Linux mint 17.3 vertikální synchronizace [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Linux mint 17.3 vertikální synchronizace [vyřešeno]

#1 Příspěvek od martin.sojka.904 »

Zdravím lidi,
chtěl bych jsem se tu Vás zeptat jestli nejde nějak vynuceně zapnout vertikální synchronizace, mám notebook MSI GP70-20D a dvě grafiky, pod PRIMEm běží skvěle, ale pořád jen na starším jádře, zkoušel jsem Ubuntu 16.04 tam už pod novými jádry fungují taky, ale problémy s vertikální synchronizací se opakují. Zajímavé je, že když Cinnamon běží pod Intelovskou grafikou, tak s vertikální synchronizací prolém nemám, ale taky ten výkon nestačí k zahrání nějaké té hry. Když Cinnamon naopak běží pod Nvidiáckou grafikou tak tearing se projevuje nesnesitelným způsobem, při přehrávání filmů například ve VLC displej nesnesitelně bliká a přelívá se obraz. Dá se s tím něco dělat? Bude tento problém opravený v 18. Sarah? Díky za reakce.
Nvidia-GT730-
Intel HD4000-

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux mint 17.3 vertikální synchronizace.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: výkon nestačí k zahrání nějaké té hry Jakou hru máš na mysli? Mě dobře šel HL2 i Flatout ... (na noťasu).

martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux mint 17.3 vertikální synchronizace.

#3 Příspěvek od martin.sojka.904 »

No myslím hry typu, TF2, WOT, Lucius, Far Cry2, Amnesia atp. Věř mi, s Intelem to není to co s Nvidii.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux mint 17.3 vertikální synchronizace.

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Hrát hry na noťasu není úplně ono, ale to asi nechceš slyšet. Jestliže potřebuješ výkon, tak přejdi na LM Mate, a máš klid. Ovšem nejrozumnější by asi bylo udělat si dualboot na hardisku a vedle linuxu instalovat "herní platformu" widle 7, a je to bez problémů (co se týká her). Far Cry2 doporučuju, to je návykový ... 8-)

martin.sojka.904
Příspěvky: 72
Registrován: 02 zář 2014, 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux mint 17.3 vertikální synchronizace.

#5 Příspěvek od martin.sojka.904 »

Jojo jako jasně, hry spíš hraji na konzoli... Ale už jenom mě štve, že bych chtěl mít tohle v pořádku. Widle jsem už asi před dvěma lety zavrhl. Ale nechci se k nim vrátit.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux mint 17.3 vertikální synchronizace.

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Teď sem si něco o tearingu přečetl, a po pravdě řečeno - nikdy jsem to na velkým PC neřešil (NVidia 9600 gt). Ale chápu tě, na tvém místě bych aktualizoval LM a zvolil nové jádro, mě dává solidní výsledky kernel verze 4.5.2. Pokud řešíš i hry, tak bych zvolil "odlehčené distro" (Mate, xfce), nikoliv cinnamon. A napadla mě jedna věc - ten noťas má výstup HDMI, takže bych obraz zkontroloval na jiném monitoru, jestli to taky blbne, nebo ne. A hlavně - řádně nastavit ty nvidia linux ovladače, aby ten tearing zmizel, na webu je k tomu nějaký povídání ... :idea:

Zamčeno