Problém s přihlášením LM 13 Xfce

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
DavidCada
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2014, 06:48
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Problém s přihlášením LM 13 Xfce

#1 Příspěvek od DavidCada »

Ahoj,
Už delší dobu mám trošku menší problém s přihlašovací obrazovkou v LM 13 XFCE
Hned po náběhu přihlašovací obrazovky je jakoby zamrzlý kurzor. Nelze jím pohybovat ani pomocí trackpointu, ani pomocí touchpadu. Jméno a heslo pro přihlášení sice napsat jde, ale Mint mi ho nevezme - napíše nesprávné heslo, a v tu chvíli se uvolní kurzor myši a jde s ním již volně pohybovat. Pak už se přihlásit jde.
Zkoumal jsem příčiny a zjistil, že je ze začátku nastavená anglická klávesnice, a po čase se při přihlašování sama změní na českou. Stejně tak se po delší době přehodí sama i pokud se nepřihlásím.

Jediné zásahy co jsem v této oblasti prováděl bylo že jsem si nastavil pomocí textového souboru vyšší citlivost trackpointu.
sudo gedit /etc/udev/rules.d/10-trackpoint.rules

SUBSYSTEM=="serio", DRIVERS=="psmouse", ATTRS{press_to_select}="1", ATTRS{sensitivity}="255"

SUBSYSTEM=="serio", DRIVERS=="psmouse", WAIT_FOR="/sys/devices/platform/i8042/serio1/serio2/sensitivity", ATTR{sensitivity}="255"

SUBSYSTEM=="serio", DRIVERS=="psmouse", WAIT_FOR="/sys/devices/platform/i8042/serio1/serio2/speed", ATTR{speed}="255"
nejsem si jistý zda tento zásah nějak "nerozvrtal" nastavení klávesnice/trackpointu a touchpadu

takže jsem provedl experiment - smazal jsem texťák na nastavení trackpointu a příhlášení už funguje normálně bohužel teď mám zase superpomalý trackpoint

HW - IBM T42, Pentium M 1.7GHz, GPU ATI RADEON 7500
Díky

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Problém s přihlášením v Mintu

#2 Příspěvek od Allconius »

sudo gedit /etc/udev/rules.d/10-trackpoint.rules

a nech tam jen:
SUBSYSTEM=="serio", DRIVERS=="psmouse", ATTR{speed}="120", ATTR{sensitivity}="255"

případně uprav speed a sensitivity, ten wait for tam nedávej, to dělalo tu prodlevu
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Zamčeno