Havárie instalace notebook Toshiba U500 [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
MoonPie
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2015, 08:45

Havárie instalace notebook Toshiba U500 [vyřešeno]

#1 Příspěvek od MoonPie »

Zdravím, možná jsem lama, ale nedokážu nainstalovat systém. Zkoušel jsem to několikrát. Partitiony jsem rozděloval ručně i automaticky a vždycky jsem skončil tušim na zavádění apt - nebo tak nějak - přidávám screen. Za pomoc budu vděčný - případně pište, co potřebujete vědět.
Díky

Obrázek

admin

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
screen není vidět, zkus ho zadat ještě jednou.

MoonPie
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2015, 08:45

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#3 Příspěvek od MoonPie »

Obrázek

admin

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#4 Příspěvek od admin »

Tak tam toho moc vidět není, zkus sem nějak pastnout ten text v tom černém poli dole.

MoonPie
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2015, 08:45

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#5 Příspěvek od MoonPie »

Tak nevim, já jsem to přečet - kliknul jsem 2x na obrázek a pak si to přiblížil:

Glib.source_remove(self.timeout_id)
/usr/lib/ubiquity/frontend/gtk_components/nmwidgets.py:131: Warning: Source ID 86917 was not found when attempting to remove it
Glib.source_remove(self.rows_changed_id)

Díky

admin

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#6 Příspěvek od admin »

To instaluješ jako dualboot s Widlema? Instalační DVD je v pořádku (sedí součet MD5)?

MoonPie
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2015, 08:45

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#7 Příspěvek od MoonPie »

jj, dualboot

Instaluju z USB

admin

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#8 Příspěvek od admin »

Nenapsal si, jestli Ti sedí součet MD5 u staženého ISO. Každopádně bych zkusil instalaci z DVD. Flashky někdy zlobí.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Je to tak, flešky někdy zlobí. Když byla fleška připravená v linuxu (USB zapisovač obrazů), tak to blbnulo. Takže sem si flešky připravil ve win7 a pak to šlo. Pozor - není to obecná pravda. Někdo to může mít opačně, akorát při instalaci dej volbu něco jinýho, a připrav ručně místo pro linux. Už se několikrát stalo, že automatika smázla widle, a uživatel si to nepřál, přehlídnul to a bylo po ptákách, resp. po widlích ... :mrgreen:

MoonPie
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2015, 08:45

Re: Havárie instalace NB Toshiba U500

#10 Příspěvek od MoonPie »

Tak bylo to opravdu špatně připravené USB - použil jsem jiný program ve widlích a nainstaloval jsem. Nicméně po restartu mi naběhli widle a když bootuju z usb, tak se zaseknu na černý obrazovce s kurzorem a nikam to dál nejde. Nějaký nápad?

Zamčeno