Hlaška při spuštění systemu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Hlaška při spuštění systemu

#11 Příspěvek od menom »

pajus píše:Toto jsem už také dělal. Zas až takový lol nejsem :) Nepomohlo. Mam strach že budu muset reinstal! To nechci jelikož jsem si přispusobil systém tak dokonale k mému oku a účelu :( :( Už ani nevim kde jsem vše co mam našel atd.
Podla tych obrazkov sa stale pouziva nouveau.
Vyskusaj prikaz:

Kód: Vybrat vše

lsmod | grep nouveau
Ak vypise viac riadkov s nouveau, tak sa pouziva nouveau a treba ho dat na blacklist.

Mohol by si editovat /etc/modprobe.d/blacklist.conf
Na spodu vynechat prazny riadok a dopisat:

Kód: Vybrat vše

# blacklist nouveau
blacklist nouveau
Ulozit zmeny a restart.
.

Uživatelský avatar
pajus
Příspěvky: 128
Registrován: 20 led 2014, 17:07

Re: Hlaška při spuštění systemu

#12 Příspěvek od pajus »

satapouch píše:Zkus tu instalaci provést mimo spuštěné X, tj Ctrl+Alt+F2, zadat uživ. jméno, heslo a v terminálu zadat zmíněné příkazy.
odzkoušeno a nepomohlo,
satapouch píše:Zkus tu instalaci provést mimo spuštěné X, tj Ctrl+Alt+F2, zadat uživ. jméno, heslo a v terminálu zadat zmíněné příkazy.
Taktéž odzkoušeno a nepomohlo.
Zatím jedu na svobodných ovladačích a budu ještě experimentovat :) :)
Linux Mint Cinnamon 19. 2+ Win 10 Pro 64bit , MB : MSITomahawk b450, cpu: AMD R5- 2600, Crucial 16GB 3200Mhz , HDD: SSD Crucial MX500 + WDB 1Tb, GK:MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, zdroj: 500 w Seasonic.

Uživatelský avatar
pajus
Příspěvky: 128
Registrován: 20 led 2014, 17:07

Re: Hlaška při spuštění systemu

#13 Příspěvek od pajus »

Takže nějak jsem to dal do pořádku a nevím jak :) Po těch dvou posledních pokusech co jste mi tu dali mi Linux najel v šilenem málem rozlišení. Tak jsem zkusil dat ovladače grafiky na svobodne, pote jsem smazal
# blacklist nouveau
blacklist nouveau
z /etc/modprobe.d/blacklist.conf pote jsem dal instalaci nového jádra 3.15.6, restart. Linux najel v novem jádře v pohodě ale s svobodným ovladačem grafiky.
V terminalu jsem zadal o5:
sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa -y
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-340
Instalace proběhla v pohodě a dokonce jsem si všiml menšího rozdílu u instalace. Ted mi to u konce hlasilo toto:
DKMS: install completed.
Processing triggers for initramfs-tools (0.103ubuntu4.2) ...
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.15.6-031506-generic
Warning: No support for locale: cs_CZ.utf8
V minulých instalacích mi to končilo u:
DKMS: install completed. Tedy o nějaké 3 řádky meně. Po restartu mi jede už ovladač grafiky od nvidia v pořádku :)
Linux Mint Cinnamon 19. 2+ Win 10 Pro 64bit , MB : MSITomahawk b450, cpu: AMD R5- 2600, Crucial 16GB 3200Mhz , HDD: SSD Crucial MX500 + WDB 1Tb, GK:MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, zdroj: 500 w Seasonic.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Hlaška při spuštění systemu

#14 Příspěvek od ulo »

A opravdu jsi předtím při instalaci nového jádra nejprve odinstaloval ten nesvobodný nvidiácký ovladač a nechal tam jen ten svobodný? To bude důležitý krok. Je divné, že ti to pak fungovalo bez toho blacklistu čili vlastně přesně tak jakoby jsi to dělal od začátku.

Odesláno z tydlyfounu, omluvte překlepy.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
pajus
Příspěvky: 128
Registrován: 20 led 2014, 17:07

Re: Hlaška při spuštění systemu

#15 Příspěvek od pajus »

Jak odinstaloval? Před instalaci nového jádra jsem ZAPL svobodny ovladač jako vždy a restartoval. Pote instaloval nove jádro. Restartoval, pote zapnul nvidia ovladače 340.24 a restart. Už jsem to tu psal. Dělal jsem to už parkrat. Tak vím jak nato. Pokud musím ty ovladače od nvidia pokažde úplně odinstalovat, tak jsem to pokaždé dělal blbě. V návodu instalace nového jádra je že:
Na závěr ještě jednou upozorňuji, že pokud používáte proprietární ovladač grafické karty, tak je nutné před samotnou instalací nového kernelu zapnout svobodný ovladač, počítač restartovat, teprve teď nainstalovat jádro, opět zapnout proprietární ovladač, restartovat a nabootovat do nového kernelu. Jinak vám nový kernel fungovat nebude.

Každopádně děkuji za snahu mi pomoct. S tím jádrem už raději nebudu blbnout a vše už nechám jak je, tedy jádro 3.15.6. Ta hláška před spuštěním "(16.902656)hid-generic 0003:1EA7:2001.0005: usb_submit_urb (ctrl) failed" stále je ale mne to nevadí. Pokud nenajdu žadny problém tak ji budu ignorovat :)
Linux Mint Cinnamon 19. 2+ Win 10 Pro 64bit , MB : MSITomahawk b450, cpu: AMD R5- 2600, Crucial 16GB 3200Mhz , HDD: SSD Crucial MX500 + WDB 1Tb, GK:MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, zdroj: 500 w Seasonic.

admin

Re: Hlaška při spuštění systemu

#16 Příspěvek od admin »

Tak to je ono, tys to prostě neodinstaloval, jenom přepnul. Pokud Ti to takto zablblo, je třeba VŠE od Nvidie odinstalovat (příkaz jsem Ti psal), včetně konfigurace. To co tu cituješ platí, pokud jsi ještě nezačal s úpravami. Jakmile jen jednou porušíš tento postup, v kernelu Ti zůstane proprietární mód a ten se táhne i do nového kernelu, který nenajede.

Uživatelský avatar
pajus
Příspěvky: 128
Registrován: 20 led 2014, 17:07

Re: Hlaška při spuštění systemu

#17 Příspěvek od pajus »

JJ dík za informaci. Jako vždy chyba byla mezi židli a pc :) Příště si dam pozor.
Linux Mint Cinnamon 19. 2+ Win 10 Pro 64bit , MB : MSITomahawk b450, cpu: AMD R5- 2600, Crucial 16GB 3200Mhz , HDD: SSD Crucial MX500 + WDB 1Tb, GK:MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, zdroj: 500 w Seasonic.

Zamčeno