Sekání a mrznutí notebooku Toshiba [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: sekání,mrznutí notebooku

#11 Příspěvek od vxmery »

Robilo to Xfce aj Live ?
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#12 Příspěvek od trashmann »

17.2 xfce taky pri zaplem firefoxu zatuhla obrazovka,prostě zmrzl obraz,17.3 64 bit KDE pri filmu,ani to nezalezi od casu,nekdy je to po 5minute,nekdy po pul hodine,nezalezi to ani od playeru.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: sekání,mrznutí notebooku

#13 Příspěvek od vxmery »

Pýtal som sa Live session - nabootuj v Live, pripoj sa na Internet a skúšaj ako sa to bude chovať, tým vylúčiš HDD.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#14 Příspěvek od trashmann »

ok dam vedet pak

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#15 Příspěvek od trashmann »

prave,taky si myslím že hodně divné,ja mám ještě jeden notebook tak prohodím hdd ale test ukázal jak ram tak hdd ok,na hdd myslím jen pár bad sectors ,jinak se neprobouzí ani z hibernace když zaklapnu notas a pak ho chci startnout. :roll:

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#16 Příspěvek od trashmann »

takže po tom co xfce problem nevyřešil,jsem nainstalova 17.3 KDE 64bit mint,upgrade,update,instalace všech aktualizací,vše vypadlo 48 hodin ok až do situace kdy jsem kopíroval filmy z externiho hdd do pc u toho koukal film a brouzdal po netu.
jo hned jak to zmrzlo me napadlo že bude chyba v hdd,vzhledem k tomu že mám ještě jeden notas jdem hdd vymenil a svete div se pc nereagoval hned po 10 minutach,takže v hdd ani ram to nebude ve verzi linuxu ani prehrivani taky ne .rady?

snail
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2014, 13:13

Re: sekání,mrznutí notebooku

#17 Příspěvek od snail »

Nechci strašit, ale nápadně to připomíná mé problémy s Toshiba p500 (7 let starý)...
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... =15&t=1015

Zkoušel jsem všechny možné kombinace instalace (LMDE, LM, Crunchbang, Debian), nastavení HW včetně výměny HDD, ale problém se pořád opakoval. Jediným funkčním řešením byl přechod na Arch distribuci (Arch, Antergos, Manjaro), kde se problém neprojevoval...

Dnes mám novou Toshibu a Debian bez problému.

Držím palce!

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#18 Příspěvek od trashmann »

no jestli je linux mint xfce taky arch distribuce tak mi notas zamrzl po hodine

snail
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2014, 13:13

Re: sekání,mrznutí notebooku

#19 Příspěvek od snail »

XFCE je pouze prostředí; Arch je jiná distribuce.... Zkusil bych nainstalovat právě jinou distribuci - uživatelsky přívětivá je Manjaro (XFCE, Cinnamon apod.). Nic proti Mintu, taková je pouze moje zkušenost se starším notebookem stejného výrobce. Problém ale může mít samozřejmě jinou příčinu - je to jen tip, který u mně fungoval.

trashmann
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2016, 19:53

Re: sekání,mrznutí notebooku

#20 Příspěvek od trashmann »

po update a upgrade linuxu je to zatim druhy den ok,tak snad to vydrží.dík za rady.

Zamčeno