LM aktualizace balíčků nefunguje [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

LM aktualizace balíčků nefunguje [vyřešeno]

#1 Příspěvek od sivani »

Dobrý den, mám nainstalován Linux Mint Petra a již nějakou dobu mi nejde aktualizace balíčků. Objeví se hláška "nepodařilo se stáhnout indexové soubory pro všechny zdroje" a ikona na pravém okraji hlásí, že nelze obnovit seznam balíčků. Zkoušel jsem i jiné repozitáře, ale pokaždé je to stejné. Jsem úplný laik a se systémem nemám žádné zkušenosti. Může mi někdo poradit, jestli něco dělám špatně, nebo kde a v čem je chyba? Děkuji.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Aktualizace

#2 Příspěvek od menom »

.

Vypada to ze pouzivas operacny system LM 16 ktory je uz bez podpory.

Instaluj jednu z podporovanych verzii:

http://www.linuxmint.com/download_all.php


.
.

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Aktualizace

#3 Příspěvek od sivani »

Je to tak, používám Linux Mint 16 Petra, edice Cinnamon 32-bit. Chtěl bych se ještě zeptat, jestli můžu novou verzí přeinstalovat tu starou, nebo zda musím znovu naformátovat a udělat čistou instalaci, zda v tom není nějaký zádrhel příp., která je nejvhodnější.
Děkuji za odpověď.

kamowski

Re: Aktualizace

#4 Příspěvek od kamowski »

sivani píše:Chtěl bych se ještě zeptat, jestli můžu novou verzí přeinstalovat tu starou, nebo zda musím znovu naformátovat a udělat čistou instalaci, zda v tom není nějaký zádrhel příp., která je nejvhodnější.
Děkuji za odpověď.
kedysi som napísal jeden návod: http://www.linux-mint-czech.cz/ako-preinstalovat-linux/
ten je v podstate stále aktuálny a hlavne v prípade prechodu z LM16 na LM17
Prechody z LM17 vyššie sa dajú riešiť oveľa elegantnejšie.
Nainštaluj si LM17.2 a aké prostredie, to je už na tebe (cinnamon, mate, kde, xfce), nechaj si to, ktoré máš alebo vyskúšaj iné :)
A najlepšie je, otestovať si to najprv v Live móde, či všetko funguje, ...
Pri samotnej inštalácii môžeš mať spustený firefox a ak máš šťastie :D (alebo si to zorganizuješ :D ) a niekto je na chat-e: http://www.linux-mint-czech.cz/pokec/
tak ti vie online pomôcť, taký ten priateľ na telefón

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Aktualizace

#5 Příspěvek od sivani »

Díky za odpověď. Ten článek jsem trochu povrchně četl, i když některým věcem moc nerozumím. Jak jsem psal, jsem úplný laik a skoro se stydím psát takové dotazy. Ale pokusím se ho znovu pořádně prostudovat a zkusím instalaci. Ještě jednou děkuji.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Aktualizace

#6 Příspěvek od menom »

.

Vsetko zavisi od toho co kto preferuje.

Napriklad ja davam len cistu instalaciu s formatovanim,

ale chapem, ze niekomu to nemusi vyhovovat.

Napriklad kto ma oddeleny /home od systemu - ten instaluje po svojom.

Takisto SWAP alebo Dualboot - niekto ho chce mat - iny nie.

Ako pisal Kamowski - vyskusat v Live rezime, zvazit moznosti.

Ak to chces jednoducho - tak podobne ako si instaloval ten uz nepodporovany LM 16.


.
.

kamowski

Re: Aktualizace

#7 Příspěvek od kamowski »

to sivani:
ak myslíš, že tvoja otázka bola zodpovedaná, označ prosím túto tému za vyriešenú
k ďalším otázkam použi najprv "hľadať" a potom smelo založ nové témy v patričných kategóriách, nech to tu ostane ako tak prehľadné
fórum slúži nám užívateľom, tak smelo do toho
ďakujem

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Aktualizace

#8 Příspěvek od sivani »

Vyřešeno, nainstaloval jsem bez větších problémů Linux Mint 17.2 a ani jsem o nic nepřišel. Takže děkuji ještě jednou všem za pomoc.

Zamčeno