Ze Cinnamonnu na Mate

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
hynekb
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2013, 09:33

Ze Cinnamonnu na Mate

#1 Příspěvek od hynekb »

Pánové, zdravím a prosím o polopatickou radu. Mám Mint 14 a Cinnamon 1.8.2. Po startu systému mi vyjede hláška, že Cinnamon je snad crached, nebo podobně, s možností restartovat Cinnamon nebo ignorovat. Zvolím-li restart, hláška se objeví znovu. Jinde píšete, že pro staré PC - což je můj případ- je lepší Mate. Budiž, zkusil bych Mate, ale jak ho nainstaluji? Doufám, že nebudu muset zálohovat celý disk a instalovat od 0! Díky.

admin

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#2 Příspěvek od admin »

Na přihlašovací obrazovce zkus vybrat z nabízených sezení Cinnamon 2D, ten by měl na starším železe naběhnout. Až budeš v prostředí, otevři si Synaptic do vyhledávacího pole zadej "mate" a nainstaluj potřebné balíčky. Poté restartni a opět na přihlašovací obrazovce vyber sezení s MATE.

hynekb
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2013, 09:33

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#3 Příspěvek od hynekb »

Ještě jednou díky, fakt to funguje. Já Mate hledal ve správci programů ...

charlie2806
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2014, 10:57

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#4 Příspěvek od charlie2806 »

A co obráceně?
Mám Mate a chtěl bych doinstalovat Cinnamon, jde to nějak jednoduše?

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#5 Příspěvek od KOLEGA »

Ano, lze zkusit analogický postup, akorát nahradit MATE za Cinnamon v návodu od Satapoucha ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#6 Příspěvek od filipza »

Joj, no mne sa nepodarilo prejst z mate na cinnamon. Cez synaptic som nainstaloval baliky cinnamonu a nasledne restaroval, no po restarte mi nabehne len cierna obrazovku a na nej kurzor, ktorym ide pohybovat. Neviete poradiť ako sa vratit spat.
LM16 mate 64-bit
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

admin

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#7 Příspěvek od admin »

Stále a stále dokola. Pánové, toto je již vyřešený topic.... Proč sem stále přidáváte nové dotazy? Bude-li chtít posléze někdo na fóru najít odpověď na svůj problém, tak to prostě nenajde, protože je ukryt pod jiným, již vyřešeným. Skutečně je tak těžké pochopit, že fórum je určeno i pro ostatní, kteří mají stejný problém a nemuseli by tak vlákna dublovat? Donutíte mě jen k tomu, že budu jednoduše vyřešená vlákna zamykat.

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#8 Příspěvek od filipza »

satapouch vdaka za odpoved
ako nehnevaj sa, ale aj takato situacia moze nastat a preco kvoli tomu zakladat dalsiu temu, ked sa to tyka v podstate jednej a tej iste veci?

keby nahodou niekto bol tak sikovny ako ja a miesto odhlasenia restartoval cely mint a potom mu nenabehlo prostredie, staci stlacit CTRL+ALT+F1 a nasledne sa prihlasit a zadat

Kód: Vybrat vše

sudo killall Xorg
mne potom nabehla prihlasovacia obrazovka a uz ide vsetko ako ma
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

admin

Re: Ze Cinnamonnu na Mate

#9 Příspěvek od admin »

filipza nezlob se, ale to je jiná situace (Mate a přiinstalace Cinnamonu) a Ty se ptáš na opačný postup. Je-li topic jednou označen za vyřešený, tak do něj nadále dávat další dotaz je nesmysl a celé fórum se tím značně znepřehledňuje. Raději založit nové vlákno, a to poté (podaří-li se) označit toto opět za vyřešené. Místa je tu dost.

Zamčeno