Mint 17 nevidi Windows [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: Mint 17 nevidi windows

#11 Příspěvek od spermosh »

aha, pardon, ja necetl cele vlakno, jen posledni prispevky, v tom pripade mas samozrejme recht
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Bohatyr
Příspěvky: 87
Registrován: 16 kvě 2014, 10:03

Re: Mint 17 nevidi windows

#12 Příspěvek od Bohatyr »

gratuluji, ale docela by me ted zajimalo jak se dostanes do recovery, na HPcku by to melo jit klavesou F11 po zapnuti. Dle me jsi se o tuto moznost prave pripravil.
Windows 3.11 (1993), MS-DOS 3.3, PC 386SX, 4 MB RAM, HDD 15.5 MB

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Mint 17 nevidi windows

#13 Příspěvek od broukal »

Bohatyr píše:gratuluji, ale docela by me ted zajimalo jak se dostanes do recovery, na HPcku by to melo jit klavesou F11 po zapnuti. Dle me jsi se o tuto moznost prave pripravil.
Na tuto vec som prisiel docela nahodou ked my komp nechcel nabootovat z usb kluca gparted a jedina moznost bolo mackat ESC pri starte kompa aby som sa dostal do biosu a jedna z moznosti "F11" bol aj samotne recovery a toma dalo samotneho grubu kde je ponuka bootovania priamo z tejto recovery casti...
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Bohatyr
Příspěvky: 87
Registrován: 16 kvě 2014, 10:03

Re: Mint 17 nevidi windows

#14 Příspěvek od Bohatyr »

broukal píše:
Bohatyr píše:gratuluji, ale docela by me ted zajimalo jak se dostanes do recovery, na HPcku by to melo jit klavesou F11 po zapnuti. Dle me jsi se o tuto moznost prave pripravil.
Na tuto vec som prisiel docela nahodou ked my komp nechcel nabootovat z usb kluca gparted a jedina moznost bolo mackat ESC pri starte kompa aby som sa dostal do biosu a jedna z moznosti "F11" bol aj samotne recovery a toma dalo samotneho grubu kde je ponuka bootovania priamo z tejto recovery casti...
... no a vyzkousel jsi tedy spustit recovery oddil od HP pomoci funkcni klavesy F11? Nebo po restartu ESC a v nabidce voleb spusteni naleznes taky F11 ( recovery ).
Nezamenujes nahodou recovery grubu od recovery od HP?
Windows 3.11 (1993), MS-DOS 3.3, PC 386SX, 4 MB RAM, HDD 15.5 MB

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Mint 17 nevidi windows

#15 Příspěvek od broukal »

[quote="Bohatyr"]
... no a vyzkousel jsi tedy spustit recovery oddil od HP pomoci funkcni klavesy F11? Nebo po restartu ESC a v nabidce voleb spusteni naleznes taky F11 ( recovery ).
Nezamenujes nahodou recovery grubu od recovery od HP?[

Takze vyskusal som mackat F11 a pustilo my grub v ktorom mam tieto moznosti:
- LM 17
- LM 17 recoery
- Memtest 86+
- Memstest 86+ nieco
- windiws sda1
- windows sda2
- recover HP sda5
Tak si myslim ze recovery ostalo, ale neskusal som ho zapnut. Inak ked mas novy komp ako prve ta vyzyva na vytvorenie recovery medii a z tych vytvoris tovarensky obraz disku aj z recovery castou co som sa docital a mam ich odlozene pre istotu... ;-)
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Bohatyr
Příspěvky: 87
Registrován: 16 kvě 2014, 10:03

Re: Mint 17 nevidi windows

#16 Příspěvek od Bohatyr »

... nebudu pouzivat citace, proste to shrnu

- psal jsem, ze jsi se pravdepodobne pripravil o moznost spusteni HP recovery, to ze ji tam fyzicky mas je vec jina.
- bylo by moc narocne proste tu F11 zmacknout a vyzkouset, zda-li se recovery pusti nebo ne? Nemusis se obavat, se stavajici instalaci jak LM tak Win se nic nestane, dokud neodsouhlasis varovani od HP, ze pri pouziti teto volby bude pocitac po instalaci v tovarnim nastaveni.
- ano, po zapnuti te HP vyzve k vytvoreni recovery medii, jen s tim rozdilem, ze je to jen "otisk" stavajici instalace, tudiz zadnou recovery partition ti po instalaci z techto medii nevytvori a nenainstaluje z ni system. Z tech recovery co jsi si nyni vytvoril momentalne jen nainstalujes OS jako z kazdeho jineho instalacniho media Win.
Windows 3.11 (1993), MS-DOS 3.3, PC 386SX, 4 MB RAM, HDD 15.5 MB

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Mint 17 nevidi windows

#17 Příspěvek od broukal »

Takze ako som uz pisal po zmacknuti F11 sa pusti grub z uvedenymi moznostami, ked som zvolil HP recovery ako jednu z moznosti tak sa normalne spustil HP recovery...
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Bohatyr
Příspěvky: 87
Registrován: 16 kvě 2014, 10:03

Re: Mint 17 nevidi windows

#18 Příspěvek od Bohatyr »

... diky za opoved, to jsem chtel slyset.
Windows 3.11 (1993), MS-DOS 3.3, PC 386SX, 4 MB RAM, HDD 15.5 MB

Zamčeno