Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!!

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!!

#1 Příspěvek od Toffr »

Mám dotaz a zároveň velkou prosbu, nemůžu přijít na to, proč když po instalaci mintu 17 změním ovladač grafické karty, tedy lépe řečeno na doporučený ovladač, po restartu mi přestanou fungovat aktualizace, nefunguje prohlížeč a mnoho věcí se seká. když vrátím ovladač na ten původní universální, zase vše funguje, až na to, že mi bliká obrazovka. Nejdříve jsem si myslel, že mám problém s aktualizacemi, protože nešlo opravdu stáhnou žádné balíky, hlásilo to podivné chyby, nešel vůbec prohlížeč, nemohl jsem se dostat do balíků, někdy ani do terminálu. Pak mě napadlo, že vše začalo až po změně ovladače, zkoušel jsem tři a výsledek pořád stejný, vždy se vše seklo, nic nefungovalo a někdy úplně zamrzl počítač, kde je tedy chyba ? Můžete mi Prosím poradit ? Hledal jsem tu, našel spoustu rad a nic nefunguje. Děkuji Tomáš :|

admin

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#2 Příspěvek od admin »

To, že je ve Správci ovladačů daný ovladač doporučený, ještě neznamená, že je správný. Nejprve nám napiš, jakou že přesně používáš GK, jinak se dál nepohneme. Podrobný návod na instalaci ovladačů Nvidia najdeš na http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nain ... -17-qiana/.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#3 Příspěvek od Toffr »

Omlouvam se, ja krava karkulka zapomnel, tedy GK Nvidia GeForce 8200 GT . Jinak jsem to podle navodu nainstalovat zkousel a vzdy stejny problem, doporuceny ovladac jsem zkusil na poprve a pak podle navodu nainstaloval jeste jine vcetne toho nejnovejsiho pro tuhe GK ( 340.25 ), vysledek vzdy stejny.

admin

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#4 Příspěvek od admin »

Tak nejprve odinstaluj vše od Nvidie příkazem:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove --purge nvidia-*
a postni sem výpis příkazu:

Kód: Vybrat vše

lspci -vnn | grep -i VGA -A 12
Restartni a napiš zda to najelo se svobodným ovladačem nouveau a zda již nedochází k onomu blikání.
Jinak správný ovladač pro Tvou GK je 340.24, ne jak jsi psal 340.25, je to asi překlep.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#5 Příspěvek od Toffr »

02:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation C77 [GeForce 8200M G] [10de:0845] (rev a2) (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device [103c:360a]
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 20
Memory at c1000000 (32-bit, non-prefetchable)
Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable)
Memory at c4000000 (64-bit, prefetchable)
I/O ports at 4000
[virtual] Expansion ROM at c6000000 [disabled]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: nouveau

07:00.0 Ethernet controller [0200]: Qualcomm Atheros AR242x / AR542x Wireless Network Adapter (PCI-Express) [168c:001c] (rev 01)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device [103c:137b]

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#6 Příspěvek od Toffr »

Tak mi to bliká stále. Omlouvám se že mi to trvá, než jsem se dostal domů a jetště všechny mé příspěvky musí být schváleny a někdy je to na půl dne, taky nevím když už se člověk jednou zaregistruje, proč pořád musím čekat, než někdo schválí můj příspěvek, díky tomu tem problém budu řešit čtrnáct dní :-D

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#7 Příspěvek od Toffr »

Ještě mě napadlo, sice pozdě, ale přeci. Na noťasu mám odpojenej monitor, protože ztmavnul a není na něm nic vidět, propojil jsem se tedy na TV kabelem. Protože bych se nedostal ani do biosu, kde stejně nejde nastavit primární monitor, musel jsem monitor notebooku odpojit, leč možná tam bude ta chyba. Může to mít spojitost ?

admin

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#8 Příspěvek od admin »

No používáš svobodný ovladač - Kernel driver in use: nouveau, čili to chce nainstalovat a nastavit k použití proprietární.
Za opatření se schvalováním se vám slušným omlouvám, je namířeno proti trollům a prudičům, kterým vadí, že si tu lidé rozumí a já si tu nenechám neustále kálet na hlavu. Až dosáhneš určitého počtu schválených příspěvků, tak se opatření ruší...
Jinak to připojení na TV spojitost mít může, chtělo by to zkusit na jiný klasický monitor.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#9 Příspěvek od Toffr »

Jsem zapojil puvodni monitor a stejne nic, k tomu jsem nainstaloval ten program, sakra ted jsem zapomel spravny nazev, bumblebee ? asi jo a po restartu mi uz nenaskocil X server, coz me depta a zkousim to vratit zpet z prikazoveho radku root, lec me neposloucha a vse bojkotuje, dle navodu co jsem tu nasel, asi to poleti z okna :-)

menom
Příspěvky: 2778
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#10 Příspěvek od menom »

Vypada to, ze robis pokusy bez toho aby si ocakaval nejaky konkretny vysledok.

Bumblebee by bolo vhodne iba ak tvoja graficka karta obsahuje technologiu Optimus.

Podobne mozes instalovat nejaky dalsi program a cakat jak to dopadne.
.

Zamčeno