Roztazeny obraz

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Darkroom
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2014, 07:49

Roztazeny obraz

#1 Příspěvek od Darkroom »

Zdravim, zacinam s linuxem a tak mam hned nejaky problem :)
Instalace v pohode, vse funguje akorat mam moc roztazeny obraz. Cca 2 cm za okraj televize.
Kdyz hejbu s velikosti rozliseni tak je to porad stejne. A ani pres nastaveni v televizi se nic nemeni. Obraz sice treba zmensim, ale stale leze za obrazovku.
Prosim o radu kde co zmenit.
Televize je LCD Sony 40 palcu. V nastaveni Mintu mi pise Sony 72 palcu...
Mint mam 16 Petra.
Diky za jakoukoliv pomoc ;)

admin

Re: Roztazeny obraz

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
a grafiku máš jakou? Podporuje vůbec dané rozlišení? Ovladač k ní používáš svobodný či proprietární?

Darkroom
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2014, 07:49

Re: Roztazeny obraz

#3 Příspěvek od Darkroom »

grafika je Intel HD integrovana. Ovladace jsem zadne extra nedaval. Mam jen cisty Mint

admin

Re: Roztazeny obraz

#4 Příspěvek od admin »

Tak je to jasné, musíš si vyhledat a nainstalovat proprietární ovladač k Intel grafice a mělo by být po problému...

Darkroom
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2014, 07:49

Re: Roztazeny obraz

#5 Příspěvek od Darkroom »

ok, a jak presne na to? Hledal na strankach vyrobce, neco stahl a ale nevim jak instalovat. Pak jsem zkousel pres Synaptic neco postahovat ale zase to stejne. nevim zda a kam se to stahlo a jak instalovat.
Omlouvam se, jsem uplny zacatecnik co se Linux tyka.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Roztazeny obraz

#6 Příspěvek od ulo »

No bylo by dobre nam sem napsat co jsi stahl (popr.odkud presne) a jak se soubor jmenuje (patrne by mohl byt s koncovkou .tar.gz apod.). Pak muzeme zkusit poradit, jak nainstalovat atd.

- posláno z Tapatalku, omluvte tedy překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Darkroom
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2014, 07:49

Re: Roztazeny obraz

#7 Příspěvek od Darkroom »

Pres Synaptic najdu nejaky ovladac k te karte, napise mi to nainstalovano, ale nevim co dal. Zmenu zadnou nevidim,nevim. Zvyk z windows je, ze neco nainstaluji, zrestaruji a vidim,ze je neco jinak, zkratka ,ze tam ten ovladac bud je nebo neni (byl spatny). V linuxu nevim jak a kde to poznat...
snad se vyjadruji srozumitelne ;)

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Roztazeny obraz

#8 Příspěvek od ulo »

Abychom videli jestli ti ten poslední instalovaný driver právě funguje, tak k tomu slouží, ještě mimo jiné metody, jednoduchý prikaz, ktery spustíš z terminalu:

Kód: Vybrat vše

inxi -G
V něm uvidíš jaký driver se právě používá. Nepíšeš co přesně jsi přes Synaptic instaloval takže dal ti poradit nemuzu. Dej sem pripadne ten vypis z terminalu pokud bys mu nerozuměl.

- posláno z Tapatalku, omluvte tedy překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Kevinar
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2014, 06:54

Re: Roztazeny obraz

#9 Příspěvek od Kevinar »


Darkroom
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2014, 07:49

Re: Roztazeny obraz

#10 Příspěvek od Darkroom »

Na odkazu co je tu poslan vyse. Nejde nainstalovat Graphics Installer. Pri instalaci vyskoci okno, ze nelze nainstalovat vsechny zavislosti ( porusena vyrovnavaci pamet).

Zamčeno