Chrome:"tuto stránku se nepodařilo přeložit" [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

Chrome:"tuto stránku se nepodařilo přeložit" [vyřešeno]

#1 Příspěvek od fortret »

Ahoj, mám ntb i domácí stabilní PC se dvěma disky, z toho jeden jsem vždy věnoval widlím a druhý je Mintu a právě u Mintu mi zlobí překlad stránek v Chromu, vždy mi napíše "tuto stránku se nepodařilo přeložit". Jelikož to zlobí jak u ntb tak u PC myslím že problém nebude v Mintu ale v Chromu pro Linux :cry: . Vyzkoušel jsem Chrome smáznout, vyčistil jsem pomocí Ubuntu Tweak ale asi né pořádně jelikož když jsem ho opětovně nahodil byli tam veškeré rozšíření a nastavení. Za případné rady předem díík ;)

fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

Re: chrome:"tuto stránku se nepodařilo přeložit"

#2 Příspěvek od fortret »

Chromium po instalaci zatím překládá ale jak dlouho? Chrom ze začátku taky bez problémů a teď ani ťuk :shock:
A je normální že se Chromium nainstalovalo v aj, musel jsem doinstalovat chromium-browser-l10n

fortret
Příspěvky: 20
Registrován: 25 srp 2014, 12:25

Re: chrome:"tuto stránku se nepodařilo přeložit"

#3 Příspěvek od fortret »

OK tak budu používat Chromium uvidíme jestli taky z ničeho nic nepřestane překládat. Díky za radu a označím téma jako vyřešené

juwa
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2016, 09:56

Re: chrome:"tuto stránku se nepodařilo přeložit"

#4 Příspěvek od juwa »

Chromium překládá, protože je (zatím) ve verzi 53. A Chrome je ve verzi 54 která nepřekládá. Zkoušel jsem i verze beta (55) a dev (56). Opět nepřekládaly. Zkusil jsem nabootovat live OS z flešky (U14.04, U 16.04 a nový
Mint) - překlad ve všech verzích Chrome funguje! Takže nevím co si myslet, každopádně v 53 funguje takže zatím zůstávám na ní. Navíc jsem zjistil, že od v 55 nejde ve flags vypnout ošklivý material design...
---------------
Návrat na starší verze Chrome komplikuje jejich špatná dostupnost, zde jsou ke stažení:
http://www.slimjet.com/chrome/google-ch ... ersion.php
---------------
Po spuštění starší verze se může objevit hláška že byl uživ. profil vytvořen v novější verzi a Chrome se odmítne
spustit. Lze tomu zamezit odstraněním souborů "Web Data" a "Web Data-journal" z profilu, po spuštění se vytvoří
nové. Jsou ve sl. "Default".

Zamčeno