XBMC nechce přahrát DVD

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

XBMC nechce přahrát DVD

#1 Příspěvek od martin.sojka.904 »

Ahoj, tohle je už moje několikáté téma za den :D, ale mám tolik problémů, že...
Tentokrát je to problém s XBMC, nechce mi totiž přehrát DVD disk, když kliknu na přehrát DVD disk, tak se objeví to políčko pracuji a to je vše. Když pustím DVD ve VLC přehrávači, tak funguje bez problému. Máte někdo podobný problém? Budu rád za jakékoliv rady s pozdravem Martin :) .

janek-m
Příspěvky: 55
Registrován: 01 říj 2014, 13:43

Re: XBMC nechce přahrát DVD

#2 Příspěvek od janek-m »

Ahoj, tohle je už moje několikáté téma za den
To samozrejme nevadí, od toho tu toto fórum je ;) ale ani na jednu založenú tému nejak nevidím spätnú informáciu → pomohlo/nepomohlo, je téma uzavretá alebo nie.
Tentokrát je to problém s XBMC
XBMC je multimediálne centrum a ja osobne som problém zaznamenal iba pri prehrávaní DVD blu ray ale vo VLC sa prehrali bez problémov.
když kliknu na přehrát DVD disk...
Pri vložení DVD sa zobrazí nová ponuka CD/DVD a po jej kliknutí sa spustí DVD. Mne sa neukáže ponuka „Prehrať DVD“ ale môže to byť možno prekladom SK do CZ.
Když pustím DVD ve VLC přehrávači, tak funguje bez problému.
VLC a ešte SMPLayer sú podľa mňa najlepšie prehrávače pod Linuxom. Ak VLC prehrá videá bez problémov, tak používaj ten. XBMC je náročnejšie na HW a pri slabšom HW môže padať alebo sa sekať.

martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: XBMC nechce přahrát DVD

#3 Příspěvek od martin.sojka.904 »

Ahoj, XBMC je prome z hlediska ovladani telefonem nejlepsi moznosti. Slo by to nejak zprovoznit?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: XBMC nechce přahrát DVD

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Na téhle stránce http://ubuntuhandbook.org/index.php/201 ... u-via-ppa/ dole je postup, jak abgrejduješ na verzi 13.2 Potom když vložíš do mechaniky placku, otevře se okno a přes volbu Browse videos - Video_TS klineš na VIDEO_TS.IFO. Pak se spustí úvodní strana DVD a je to. A za chvíli to chodí už normálně, ted se mě to spouští celý bez problému. :arrow: Ve volbě VIDEOS add-ons si můžete přidat zajímavý video na čumendu, třeba Live-leak, jestli máte někdo volnou chvíli a nudíte se ... (já ne :)

martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: XBMC nechce přahrát DVD

#5 Příspěvek od martin.sojka.904 »

Ahoj, diiiiky moc ;) moc jsi mi pomohl :)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: XBMC nechce přahrát DVD

#6 Příspěvek od juhele2014 »

;) Rádo se stalo ... Včera jsem si to nainstaloval, a tak dlouho se v tom šťoural, až sem na to přišel :) Ale nejvíce mě zaujaly ty internetové video pluginy, pár jich mám přidaných a docela bych uvítal tipy na nějaké slušné zdroje. Sem tam něco prubnu ...

Zamčeno