Conky pomoc

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
admin

Re: Conky pomoc

#21 Příspěvek od admin »

Článků na téma conky už na webu bylo více, stačí zadat "conky" do vyhledávacího pole... další články na toto téma samozřejmě budou a i na wiki se časem objeví. :) Jinak není žádný velký problém si jak písmo, tak pozadí změnit... stačí jen editovat soubor conkyrc v domovském adresáři(před editací doporučuji zálohovat). Lze tam i leccos změnit, doplnit či nahradit.

Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Re: Conky pomoc

#22 Příspěvek od Morebundus »

Dovolím si oprášit téma.
Mám problém s nájezdem Conky. Po restartu Conky nenajíždí, protože nevím jak to přesně donastavit v aplikacích po spuštění. Problém je, že tam kde by Conky mělo být tak tam není.
Conky jsem si nainstaloval pomocí příkazu "sudo apt-get conky conky-all" a pohrával jsem si designem podle návodu zde:
http://gnome-look.org/content/show.php? ... orumpage=1
Po stažení Greye jsem soubory chtěl podle návodu překopírovat do adresáře .Conky, jenomže adresář nikde, tak jsem ho vytvořil a soubory nakopíroval. Upravil jsem si podle sebe conkyrc v tom samém adresáři. Po ručním spuštění pomocí příkazu "conky -c ~/.conky/conkyrc_grey" funguje i s úpravami, ale po restartu samozřejmě nenajede. Ze zoufalství jsem zkoušel spouštět conkyrc ale je mi jasné že je to asi blbost, že musím spouštět ten program s jakýmsi příznakem ať použije ten ConkyGrey, ale to nevím jak.
V Linuxu jsem nováček, používám ho teprve 3 dny a zatím se pořád učím.
Používám:
Linux Mint 17.1 Cinnamon
Děkuji za pomoc

admin

Re: Conky pomoc

#23 Příspěvek od admin »

Ta tečka před názvem souboru znamená, že se jedná o skrytý soubor. Proto si nejdřív musíš ve správci souborů nastavit zobrazení skrytých souborů.
Pro automatické spuštění conky je nutné vytvoření scriptu a jeho následné umístění do aplikací, spouštěných při přihlášení, viz http://www.linux-mint-czech.cz/conky-linux-mint/.

Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Re: Conky pomoc

#24 Příspěvek od Morebundus »

Děkuju za pomoc. Samozřejmě, skryté soubory jsem si zobrazil. Podle té stránky jsem si udělal ten spouštěcí skript, upravil jsem spouštění podle toho jak to mám v adresářích já.

#!/bin/sh
sleep 20
conky -c ~/.conky/conkyrc_grey
exit

Pořád nic :(

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Conky pomoc

#25 Příspěvek od DrShame »

Nastavil jsi tomu skript spustitelny priznak ?

chmod +x skript

edit: oprava
Naposledy upravil(a) DrShame dne 05 bře 2015, 22:52, celkem upraveno 1 x.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Conky pomoc

#26 Příspěvek od juhele2014 »


Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Re: Conky pomoc

#27 Příspěvek od Morebundus »

DrShame: Děkuji za radu, po přidání příznaku je konečně vše funkční.
Děkuji za pomoc. ;)
Zase jsem o něco chytřejší a musím říct, že mě Linux fakt baví, hlavně terminál :) Cítím se stejně jako před lety když jsem začínal na XTčku bez disku a příkazový řádek Dosu byl můj nevětší kamarád. :)

vivalin
Příspěvky: 61
Registrován: 28 srp 2014, 10:39
Bydliště: Klatovy

Re: Conky pomoc

#28 Příspěvek od vivalin »

satapouch píše:V první řadě musíš mít nainstalován balík conky weather, font conky weather a fonty StyleBats, OpeLogos, Poky, Arial Black. Dále musíš u počasí všude změnit toto conkyForecast --location=UKXX0113 na svůj kód umístění.
Conky ti nemůže otevřít soubor lua.... máš nainstalovanou podporu lua?.... měla by být v balíku conky all. A ještě je nějakej bordel tady: # border margins... border_margin 5. zkus nejdřív doinstalit potřebné balíky a pak se budeme domlouvat dál. :) :)


Zdravim.
Nemohu přijít jak na install conky weather, font conky weather a fonty StyleBats, OpeLogos, Poky, Arial Black

Jak na to ?
Děkuji
PC - HP linux Mint  MATE 20.2  (kernel 5.13.0-051300-generic)
ThinkPad L380  linux Mint  MATE 20.2  (kernel 5.4.0-84-generic)

admin

Re: Conky pomoc

#29 Příspěvek od admin »

Ahoj,
Conky Weather je popsán např. zde: http://www.linux-mint-czech.cz/conky-max-6/ a ohledně fontů - ty si vyhledej např. pomocí Google a doinstaluj do systému.

Zamčeno