LM 18 - problem s WiFi, nemam LAN

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
khajobi
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2016, 19:43

LM 18 - problem s WiFi, nemam LAN

#1 Příspěvek od khajobi »

Dobry den,

mam ultrabook acer aspire obsidian s13, ktery nema diru pro LAN kabel a tedy se pripojuje k internetu pouze pred wifi. Po instalaci linuxu mint 18 se mi nezobrazuji zadne dostupne site. Zkousel jsem postupovat podle ruznych navodu a zadny nezabral. (zkousel jsem ruzne aktualizovavat ovladace - rucne)

apt-get pouzit nemohu (resilo se v podobnem tematu), takze nemohu aktualizovat kernel, nic, nemam internet proste. :( :(

Nevite nekdo co s tim? :roll: :roll:

Docela s tim zoufale bojuju a premyslim nad jine distribuci, ale mint mi prisel nejlepsi :mrgreen:

khajobi
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2016, 19:43

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#2 Příspěvek od khajobi »

Tak jsem jeste nekolik hodin patral, zkousel jinou distribuci Linux (Manjaro 16) a take nejde wifi. Nejspis bude problem se sitovou kartou: Qualcomm Atheros QCA61x4.

Bohuzel porad nevim co s tim. :(

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#3 Příspěvek od juhele2014 »

khajobi
:arrow: Nejseš ani první, ani poslední, kdo řeší tento problém s wifinou. Proto se vyrábí externí usb moduly, které stačí zasunout do NTB a linux si s nima snadno poradí. Když je potřeba, používám Connect IT CI-88, ten už ale není na trhu. Zkus dohledat na gůglu ext. wifi usb moduly s podporou linuxu, pár jich bude, který připojíš a wifinu máš hned k dispozici, pokud máš teda routr v dosahu.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#4 Příspěvek od menom »

.

Dalsia moznost jak stahnut ten ovladac je pouzit internet v mobile (pripojit cez kabel do USB a pouzit mobil ako modem).

Zalezi od konkretneho MT ci toto podporuje.

Potom staci v Network Manager nastavit Nove mobilni pripojeni .


.
.

khajobi
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2016, 19:43

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#5 Příspěvek od khajobi »

Parada, diky, v pondeli se dostanu do Prahy, zkusim tedy neco koupit abych se pripojil na internet a zkusim tedy ty prikazy, dam vedet.

Jeste jednou diky vsem :)

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#6 Příspěvek od menom »

khajobi píše:Parada, diky, v pondeli se dostanu do Prahy, zkusim tedy neco koupit abych se pripojil na internet a zkusim tedy ty prikazy, dam vedet.

Jeste jednou diky vsem :)
Ak mas mobilni internet a mobil co dokaze "sdílet inter. pripojeni s PC" nemusis kupovat usb WIFI .

U mna to funguje so vsetkymi mobilmi za poslednych cca 8 rokov s Linuxom ...

.
.

khajobi
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2016, 19:43

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#7 Příspěvek od khajobi »

menom píše:
khajobi píše:Parada, diky, v pondeli se dostanu do Prahy, zkusim tedy neco koupit abych se pripojil na internet a zkusim tedy ty prikazy, dam vedet.

Jeste jednou diky vsem :)
Ak mas mobilni internet a mobil co dokaze "sdílet inter. pripojeni s PC" nemusis kupovat usb WIFI .

U mna to funguje so vsetkymi mobilmi za poslednych cca 8 rokov s Linuxom ...

.
Funguje na windowsu, takze tedka odinstaluju Manjaro, hodim sem Mint a pujdu to vyzkouset, popr. to zkusim rovnou fixnout. Diky ti, usetril si mi par stovek :mrgreen: :mrgreen:

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#8 Příspěvek od menom »

khajobi píše:
menom píše:
khajobi píše:Parada, diky, v pondeli se dostanu do Prahy, zkusim tedy neco koupit abych se pripojil na internet a zkusim tedy ty prikazy, dam vedet.

Jeste jednou diky vsem :)
Ak mas mobilni internet a mobil co dokaze "sdílet inter. pripojeni s PC" nemusis kupovat usb WIFI .

U mna to funguje so vsetkymi mobilmi za poslednych cca 8 rokov s Linuxom ...

.
Funguje na windowsu, takze tedka odinstaluju Manjaro, hodim sem Mint a pujdu to vyzkouset, popr. to zkusim rovnou fixnout. Diky ti, usetril si mi par stovek :mrgreen: :mrgreen:
khajobi píše:Funguje na windowsu
U windowsu to funguje s dakym PC suite. takze s linuxem je nutne to vyzkouset, Network Manager funguje rovnako v Manjare jak v Linux Mint.

.
.

khajobi
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2016, 19:43

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#9 Příspěvek od khajobi »

redhawk píše:riesenie cez terminal, treba net :cry:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
sudo apt-get install git
git clone https://github.com/kvalo/ath10k-firmware.git
sudo cp -r ath10k-firmware/QCA6174/*   /lib/firmware/ath10k
sudo mv /lib/firmware/ath10k/QCA6174/hw2.1/firmware-5.bin_SW_RM.1.1.1-00157-QCARMSWPZ-1
 /lib/firmware/ath10k/QCA6174/hw2.1/firmware-5.bin
na to je dobre mat USB sietovku.
Pouzivam k MacBookAIR
Inak tie Atherosy maju problem aj s Windows
Nefunguje mi posledni krok, ale pokud dobre chapu scriptu.. nahradim stary firmware-5.bin za ten firmware-5.bin_SW_RM.1.1.1-00157-QCARMSWPZ-1 a pote ten novy prejmenuji na ten puvodni.. je to tak?

petertomasy
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 14:38

Re: linux mint 18 - problem s wifi, nemam LAN

#10 Příspěvek od petertomasy »

mv (move) presuň, premenuj .
syntax by mal vyzerať takto :
mv file1 file2

Kód: Vybrat vše

mv /lib/firmware/ath10k/QCA6174/hw2.1/firmware-5.bin_SW_RM.1.1.1-00157-QCARMSWPZ-1 /lib/firmware/ath10k/QCA6174/hw2.1/firmware-5.bin
viac

Kód: Vybrat vše

man mv
mv --help

Zamčeno