příspěvek od Andreas »

Jaký kernel máš?

Takže máš zelenou tečkou zaskrtnutou verzy 340.65?

Je to už nějaký čas, ale mám pocit, že jsem musel ve správci ovladačů dat svobodný ovladač až se načetl restartoval jsem pc pak jsem dal zase správce ovladačů a vybral jsem nejnovější ovladač od Nvidie po načtení zase restart pc. Po nabehnuti systému jsem zadal bod 6 podle návodu (nvidia settings) tam byl ukazany ovladač který jsem vybral a vše fungovalo. Třeba jsem to dělal zbytečně složitě, ale v mém případě to funguje.

Luciger
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2015, 18:13

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#6 Příspěvek od Luciger »

Mám ten samý problém jako Tomisan, a zkoušel jsem i tvůj postup Andreasi :)

Kód: Vybrat vše

Kernel: 3.13.0-37-generic
Naposledy upravil(a) Luciger dne 12 led 2015, 14:10, celkem upraveno 1 x.
Registered Linux User #508428

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#7 Příspěvek od Andreas »

To je divné.

Jen pro upřesnění, jakou GK máš (model atd.)

Aby to nebylo, jak psal Satapouch
Jen podotýkám, že není pravidlem, že každý ovladač podporuje každou GK.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LM 17.1 Mate x64
kernel: 3.16.3
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Luciger
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2015, 18:13

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#8 Příspěvek od Luciger »

Nejsem teď u PC, abych ti sem dal vše z terminálu. Takže prozatím zasílám odkaz na GK.

http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3881#ov
Naposledy upravil(a) Luciger dne 12 led 2015, 14:10, celkem upraveno 1 x.
Registered Linux User #508428

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#9 Příspěvek od Andreas »

Ještě bych zkusil aktualizovat kernel. Pokud máte PC starší doporučil bych verzi 3.16.3, pokud máte PC novější zkusil bych 3.18.1.

poznámka:

Pročtěte si poznámku 8 z odkazu - http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... -17-qiana/

Ten odkaz na tvou GK nejde otevřít. Stránka se načítá a nic víc..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LM 17.1 Mate x64
kernel: 3.16.3
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Luciger
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2015, 18:13

Re: Instalacia najnovych ovladacov NVIDIA

#10 Příspěvek od Luciger »

Gigabyte GV-N56GOC-1GI

Kód: Vybrat vše

http://www.gigabyte.cz/products/page/vga/gv-n56goc-1gi
Naposledy upravil(a) Luciger dne 12 led 2015, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Registered Linux User #508428

Zamčeno