Nefunguje pevné připojení k netu

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Amaimon
Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2015, 13:45

Nefunguje pevné připojení k netu

#1 Příspěvek od Amaimon »

Zdravím

Potřeboval bych poradit, dnes jsem zapnul PC a nejde mi připojení k internetu, PC je připojeny pres kabel k routeru, WiFi mi na tabletu funguje normálně, na co bych se mel kuknut, s linuxem začínám, díky za radu
LinuxMint 17.1 rebecca 32-bit Mate,CPU:Intel(R) Pentium(R) CPU 2.8GHz, RAM: 2GB, GPU : NVIDIA GeForce 7300 GT

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje pevné připojení k netu

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Co ti vypíše v terminálu příkaz iwconfig :?:

Amaimon
Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2015, 13:45

Re: Nefunguje pevné připojení k netu

#3 Příspěvek od Amaimon »

Tak nakonec mi umřela i wifi, takže řešení bylo koupě nového routeru, omlouvám se za pozdní reakci ale bohužel net jsem zprovoznil až dnes
LinuxMint 17.1 rebecca 32-bit Mate,CPU:Intel(R) Pentium(R) CPU 2.8GHz, RAM: 2GB, GPU : NVIDIA GeForce 7300 GT

MichalK
Příspěvky: 52
Registrován: 21 kvě 2015, 16:32

Re: Nefunguje pevné připojení k netu

#4 Příspěvek od MichalK »

juhele2014 píše:Co ti vypíše v terminálu příkaz iwconfig :?:


Mne vypisuje eth0 no wireless extensions. tak isto i eth1. Mam pripojenie cez kabel. Mint 13 mate. jedna z tych eth 0 a 1 je inyegrovana sietovka. zaujimave je ze tu istu hlasku mi vypisuje pri "lo". Co je LO? ??? :-O zacinam z Linuxom. Mint 17 mi neslo instal, nepostacujuci hardware. Ale z ISO DVD 17 net siel auromaticky. Ako nastavit net? Mam na PC len Linux.

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Nefunguje pevné připojení k netu

#5 Příspěvek od segfault »

lo je localhost -> lokální virtuální rozhraní

Jesltiže šel net automaticky, tak by v tom měl nadále pokračovat. Zkoukni výpis

Kód: Vybrat vše

ip a
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje pevné připojení k netu

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Mint 17 mi neslo instal, nepostacujuci hardware No právě, nikdo z nás nemá věšteckou kouli, aby se podíval a našel okamžitě řešení. Většinou je potřeba mít podstatné informace - co je to za počítač, jak je starej, jaký máš distro, atd ... Zkus zadat do terminálu: inxi -F a zkopíruj to sem (ctrl +c , ctrl + v). V terminálu ti to napíše nápovědu, kdyby to nešlo. Příkaz lspci -vm taky něco ukáže ... Z logiky věci vyplývá, že když USB klíčenka s Mintem fungovala (bez větších problémů), měl bys to rozjet i po full instalaci na HD nebo SDD. Tady http://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/ stahni LM 17.1 Xfce, 32-bit, a testuj a testuj ... ps KDO SI HRAJE - NEZLOBÍ :mrgreen:

Zamčeno