Instalace na flashku

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Puppy
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2016, 17:23

Instalace na flashku

#1 Příspěvek od Puppy »

Zdravím,
chtěl bych si nainstalovat Linux Mint na USB flash, k dispozici mám jen Slacko Puppy Linux a žádný HDD.
Dozvěděl jsem se, že všechny obrazy Mintu jsou LIVE, ale co když budu chtít mít spustitelnou instalaci právě z flashky? Když "vypálím" iso obraz na flashku pomocí dd, souborový systém bude iso9660 a flashka se bude tvářit jako CD, takže se změny neuloží...

Puppy
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2016, 17:23

Re: Instalace na flashku

#2 Příspěvek od Puppy »

Tak koukám, že po nabootovaní z CD nebo flashky LIVE, si systém můžu nainstalovat na harddisk, ale měla by jít vybrat i USB flashka :) . Zatím jsem o tom jenom četl. Neviděl jsem přímo jak to tam vypadá, ale píše se tam o rozdělění na tři oddíly:
/dev/sdX1 na systém a software - toto chápu
/dev/sdX2 pro "/home" což nevím co je, je na to nutný další oddíl?
/dev/sdX3 pro swap, což chápu jako obdobu stránkovacího souboru z Windows, ale jak moc je to nutné (při 2GB RAM)? Je možnost startu systému z RAM?
Flashka by měla kapacitu 4 nebo 8 GB.
Díky za odpovědi.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace na flashku

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Puppy znám, je to dobrý distro, akorát byl problém s klávesnicí, občas to hodilo divný fonty. Výhoda byla, že to ukládalo nový data a jak si skončil, tak si i začal. Tohle běžný distra neumí. Co se týká LM, tak 8Gb asi stačit nebude, resp. instalátor povolí instalaci až na 16Gb flešku, ta funguje vždy. Aby se to svižně hejbalo, doporučuji rychlou flešku USB 3, jinak by mohlo dojít ke zklamání a třeba na reakci terminálu budeš čekat několik vteřin, než si to LM "přebere". Na značky si nehraju (ADATA, Kingston, ...) to není vcelku podstatný. Pro první pokusy se nestresuj třema oddílama, dej instalaci Něco jiného, vyber USB flash, a instaluj. 8-)

Puppy
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2016, 17:23

Re: Instalace na flashku

#4 Příspěvek od Puppy »

S Puppy jsou lehce problémy, save uloží, ale při startu si ho nenajde :lol:
No tak to vidím, že nakonec udělám dualboot s Windows na HDD pozdějc... Jen co pro to musím udělat, aby se mě to při startu ptalo co chci nastartovat?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Instalace na flashku

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Uvolnit na hardisku místo pro LM. Tohle všechno vyhledáš na webu, hledej na google ... :idea:

Zamčeno