Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!!

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#21 Příspěvek od Toffr »

Jinak můžu zlusit třeba Mate, ale nevím jestli to něčemu pomůže. :-)

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#22 Příspěvek od menom »

Na tvojom mieste by som vyskusal instalaciu 340.24 ovladaca, ktoty je doporuceny pre tvoju GK.
Tu je postup:

http://linuxg.net/how-to-install-the-nv ... x-systems/

Akurat tie prikazy zadavat v Terminali kam sa dostanes stlacenim ctrl+alt+f1
Pre Linux Mint vybrat prikazy pre mdm display manager.

Priamo pri instalacii - pozor na volby ktore potvrdis klavesou Enter, ak treba tak vybrat dalsiu moznost klavesou TAB az potom Enter !
Naposledy upravil(a) menom dne 26 črc 2014, 02:29, celkem upraveno 1 x.
.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#23 Příspěvek od Toffr »

To jsem uz zkusil a porad stejne, ale pokusim se znovu jak pises a pak uvidime, vecer dam vedet, jak to dopadlo a dekuji ;-)

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#24 Příspěvek od Toffr »

Tak z toho odkazu co si mi tu dal, hned u prvniho prikazu mi to pise chyba 404: Not Found. :-(

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#25 Příspěvek od menom »

Ten ovladac sa da stiahnut priamo zo stranky nvidie.

Momentalne nemam pristup k pc, potom mozem dat odkaz.

Edit:
Teraz som to skusil bez prikazu wget kopirovat do prehliadaca v mobile a pekne mi ho ponuklo na stiahnutie.
Mozno mali vypadok, alebo si to zle kopiroval,
Ten prvy znak $ tam nedavaj.
.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#26 Příspěvek od Toffr »

Já vím, ale po instalaci stejný problém jako před tím, tedy nic nefunguje. Částečně jsem to vyřešil instalací ovladače 173, což je pokud se nepletu svobodný ovladač, sice drobné chyby to občas udělá, ale jinak vše funguje a monitor nebliká. Musel jsem odpojit monitor notebooku, abych mohl mít obraz přes televizi, protože tenhle ovladač nepodporuje zrcadlení, leč to mě nepálí, protože monitor je stejně v kopru, je tak tmavej, že když z něho chci něco vyčíst, musím na něj svítit lampičkou :-) stejně by mě zajímalo, co je to za chybu, proč při instalaci nejnovějšího ovladače či i těch starších, nefungují aktualizace a jiné věci ? LM vše šlo normálně a tady to dělá takové brikule. Každopádně dík za pomoc, ale kdyby tě ještě něco napadlo, budu jen rád. ;-)

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#27 Příspěvek od Toffr »

Dnes už to pokoušet nebudu, zítra zkusím ještě jednou ten ovladač 340 , ale moc šancí tomu nedávám, pak napíšu jak to dopadlo ;-)

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#28 Příspěvek od menom »

Navod funguje, teraz som uspesne nainstaloval ovladac 340.24

:-)
.

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#29 Příspěvek od Toffr »

Jo, ale mě nefunguje PC s ovladačem 340.24, ostatně jak už jsem psal a to i když při instalaci vypnu mdm . Teď si matně vzpomínám, že jednou kdysi mě něco podobného už potkalo, když jsem přecházel z těch podělanejch woken na Linux Ubuntu :-D , jenže dávno jsem zapomněl řešení, protože nakonec mi to fungovalo a i když jsem přecházel na Mint, pořád žádný problém, až teď co jsem přešel LM 17. Možná časem mi něco do cvakne, ale taky jsem nejdříve jel na ovladač 173. ten v rámci možností funguje. odpoledne až dondu z práce, zkusím to ještě jednou podle toho návodu. :-)

Toffr
Příspěvky: 21
Registrován: 21 črc 2014, 21:49

Re: Problém s grafickým ovladačem Nvidia po instalaci !!!!

#30 Příspěvek od Toffr »

Tak že pres všechny snahy, po instalaci nejnovejšího ovladače Nvidia pro mou GK 340.24, system nelze aktualizovat, internetový prohlížeč nefunkční atd.. Zatím funguji na ovladači 173, system v pořádku, ale ta grafika nic moc. Co s tím nevim, možná ještě zkusím Mate, jestli to bude mít nějaký vliv.

Zamčeno