Canon LBP3010

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Canon LBP3010

#1 Příspěvek od ladn »

Mám tiskárnu Canon LBP3010 a nevím jak nainstalovat ovladač.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Canon LBP3010

#2 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
už jsi něco zkoušel? Jakou máš verzi Linux mintu? Napiš nějaké info..

Když jsem zprovozňoval inkoustovou tiskárnu od Canonu, tak jsem postupoval takto:

1.
Připojil jsem tiskárnu a zapnul, pak jsem dal Menu - Ovládací centrum - Printers - Přidat (v tuto chvili to dlouho hledalo a nic nenašlo žádné ovladače, tak jsem dal zavřít nebo zrušit a pak vyskočilo okno kde byly vypsané druhy tiskáren, tak jsem dal Canon a pak další objevil se seznam, kde byly tipy canonek vybral jsem si tu svou - dokončila se instalace a mohl jsem tisknout)

Druhá možnost, kterou nemám odzkoušenou, tak je instalace ovladačů ze stránek Canonu. K této možnosti se moc nepřikláním..

odkaz ke stažení ovladačů:

http://www.canon.cz/Support/Consumer_Pr ... P3010.aspx

Napiš, jak se zadařilo popř. sem dej obrázek, co ti to vyhodí za hlášku a podobně..

ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Re: Canon LBP3010

#3 Příspěvek od ladn »

Dík, ale první možnost se nabízí sama po zapnutí tiskárny a v nabítce tiskáren ta má nejni. Druhou možnost, stáhnout ovladač, jsem také udělal už při sedmé instalaci systému (nyní osmá dík mým experimentům). Bohužel ovladač je v balíčku tar.gz a já ho neumím přetvořit na deb.
Mám Linux Mint 17.1. Mate 32-bit, jádro 3.17.2.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Canon LBP3010

#4 Příspěvek od Andreas »

Pokud jsi nikdy neinstaloval soubory s koncovkou tar.gz doporučuji pročíst.

odkaz:
http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... programu?s

na youtube jsou video návody, kdyby se ti nedařilo..

ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Re: Canon LBP3010

#5 Příspěvek od ladn »

Prosím, zkuste mi ještě poradit. Pomocí terminálu to nezvládnu. Stažený ubucompilator_0.0.1-1_all.deb hlásí chybu. Tři měsíce se snažím dostat MINT do stavu, abych jej mohl používat. K oknům se nechci vracet, stále něco chtějí a přikazují co mám udělat. V linuxu to tak nejni. Ale bez tiskárny se neobejdu. Jsem trošku starší, je mi 66let, učit se chci. Předem děkuji.

kamowski

Re: Canon LBP3010

#6 Příspěvek od kamowski »

tu som si stiahol ovládač pre tú tvoju mašinku:
http://www.canon-europe.com/Support/Con ... =&os=Linux

- klikni pravým tlačítkom myšky na stiahnutý súbor Linux_CAPT_PrinterDriver_V260_uk_EN.tar.gz,
- zvoľ "Rozbaliť sem"
- dostaneš nový súbor Linux_CAPT_PrinterDriver_V260_uk_EN
- v ňom máš na výber ovládače pre 32 aj 64 bit, okrem toho adresáre Doc a Src, ovládače si zvoľ podľa svojej konfigurácie,
- tam máš adresár Debian a RPM, pre Linux Mint zvoľ Debian
- tam máš dva súbory s koncovkou .deb, na tie klikni pravým a zvoľ "Otvoriť pomocou GDebi...."
- ako prvý inštaluj "....common...." balíček

toto je taký všeobecný návod, nemám také zariadenie, neviem to odskúšať ale malo by to fungovať

presnejší návod si môžeš preštudovať, ak si otvoríš vyššie spomínaný adresár Doc, v ňom je súbor guide-capt-2.6xUK.tar.gz, opäť klik pravým, rozbaliť sem, v novom adresári je súbor index.html, ten sa ti otvorí v prehliadači a môžeš študovať a inštalovať :)

ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Re: Canon LBP3010

#7 Příspěvek od ladn »

Dík, ovladač jsem nainstaloval. Tiskárna netiskne. Ve vlastnostech hlásí, že je připojená k USB portu a ve stavové zprávě, že Canon LBP3010 není zřejmě připojen. Snažil jsem se několik hodin a už ztrácím naději, že budu někdy v Mintu tisknout. Protože ke své práci tisk potřebuji, budu asi muset opět do mizerných oken. Zlobí mě to, protože Mint je perfektní a vyhovuje mi.

Zamčeno