Nelze dokoncit instalaci

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
MichalK
Příspěvky: 52
Registrován: 21 kvě 2015, 16:32

Re: Nelze dokoncit instalaci

#11 Příspěvek od MichalK »

Presne ten isty problem mam aj ja "dslrx". Stale to instaluje a instaluje a .... instaluje.Aj hodinu a nic. :-( Navyse som odstranil jeden HDD pre istotu a ponechal jeden 160GB. Na ten bez rozdelenia sa pokusil opat. Bezvysledne resp.tak isto. Instaluje a ... . MD5 je O.K. Boot je ako ma, zeby naistal starsiu verziu a potom dat upgrade ? Tak ma napadlo a moznoo aj skusim. Vedel by niekto poradit nieco ?

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nelze dokoncit instalaci

#12 Příspěvek od menom »

.

Zalezi aj na kazdej malickosti, ci to instalujes so zapnutym / vypnutym UEFI , Secure boot atd ....

Ak si este necital, tak kukni na linuxos.sk.

V tom clanku Skúsenosť s Dualboot Windows 8 + Linux Mint pod UEFI a Secure Boot

je to vyborne popisane.

.
.

job13
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2014, 21:57

Re: Nelze dokoncit instalaci

#13 Příspěvek od job13 »

mam obdobný problem linux mint 17 a 17,1 mate ani xfce nejdou nainstalovat na athlon xp socket A instalace se vždy sekne live verze z dvd jde ale osobně si myslím že to mediem ani počítačem instalace probíha a když už je už konce tak pořád načíta a nic se neděje a jsem zase v live verzi dokonce jsem to nechal i přes celou noc jinak jsem ze stejného media instaloval na intel p4,athlona 64 bit bez problemu jen na athlona xp to nejde a nejde jinak u těch athlonu xp jsem zkoušel 3 ks ruzných konfigurací co se týká jak hdd tak cpu i grafických karet ram bylo v každem pc 2 gb
jinak jsem měl doma dvd s linux mint 15 mate a tak jsem se pokusil nainstalovat mate 15 a ta se nainstalovala bez problému tak nevím kde je problém a jestli se to někomu podařilo rozběhnout na athlonu xp pokud někoho napadne kde je chyba prosím o radu.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nelze dokoncit instalaci

#14 Příspěvek od menom »

.

Vyskusaj pred instalaciou vypnut ten slideshow program zadanim prikazu do Terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint
Potom zavriet Terminal a instalovat ako sa pise tu:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=195809


.
.

MichalK
Příspěvky: 52
Registrován: 21 kvě 2015, 16:32

Re: Nelze dokoncit instalaci

#15 Příspěvek od MichalK »

menom píše:.

Vyskusaj pred instalaciou vypnut ten slideshow program zadanim prikazu do Terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint
Potom zavriet Terminal a instalovat ako sa pise tu:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=195809


.
MichalK píše:
juhele2014 píše:Dovolím si ocitovat z fora vedle:

Vyskusaj pred instalaciou vypnut ten slideshow program zadanim prikazu do Terminalu:
Kód:
sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint


Vdaka za tip. ;-) Ono to fakt pomohlo, doviedlo LM do konca po restart. Zvolil som a cakal. otvorilo DVD mechaniku, vybral DVD a ...... . Potom v lavom hornom rohu nabehol daky vzorovany biely stvorec, par napisou s farebnou mojou menovkou ako v Terminali ked ho zapnes. na poslednom riadku stalo : " could not acquire the org.freedestop.ModemManager service name " a dalej to ani nehlo. Co mam robit ? Je na to nejake riesenie?

MichalK
Příspěvky: 52
Registrován: 21 kvě 2015, 16:32

Re: Nelze dokoncit instalaci

#16 Příspěvek od MichalK »

job13 píše:mam obdobný problem linux mint 17 a 17,1 mate ani xfce nejdou nainstalovat na athlon xp socket A instalace se vždy sekne live verze z dvd jde ale osobně si myslím že to mediem ani počítačem instalace probíha a když už je už konce tak pořád načíta a nic se neděje a jsem zase v live verzi dokonce jsem to nechal i přes celou noc jinak jsem ze stejného media instaloval na intel p4,athlona 64 bit bez problemu jen na athlona xp to nejde a nejde jinak u těch athlonu xp jsem zkoušel 3 ks ruzných konfigurací co se týká jak hdd tak cpu i grafických karet ram bylo v každem pc 2 gb
jinak jsem měl doma dvd s linux mint 15 mate a tak jsem se pokusil nainstalovat mate 15 a ta se nainstalovala bez problému tak nevím kde je problém a jestli se to někomu podařilo rozběhnout na athlonu xp pokud někoho napadne kde je chyba prosím o radu.
Zvlastme, Tez mam Athlon a socket A
Mne neslo ani 14, 15,16 dokoncit instalaciu. az pomohol prikaz pod tvojim prizpevkom. Z Live DVD v Terminali dat ten prikaz (odstranit slideshow) a az potom spistit instalaciu LM. .......to len tak okrajovo.

Zamčeno