Linux Mint 15 Cinnamon většina DVD se nenačte

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
ZeRen
Příspěvky: 42
Registrován: 12 lis 2013, 21:24

Linux Mint 15 Cinnamon většina DVD se nenačte

#1 Příspěvek od ZeRen »

zdravím, mám problém s načítáním většiny DVD na Linuxu

vložím DVD mechanika vrčí, ale obsah se u většiny nenačte, stejný Linux mám naistalovaný na dalších 2 noteboocích se stejným problémem, ovšem ve Windowsu 7 najíždějí všechny

vypalování na Linuxu proběhne pomocí K3b bez problémů, ale po vložení vypáleného DVD zpět do mechaniky se už nenačte

nechybí mi nějaký ovladač? pls poradí někdo?

btw.: vypalování není zase takový problém to obejdu přes ten win, ale na NTB kde je Linux sem dal do mechaniky originální verzi OEM win7 a instalace začala, ale když sem tohle vyzkoušel s vypálenou zálohou té orig. verze tak se Linux spustil jako by v mechanice to DVD nebylo a po startu se samozřejmě nenačetlo

admin

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
s podobným problémem jsem se ještě nesetkal, a to už jsem LM instaloval nesčetněkrát a na různá zařízení. Ještě nám sděl, co je to za NTB? Možná by pomohla aktualizace kernelu, moc tomu ale nevěřím, neb s žádnou mechanikou jsem v linuxu nikdy problém neměl.

ZeRen
Příspěvky: 42
Registrován: 12 lis 2013, 21:24

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#3 Příspěvek od ZeRen »

Asus N53JN, jak jsem psal nedělá to jen na tom jednom, ale i na dalším, takže to asi musí být v Linuxu, problém je že dnes jsem stahoval a nainstaloval z odkazu na tomto webu LM 16 MATE 64bit (zítra budu zkoušet i cinnamon) a problém zůstal tentokrát DVD najede, ovšem při jeho otevření se na něm nenachází žádný soubor (zkoušel jsem jich několik), jediný co najelo byl origoš win7 OEM a to ještě jen těsně po startu když ho určím jako bootovací (takže můžu instalovat)

ale všim jsem si, že ve složce počítač kde je vyobrazená mechanika a disk je u nich napsáno neznámý typ (to mám u všech NTB), žeby tohle byl ten problém? nebo že by my chyběli ovladače k mechanice? fakt už nevím co s tím

nemám tušení jak se kernel aktualizuje

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#4 Příspěvek od Allconius »

instalace aktuálního jádra je zde:
http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... nux-mintu/
ale je to divné taky jsem neměl s CD/DVD problém
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#5 Příspěvek od menom »

ZeRen píše:Asus N53JN, jak jsem psal nedělá to jen na tom jednom, ale i na dalším, takže to asi musí být v linuxu, problém je že dnes jsem stahoval a nainstaloval z odkazu na tomto webu LM 16 MATE 64bit(zitra budu zkoušet i cinnamon) a problém zůstal tentokrát dvd najede ovšem při jeho otevření se na něm nenachází žádný soubor( zkoušel jsem jich několik), jediný co najelo byl origoš win7 OEM a to ještě jen těsně po startu když ho určím jako bootovací(takže mužu instalovat)

ale všim jsem si že ve složce počítač kde je vyzobrazená mechanika a disk je u nich napsáno neznámý typ(to mám u všech NTB), žeby tohle byl ten problém? nebo že by my chyběli ovladače k mechanice? fakt už nevím co stím

nemám tušení jak se kernel aktualizuje
Z tohoto mi vychadza, ze to asi vypalujes ako datovy disk a to je k nicomu.
Ten stiahnuty subor s koncovkou .iso musis dat vypalit ako "Obraz disku".
.

ZeRen
Příspěvky: 42
Registrován: 12 lis 2013, 21:24

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#6 Příspěvek od ZeRen »

zkoušel jsem i dvě DVD vypálené s ISO jako obraz disku, stejnej problém

admin

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#7 Příspěvek od admin »

No, takže to vypadá na špatně stažený obraz .iso. Kontroloval jsi součet MD5? Stáhni si tedy celý obraz znovu a poté zkontroluj součet MD5. Vše najdeš na našem webu na stránce Ke stažení.

ZeRen
Příspěvky: 42
Registrován: 12 lis 2013, 21:24

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#8 Příspěvek od ZeRen »

stažený je to dobře kontroloval jsem MD5, já mám spoustu DVD disků vypálených pomocí power2go, nero express, a ještě něčím jako datové disky, na winu nikdy problém nebyl a na Linuxu najedou jen některé, třeba dnes pomocí power2go vypálil DVD s filmem a ten na Linuxu najel, to samé jsem vypálil na Linuxu:
1. jako ISO
2. jako datový disk
tak na linuxu nejel 1. ani 2.

je to nějaký divný, jak tak koukám tak na tohle řešení asi není :-( (dost mě to štve jelikož nemůžu brát Linux jako plnohodnotný a budu muset používat win7 jako prostředníka)

děkuji za snahu, kdyby vás ještě něco napadlo písněte pls sem

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#9 Příspěvek od Allconius »

no řešení není, protože to nemá logiku :-) podle toho co píšeš totiž není chyba ani v mechanice ani v linuxu. Já bych to udělal následovně: udělal bych si bootovací flash s LM16, vzal bych DVD co mi nejde přečíst a šel ke kámošovi nabootoval bych u něho z flašky a dal tam to DVD.
1. pokud se DVD načte mám něco s mechanikou
2. pokud se DVD nenačte je špatné DVD
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: linux mint 15 cinnamon, vetšina DvD se nenačte

#10 Příspěvek od ulo »

Pokud nelze jít za kámošem, pak zkusit stáhnout a spustit nějaké Live distro, co lze spouštět z RAM (čili pak po nabootování uvolní mechaniku), např. můj oblíbený PartedMagic (http://www.afterdawn.com/software/syste ... gic_cd.cfm) a v něm vyzkoušet čtení a zápis na DVD/CD, jak tu radí Allconius. Je to fakt záhadné :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno