Scanner Brother nefunkční v XSane

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#11 Příspěvek od konas »

Pardon, vidím, že mi vypadl ůvodní odstavec.
Zdravím, jsem tu nováček a omlouván se, že jsem po sobě zprávu nezkontroloval, Takže: Dobrý den všem.

Ve výpise USB je, že Mint scaner vidí. Je tam ID výrobce a zařízení. Problém je ten, že xsane Mintu nemá v knihovně scanerů žádný Brother, takže je třeba ho tam dopsat. Mám také Brothera DCP-J315W, takže jsem hledal a našel.
V terminálu otevři
sudo gedit /lib/udev/rules.d/40-libsane.rules

Napiš na konec výpisu, (ale PŘED odstavec: # The following rule will disable USB autosuspend for the device......)
#Brother scaners
ATTRS{idVendor}=="04f9", ATTRS{idProduct}=="02d3", ENV{libsane_matched}="yes" a uložit.

Je to přímo zápis pro Tvůj scaner, podle Tvého USB. Výpis USB u mně: Bus 004 Device 002: ID 04f9:0254 Brother Industries, Ltd, čili liší se jen v idproducts.
Jsem v linuxu začátečník, ale scaner jsem, podle tohoto návodu zprovoznil. Na webu je návod na Brother bez atributu idproducts. To chodí také, ale musí se nejdříve spustit scaner a pak skenovací program.
Než jsem našel, jak napsat složené závorky (pravý Alt B nebo N), tak jsem projel celou klávesnici. 8-)
Naposledy upravil(a) konas dne 29 lis 2015, 10:51, celkem upraveno 1 x.

kamowski

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#12 Příspěvek od kamowski »

MCMC píše:Scanner Brother DCP-9020CDW nescanuje ani pod std programem ani pod XSane
neviem, čo je std
simple-scan ako reaguje na ten skener, vidíš ho v nastaveniach?

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#13 Příspěvek od konas »

kamowski píše:
MCMC píše:Scanner Brother DCP-9020CDW nescanuje ani pod std programem ani pod XSane
neviem, čo je std
simple-scan ako reaguje na ten skener, vidíš ho v nastaveniach?
Taky nevím, co je std., simple scan ho víděl ale odmítl scanovat, bez dopsání ID výrobce a produktu, do knihovny xsane. A i všechny ostatní scan softy Např.: Xsane image scanning program, Gscan2pdf atd. Některé ho ani neviděly.
Naposledy upravil(a) konas dne 29 lis 2015, 12:27, celkem upraveno 2 x.

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#14 Příspěvek od konas »

Ano, tady jsem to našel. V celé diskuzi je právě návod na dopsání knihovny ale jen s ID výrobce-bez IDproduktu (ukáže v terminálu výpis USB). Dále jsem tam četl, že se knihovna při instalaci dopíše automaticky. Mně se to ale nestalo. Možná to chtělo fash firmware celém multifunkčním zařízení.

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#15 Příspěvek od konas »

lombardo1981 píše:Ešte som našla toto: http://support.brother.com/g/s/id/linux ... =on#f00101
Podľa tejto stránky by to ma byť brscan4: https://wiki.debianforum.de/Brother_Scanner#Modelle_4
Backend je v tomto súbore:

Kód: Vybrat vše

sudo pluma /etc/sane.d/dll.conf
(pluma je editor, treba použiť nainštalovaný). Pozri sa, či tam nie je #brscan4. A áno, treba to zmeniť na brscan4.
No to je potřeba nainstalovat nejenom editor PLUMA ale i Mint-meta-mate. Ani v této tabulce žádný brother (brscan)nebyl.

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#16 Příspěvek od konas »

lombardo1981 píše: Myslela som tým, že ak používaš gedit, tak použiješ gedit. Ak leafpad, tak leafpad, ak mousepad, tak mousepad. :|
Jasně, ale rád vyzkouším co kdo píše - teprve se linux učím. ;)

kamowski

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#17 Příspěvek od kamowski »

akosi automaticky berieme, že ovládače sú správne, sú?
už juhele2014 sem dával jeden odkaz, ja pridám tiež
toto zo stránky výrobcu si vyskúšal stiahnuť a nainštalovať?
http://support.brother.com/g/b/download ... _eu&os=128

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#18 Příspěvek od konas »

[quote="kamowski"]akosi automaticky berieme, že ovládače sú správne, sú?

Já, pro DCP-J315W jsem stahoval ovladače od Brothera. Možná mi nezafungoval nějaký installer, nebo jsem ho nespustil, který zapíše obě ID do knihovny, takže jsem do toho šel ručně. I tak to pro mě bylo dobré školení.

konas
Příspěvky: 10
Registrován: 16 lis 2015, 17:41

Re: Scanner Brother nefunkční v XSane

#19 Příspěvek od konas »

kamowski píše:akosi automaticky berieme, že ovládače sú správne, sú?
Fakt je, že Scan-key-tool by asi měl do knihovny xsane zapsat alespoň brscane a ID výrobce, když umožňuje skenování tlačítkem na scaneru.(snad dobře čtu)

Zamčeno