Změna souborového systému

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
vít.pekárek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 22:52
Kontaktovat uživatele:

Změna souborového systému

#1 Příspěvek od vít.pekárek »

Zdravím,

mám disk rozdělený na 3 hlavní oddíly, přičemž na jednom jsem měl LM. Pro výběr systému jsem používal grub. Při posledním spuštění se mi nezobrazilo okno s výběrem systému, ale naskočila komandlajna, myslel jsem, že bude jenom rozhozený grub, ale po bootu z flashky jsem zjistil, že oddíl s LM je v NTFS místo původního ext4 a všechny složky a soubrory zmizely. Zůstalo tam pouze
složka s názvem 20 znaků čísla a písmena/MPSigStrub.exe (nevim co EXE dělá v linuxech)
pak $RECYCLE.BIN/ 2x zase nějaký divný název a v obojím desktop.ini
a pak System Volume Information/IndexerVolumeGuid a tracking.log

Je nějaká šance na získání souborů zpět. Díky za pomoc a rady.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Změna souborového systému

#2 Příspěvek od milhouse »

Program TestDisk: http://wiki.ubuntu.cz/systém/datová úložiště/testdisk
je na obnovu dat. Otázka je, co se stalo. Řekl bych, že se něco změnilo ve Win.

V Grubu klávesou "e" lze editovat spouštěný grub řádek, jak vypadá?
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

vít.pekárek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna souborového systému

#3 Příspěvek od vít.pekárek »

TestDisk vyzkouším.

No, já úplně nevím, jak to tam s grubem je, protože klasický grub zavaděč, kde bych mohl použít "e" se neobjeví, ale ta komandlajna má v glavičce grub verze tuším 2 a že tabulátorem jsou ukázat příkazy a to je vše.

Díky

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Změna souborového systému

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Jde o to, že gůgl soubor MPSigStrub.exe nezná, ale MPSigStub.exe už jo. Přelož si tuhle stránku, http://windowsproblemshelpcenter.blogsp ... id-of.html , moc optimisticky to ale nevypadá.
Be cautious that the MpSigStub.exe virus can perform a series of mucky conductions on users computer. Firstly, it may disable your anitvirus and make it unable to detect the invasion and existance of MpSigStub.exe virus. Secondly, it may will duplicate itself with the same name of MpSigStub.exe process. It is difficult for users to find it. Once clicking, it may be waken up and starts to do evil things on your PC. For instance, it may alter your DNS settings, registry entries or delete your critical files. Therefore, it is very urgent to get rid of MpSigStub.exe virus from your PC.

vít.pekárek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna souborového systému

#5 Příspěvek od vít.pekárek »

juhele2014 píše:Jde o to, že gůgl soubor MPSigStrub.exe nezná, ale MPSigStub.exe už jo.
No, tak jsem to samozřejmě špatně opsal, je to MPSigStub.exe, no. Což se mi vůbec nelíbí.
Na MS fóru jsem zase našel příspěvek od moderátora "MpSigStub.exe is a MS installer application used in conjunction with Windows Automatic Updates. It extracts update files to a temporary directory."

Zamčeno