Mint USB Live (Ukladani souboru)

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zero
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2016, 04:48

Mint USB Live (Ukladani souboru)

#1 Příspěvek od Zero »

Dobre rano,

Na stredni skole nam vsude nahodili Windows 10. I kdyz nas hodne bylo proti tomu dali to vsude.
Pouzivam nejakou dobu linux mint a spokojenost.

Tak me napadlo udelat si pomoci programu "Rufus" linux mint live USB a zadny problem...

Ale potrebuji to USB pouzivat na vice zarizeni a aby se me veci ktere tam provedu ulozily.
napr: wine instalace a pouzivani pspadu.

PS: nechci nahradu za pspad

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Mint USB Live (Ukladani souboru)

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj,

tak si místo live instalace udělej full instalaci. Buď z live DVD kde provedeš instalaci na USB flašku, nebo pomocí 2 USB jednu s live nabootuješ a na druhou provedeš instalaci. Jinak co se týká windows 10 tak ty tam dali, protože se zase nějací kámoši někde v hospodě domluvili, že by to chtělo někde schastit nějaký rychlý prachy za nic, tak koupili wydle licence, klasika ... s tím nic neuděláš to je všude v ČR. Co se týká toho pspadu, já ho taky používal na wydlích, ale nahradil jsem ho pak programem bluefish, je úplně stejnej jen se jinak jmenuje. Prostě jsem to vzal drsně - co není multiplatformní má smůlu i kdybych měl u toho brečet tak to prostě používat nebudu a budu raději tak dlouho googlit dokud nenajdu něco co je nejvíc podobné ale multiplatformní :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Uživatelský avatar
Zero
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2016, 04:48

Re: Mint USB Live (Ukladani souboru)

#3 Příspěvek od Zero »

Taky mě napadla full instalace ale bojím se co to udělá když tomu budu každej den přehazovat HW...
Nebudou zlobit ovladače nebo něco ?

Jinak full instalaci udělám ve virtualboxu ale místo disku dám USB to už mám otestované.


Jinak nešlo o licence přechod na Win10 je zadarmo i pro školy...
Tam se spíše jednalo o to že chtěli udělat upgrade jen proto že jim to psal windows.

Uživatelský avatar
Zero
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2016, 04:48

Re: Mint USB Live (Ukladani souboru)

#4 Příspěvek od Zero »

Nikdo neví ?

Zamčeno