Naběhne plocha bez ikon [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Naběhne plocha bez ikon [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Stepijana »

Dobrý den,
Mám Linux Mint 15. Posledních několik měsíců se mi po zapnutí PC objeví plocha bez ikon. Tato věc se mi stává pouze někdy. Někdy naběhne jak má. Nevíte, kde by mohl být problém? v Organizátoru souborů Nemo se složky a soubory co jsou na ploše normálně zobrazí a jde s nimi pracovat. Navíc po kliknutí pravým tlačítkem na plochu se nic neděje (žádná nabídka možností). Nevíte co s tím?
Předem děkuji

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
předpokládám, že když máš Nemo, tak se jedná o pracovní prostředí Cinnamon. Vypadá to, že Ti zkrátka někdy nenaběhne jak má. Příčinou může být slabší hardware, nedostatek paměti atd (Cinnamon je poměrně náročné prac. prostředí). Přibliž nám tedy svou HW konfiguraci, ať víme co a jak.
V případě, že nenaběhne korektně, pomůže restart Cinnamonu (pravá myš na panel - Řešit problém - Restartovat Cinnamon)? Jaké aplikace spouštíš při startu systému? Možná by pomohl jejich opožděnější start.

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Naběhne plocha bez ikon

#3 Příspěvek od filipza »

mozno trosku mimo, ale existuje aj nejaka klavesova skratka na restartovanie cinnamonu? pri MATE je CTRL+ALT+BACKSPACE, tak by ma zaujimalo, ci aj tu je nejaka taka moznost.
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#4 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:Ahoj,
předpokládám, že když máš Nemo, tak se jedná o pracovní prostředí Cinnamon. Vypadá to, že Ti zkrátka někdy nenaběhne jak má. Příčinou může být slabší hardware, nedostatek paměti atd (Cinnamon je poměrně náročné prac. prostředí). Přibliž nám tedy svou HW konfiguraci, ať víme co a jak.
V případě, že nenaběhne korektně, pomůže restart Cinnamonu (pravá myš na panel - Řešit problém - Restartovat Cinnamon)? Jaké aplikace spouštíš při startu systému? Možná by pomohl jejich opožděnější start.
Myslím, že slabou pamětí by to být nemělo:

Kód: Vybrat vše

-memory
          description: System memory
          physical id: 0
          size: 3450MiB
     *-cpu
          product: AMD Athlon(tm) II X3 455 Processor
          vendor: Advanced Micro Devices [AMD]
          physical id: 1
          bus info: cpu@0
          size: 800MHz
          capacity: 800MHz
          width: 64 bits
Zkusím vaše rady další a napíšu. Děkuji

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#5 Příspěvek od admin »

filipza píše:mozno trosku mimo, ale existuje aj nejaka klavesova skratka na restartovanie cinnamonu? pri MATE je CTRL+ALT+BACKSPACE, tak by ma zaujimalo, ci aj tu je nejaka taka moznost.
Ano existuje: Alt+F2 , do dialog. okna zadat r a potvrdit Enterem

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#6 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:Ahoj,
předpokládám, že když máš Nemo, tak se jedná o pracovní prostředí Cinnamon. Vypadá to, že Ti zkrátka někdy nenaběhne jak má. Příčinou může být slabší hardware, nedostatek paměti atd (Cinnamon je poměrně náročné prac. prostředí). Přibliž nám tedy svou HW konfiguraci, ať víme co a jak.
V případě, že nenaběhne korektně, pomůže restart Cinnamonu (pravá myš na panel - Řešit problém - Restartovat Cinnamon)? Jaké aplikace spouštíš při startu systému? Možná by pomohl jejich opožděnější start.
Ahoj. Tak dnes znovu. Restart Cinnamonu nepomohl. Zobrazuje se opět spodní lišta, ale plocha je bez ikon :-(

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#7 Příspěvek od admin »

No a jaké aplikace se Ti spouští při startu systému?
Když se Ti stane tato chyba, přejdi do terminálového režimu (Ctrl+Alt+F2), přihlas se (zadáš své uživ. jméno a heslo) a následně zadej příkaz:

Kód: Vybrat vše

startx
Sem pak napiš, jestli Cinnamon naběhl, popř. co Ti to vypíše v terminálu.

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#8 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:No a jaké aplikace se Ti spouští při startu systému?
Když se Ti stane tato chyba, přejdi do terminálového režimu (Ctrl+Alt+F2), přihlas se (zadáš své uživ. jméno a heslo) a následně zadej příkaz:

Kód: Vybrat vše

startx
Sem pak napiš, jestli Cinnamon naběhl, popř. co Ti to vypíše v terminálu.
Udělal jsem. Cinnamon naběhl správně. Vaše rada platí pro případ, kdy tato situace nastane, aby byla vyřešena. Co je ale příčinou problému, netušíte? V terminálu se žádná hláška neobjevila.

admin

Re: Naběhne plocha bez ikon

#9 Příspěvek od admin »

Stále se ptám, jaké aplikace se Ti spouští při startu systému? Možná zlobí některá z nich, proto mi je sem napiš.

Stepijana
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2013, 08:17

Re: Naběhne plocha bez ikon

#10 Příspěvek od Stepijana »

satapouch píše:Stále se ptám, jaké aplikace se Ti spouští při startu systému? Možná zlobí některá z nich, proto mi je sem napiš.
Nevím, jestli jsou to všechny, ale v předvolbách spouštěných při přihlášení je uvedeno: Další programy při přihlášení: Caribou, Ctrl Alt Backspace (vůbec netuším co je to za aplikaci, tak jsem ji dnes vyškrtl z přihlašování) dál je tam Dropbox, mintUpdate, mintUpload, mintWelcome (také jsem ji vyškrtl), správce Bluetooth, Xhost + (také nevím na co je tak jsem to vyškrtl).

Zamčeno