Gespeaker [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alfi51
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016, 23:23

Gespeaker [vyřešeno]

#1 Příspěvek od alfi51 »

Mám LM 17.3 Rosa 32 bit Cinnamon a marně se snažím přidat hlasy Mbrola do Gespeakeru. Píše mi to nainstalováno, ale nejde je tam zobrazit a použít. Už se s tím trápím několik dní. A musí to nějak jít, protože asi
před 3 měsíci jsem měl systém stejný, jen 64 bitový a tam se mi hlasy Mbrola objevily a mohl jsem je používat.
Má s tím někdo nějakou zkušenost? Nebo 32 bitový systém Mbrola voices nepodporuje? :mrgreen:

Uživatelský avatar
alfi51
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016, 23:23

Re: Gespeaker Vyřešeno

#2 Příspěvek od alfi51 »

:D Už je to vyřešeno. Zkopíroval jsem složku espeak-data jako root do /usr/share/espeak-data. Restartoval jsem
systém a ejhle, Mbrola hlasy v Gespeakeru jsou. :lol:

Uživatelský avatar
alfi51
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2016, 23:23

Re: Gespeaker

#3 Příspěvek od alfi51 »

Gespeaker je texttospeech program pro Linux. Jenže se nedá srovnat s Balabolkou pro Windows. Hlasy Gespeakeru jsou strojové a robotické, kdežto ve Windows v Balabolce hlas Eliška, nebo hlas Zuzana jsou perfektní a odpovídají hlasům herců. Takže Gespeaker je program pro zrakově postižené, nebo slabozraké, což já naštěstí nejsem, ale rád si nechám
předčítat knihy. Gespeaker čte jenom soubory txt, Balabolka umí číst i epub, pdf a spoustu dalších. Takže tolik asi o Gespeakeru.

Zamčeno