LM 17.3 Cinnamon driver pro nVidia GeForce FX 5500 [vyřeš.] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

LM 17.3 Cinnamon driver pro nVidia GeForce FX 5500 [vyřeš.]

#1 Příspěvek od SuperUser »

Zdravím,

chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli půjde na starší PC s grafikou nVidia GeForce FX 5500 nainstalovat LM 17.3 Cinnamon tak, aby fungoval ovladač té grafiky? Trochu jsem googlil, ale vše co jsem našel vypadalo spíše negativně. Jako by se to nikomu nepodařilo zprovoznit. Poslední verze tohoto ovladače je Linux x64 (AMD64/EM64T) Display Driver 173.14.39. Tady je web výrobce s tím ovladačem: http://www.geforce.co.uk/drivers/results/71341 . Jde o to, že při koupi toho PC to nemám jak vyzkoušet. Jsou na něm Windows XP a jediné co budu moci bude nabootovat LM Rosa a podívat se jak to pojede. Půjde ten ovladač nějak nainstalovat, když bude systém jen v RAM a ne nainstalovaný na HDD? Prý ta grafika vůbec LM Cinnamon neutáhne. Někde někdo psal, že nepomohla ani změna na MATE, nebo Xfce. Máte prosím někdo nějakou radu?

Díky,
Petr

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM 17.3 Cinnamon - driver pro nVidia GeForce FX 5500

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Radu? Ta je zdarma, jak známo. Obecně - je to za zenitem, grafika je více jak 12 let stará. Ani nechci domyslet, na jakým bordu to poběží, ale jestli je někdo masochista, tak prosim ... Ale - jedno řešení by tady bylo - pokud trváš na LM, tak to vypadá na MATE nebo xfce. Pokud se ti povede sehnat flešku 16Gb, lze linux instalovat sem a při butování pojedeš místo z hardisku z flešky. Tady pochopitelně můžeš instalovat co chceš, chová se to jako hardisk. Takže půjdou (případně) vyzkoušet i ty nvidia ovladače. Když tě to přestane bavit, flešku zformátuješ a nahraješ tam něco jinýho, a tak furt dokola ... 8-)

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: LM 17.3 Cinnamon - driver pro nVidia GeForce FX 5500

#3 Příspěvek od SuperUser »

Díky za radu. Ten počítač není pro mě. Já mám docela dělo, ale lidi, který ho chtěj koupit nemaj moc peněz. Ale asi jim to po tvém příspěvku vymluvím.
Měj se.

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: LM 17.3 Cinnamon driver pro nVidia GeForce FX 5500 [vyře

#4 Příspěvek od AnickaT »

Možná kdyby šlo o příbuzné nebo přátele, tak jim našetřit na lepší notebook.

V Linuxu by neměl být problém s Dell notebookem, konkrétně repasované notebooky Dell D620 nebo Dell D630 jsou cenově kolem 2.800 - 3.190 Kč (i s DPH) kdy se cena liší dle parametrů; odkaz na prodejce, pokud budete chtít napíšu SZ (viz Pravidla fóra Linux Mint). Jeden prodávají dokonce s Linuxem (distribuce Linux Ubuntu). :-) Grafická karta Intel - poběží v Linuxu bez problémů? To z hlavy nevím.
"Goro bílý pes"

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: LM 17.3 Cinnamon driver pro nVidia GeForce FX 5500 [vyře

#5 Příspěvek od SuperUser »

No, Aničko, jsi hodná, ale já sám jsem jim radil, ať už znovu nechodí do notebooku, ale ať si koupí stolák. Podle mě je to o dost lepší. Rozhodli se, že si našetří na nový počítač. Takže je to podle mě ideální. Ale díky za snahu pomoci.

Měj se dobře,
Petr

PS: pokud víš jak, poraď mi prosím tě s tímhle bonbónkem: http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... =15&t=2125

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: LM 17.3 Cinnamon driver pro nVidia GeForce FX 5500 [vyře

#6 Příspěvek od AnickaT »

Děkuji, Petře, to je pro mě nová informace.

S přáním všeho dobrého

Anička T.
"Goro bílý pes"

Zamčeno