KoalaWriter

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
otilrak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 čer 2013, 16:32

KoalaWriter

#1 Příspěvek od otilrak »

Dopoledne jsem psal, že sháním balíček tohoto programu. Nakonec se mi podařilo vytvořit .deb balíček z RPM. Podle všeho instalace z tohoto balíčku proběhla bez problémů, ale program nikde nevidím, ani po restartu. Kde může být chyba?

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: KoalaWriter

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, nepotřebuješ z toho dělat deb. Stáhni si ten soubor KoalaWriter.tar.gz z https://code.google.com/p/koalawriter/d ... ter.tar.gz a potom udělej:

1. rozbal si ten zip do svýho home tak aby jsi měl: /home/%profil%/KoalaWriter
2. běž do toho adresáře /home/%profil%/KoalaWriter a otevři si v něm terminál a zadej postupně:
3. sudo apt-get install build-essential qt4-dev-tools libphonon-dev
4. qmake
5. make

pak to spustíš z terminálu příkazem ./KoalaWriter nebo si udělej zástupce, hlavně si stahni tu verzi KoalaWriter.tar.gz, verze KoalaWriter-1.0.1.tar.gz mi nefungovala
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

otilrak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 čer 2013, 16:32

Re: KoalaWriter

#3 Příspěvek od otilrak »

Už to skoro vypadalo. Ale po čtení balíků mi terminál napíše toto:

Kód: Vybrat vše

E: Nelze najít balík gt4-dev-tools

janek-m
Příspěvky: 55
Registrován: 01 říj 2014, 13:43

Re: KoalaWriter

#4 Příspěvek od janek-m »

Ak sem niekto napíše nejaké príkazy, tak tie je najlepšie odtiaľto do terminálu skopírovať a nie manuálne prepisovať, aby nedošlo k chybe:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install build-essential qt4-dev-tools libphonon-dev
v tom príkaze nejde o gt4-dev-tools ale o qt4-dev-tools --> vidíš rozdiel?? (g = G, q = Q)

otilrak
Příspěvky: 17
Registrován: 12 čer 2013, 16:32

Re: KoalaWriter

#5 Příspěvek od otilrak »

Tluču hlavou o stůl! Taková trapná chyba. Díky moc. Vše funguje, vypadá to lépe než FocusWriter.

Zamčeno