Zmena ikon

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Zmena ikon

#1 Příspěvek od POST »

Musím priznať, že moja volba LM+Mate bola dobrá. Už nejakú dobu mi to šlape bez problémov vrátane aktualizácií a už som si na rozdiely z Win celkom zvykol.
Dopracoval som sa k používaniu určitého softvéru a nič ďalej neskúšam. Som spokojný. Môžem konečne používať PC pre svoje potreby.

I keď som to do určitej miery toleroval, vadilimi dve veci:

1) Image Viewer (Eye of MATE 1.8.0) vše funguje až na to, že často sa stane po kliknutí na obrázok sa síce začne program načítať, no okno sa nezobrazí. Robí to aj ďalším čo majú túto zostavu. Tak som skúsil Nomacs a ten šlape bez problémov no má príšerné ikony.

2) Prehliadač dokumentov (atril) som zamenil za qpdfview a zas tie ikony.

Tieto zmeny som urobil len pred pár dňami po dosť dlhej dobe čo som používal pôvodnú zostavu softvéru.

Všemožne hladám skade si tieto programy ťahajú ikony no neviem na to prísť.
Napríklad u ClawsMail, FileZilla, LibreOffice, ... to šlo. Rád by som, ak to čo len trochu ide mal u rôznych aplikácií pre stejné funkcie stejné ikony.

Viete mi pomôcť?
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Zmena ikon

#2 Příspěvek od segfault »

Stačí používat GTK aplikace. Ty s Q v názvu jsou většinou napsané v QT a mají svoje vlastní ikony, které se liší od GTK ikon.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: Zmena ikon

#3 Příspěvek od POST »

Ano, ale i tie majú ikony niekde uložené. Napríklad pre Nomacs tieto ikony neviem nájsť. Upraviť ich už potom nie je problém.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zmena ikon

#4 Příspěvek od menom »

.

Co tak skusit do Terminalu zadat prikaz:

Kód: Vybrat vše

locate icons
Ale predtym ti doporucujem vojst v Terminali do Upravit >> Predvolby

A naspodu, kde je Pamat riadkov (1000) to zmenit aspon na 30 000, aby ti ukazalo vsetky umiestnenia.

Lebo tych ikon je v systeme pozehnane.

.
.

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: Zmena ikon

#5 Příspěvek od POST »

Ďakujem, terminál som upravil a príkaz šlape, zobrazilo to vela ciest k ikonám no potrebné som nenašiel. Nomacs sa dá používať i takto. U win som nemal rád keď som spustil rôzne aplikácie a takmer vždy si autor presadzoval svoje ikony. V Minte sa mi u základných aplikácií zobrazujú pre rovnaké funkcie rovnaké ikony a to je pohoda.

Stiahol som si nomacs.tar.bzv stejnú verziu a tam je adresár s ikonami. Len škoda že to nie je balík s príponou .deb, bolo by to všetko jednoduchšie.

Ten príkaz "locate icons" som ani nepoznal (už som si ho zapísal), terminál moc nepoužívam, zvyk z win XP, preto je Mint/Mate pre mňa najviac prijatelný.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

Zamčeno