čeština

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
mvikym
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2015, 15:42

Re: čeština

#11 Příspěvek od mvikym »

milhouse píše:Takže balík je nainstalovaný a ani po restartu není v češtině? Mají programy vůbec češtinu? :)

ano nainstalované, odhlašené, restartované a nic. ano, jak jsem psal výše v Xubuntu Kdenlive je v češtine ihned po instalaci bez nutnosti doinstalovaní jiných jazykových balíčků, hledal jsem v Xubuntu rozdíly a nenašel jsem, Qshutdown je častečně počeštěn, pokud vím

mvikym
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2015, 15:42

Re: čeština

#12 Příspěvek od mvikym »

milhouse píše:Pokud nepoužíváte prostředí KDE, ale chcete používat přeložené Kdenlive, musíte doinstalovat lokalizaci i pro KDE (obvykle je to balík kde-l10n-cs).

zdroj: http://cs.wikibooks.org/wiki/Kdenlive
tento zmíněný bylíček je nainstalován i výše uvedený a neustále nic. a v Xubuntu jsem neměl nainstalovány cz balíky z KDE

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: čeština

#13 Příspěvek od DrShame »

V KDE nestačí jen nainstalovat nový jazyk, je potřeba jej přepnout jako preferovaný v ovládacích panelech / správci lokalizace. Ovšem jak toho dosáhnout v jíném prostředí, to nevím :)

mvikym
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2015, 15:42

Re: čeština

#14 Příspěvek od mvikym »

DrShame píše:V KDE nestačí jen nainstalovat nový jazyk, je potřeba jej přepnout jako preferovaný v ovládacích panelech / správci lokalizace. Ovšem jak toho dosáhnout v jíném prostředí, to nevím :)

zkoušel jsem všemožné i odstraněné ANG jazyka. a bohužel((

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: čeština

#15 Příspěvek od DrShame »

Možná by to šlo podle tohoto návodu:

http://askubuntu.com/questions/231062/h ... -in-ubuntu

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: čeština

#16 Příspěvek od milhouse »

Nj, to přepnutí bude asi třeba. Jak napsal DrShame, doinstalovat System settings.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mvikym
Příspěvky: 10
Registrován: 03 úno 2015, 15:42

Re: čeština

#17 Příspěvek od mvikym »

nainstaloval jsem cele prostredi KDE-FULL a bohužel...ale diky za rady

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: čeština

#18 Příspěvek od milhouse »

Tak aplikace se dá spustit i s parametrem pro konkrétní jazyk.

LANGUAGE="cs_CZ" nazev_aplikace
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Stoh
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2015, 14:46

Re: čeština

#19 Příspěvek od Stoh »

Stejný problém, Mint - Cinnamon 17.2, instalace z flešky, něco má češtinu, něco ne. Do některých programů to šlo doplnit ruční aktualizací - Libre office, například. Do některých to nešlo - Simple scan, prohlížeč souborů pdf, ...
Povedlo se tohle řešení: 1) jazyky nejsou v Menu ---) správa ---) jazyky, ale v Menu ---) volby ---) jazyky.
2) otevřít menu/volby/jazyky, je tam nastaveno Czech, Czech republic UTF-8 a to jak pro jazyky tak pro region. Je nastaveno "systémová lokalizace - Uplatnit v rámci celého systému", přesto problém trvá.
3)Kliknout dole na "Jazyková podpora - přidat/odebrat jazyky", po zadání hesla se zobrazí 22 jazyků včetně češtiny. U všech, včetně češtiny je červeně napsáno "Některé jazykové balíčky chybí" Kliknu na jazyk "Czech republic UTF-8", řádek zezelená, dole v levo je tlačítko "Přidat...". Po kliknutí na něj se doinstalují balíčky češtiny. U češtiny je zeleně napsáno "Vše nainstalováno". Funguje to bez restartu.

kamowski

Re: čeština

#20 Příspěvek od kamowski »

pri inštalácii OS si zvolím slovenčinu, aj slovenskú klávesnicu
po nainštalovaní OS (mate, xfce, cinnamon (kde neviem, nepoužívam)) aktualizujem a pre všetko, čo má sk lokalizáciu sa jazykové balíčky automaticky doinštalujú
ak to nie je hneď, po prvom spustení konkrétneho sw už na mňa žmurká ikona správcu aktualizácií
nič s lokalizáciou inak neriešim
myslím že cs je na tom oveľa lepšie s lokalizáciou ako sk, nechápem teda vaše problémy, to si ich musíte sami vyrábať :mrgreen:
***
offtopic:
kedysi som pri gimp-e použil postup, ktorý popisuje aj milhouse a miesto sk, som si to spúšťal v cz, bol tam totiž lepší preklad

Zamčeno