Linux Mint 13 aktualizace [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
jalicho52
Příspěvky: 2
Registrován: 22 srp 2014, 15:04

Linux Mint 13 aktualizace [vyřešeno]

#1 Příspěvek od jalicho52 »

Jsem úplný laik a obávám se, že na toto fórum nepatřím, ale koho se mám zeptat? Linux mint 13 mám asi od ledna letošního roku a pravidelně jsem aktualizovala. Už nějakou dobu mě to hlásí, že balíky nelze stáhnout, že se stalo něco ošklivého a aktualizovat nejde. Mám obavy, aby jsem tím neměla PC zranitelný, používám ho pro internetbanking. Může někdo poradit? Děkuji.

admin

Re: aktualizace

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj a vítej mezi námi...
Na toto fórum patříš, tak jako každý, kdo potřebuje poradit. Nic tak hrozného se nestalo, na internet banking to rozhodně mít vliv nebude, patrně došlo k nějakému problému s některým z repozitářů (zdrojů softwaru) nebo se závislostmi. Vše se dá napravit, jen bude potřeba zadat několik příkazů v terminálu. Nejprve potřebujeme zjistit, který repozitář zlobí, zadej tedy příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
budeš dotázána na heslo... zadej to, pod kterým se do systému přihlašuješ. A nelekej se, při zadávání hesla se nebude nic zobrazovat.
Po provedení příkazu sem zadej výpis, co Ti vyhodí terminál.... stačí několik posledních řádků, na kterých bude vidět, který PPA zlobí. Pak budeme pokračovat.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: aktualizace

#3 Příspěvek od RadekD »

Předpokládám, že to bude souviset s uzavřením "ubuntích" repozitářů v důsledku zkrácení cyklu podpory z 18 na 9 měsíců. Dají se najít v archivu, ale já jsem to vyřešil přechodem na LM17 s dlouhodobou podporou.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

jalicho52
Příspěvky: 2
Registrován: 22 srp 2014, 15:04

Re: aktualizace

#4 Příspěvek od jalicho52 »

Děkuji za odpovědi, ale na mě je složité, to nezvládnu. Musím počkat na syna, ale ten pořád nemá čas. Také uvažoval o tom, že mě stáhne jinou verzi Linuxu (je už nějaká více v čestině?). Vaše odpovědi mu dám přečíst, tak snad s tím něco udělá. Měla jsem starosti hlavně z toho, že když neaktualizuji, tak nemám bezpečný internet a tím je zranitelný internetbanking, ale to jste napsal, že ne.
Ještě jednou díky.
S pozdravem J. Lisá

admin

Re: aktualizace

#5 Příspěvek od admin »

Vůbec bych se nebál provést zmíněný příkaz, opravdu to nic složitého není. Co se týká jiných verzí LM - všechny jsou komplet v češtině, jen je třeba jí konkrétně u LM 13 "Uplatnit v rámci celého systému", LM 17 (také verze s dlouhodobou podporou) již "umí" česky od samotné instalace. Pokud syn nemá čas, můžeme se domluvit na opravě problému pomocí vzdálené správy....

zohaa
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2014, 13:55

Re: kursor myši po probuzení ze spánku

#6 Příspěvek od zohaa »

Zmizela ikona aktualizace i když spustim správce aktualizací nic nenaskočí :cry: co s tím?








______________________________
zoha
Naposledy upravil(a) zohaa dne 16 zář 2014, 22:21, celkem upraveno 1 x.
Our excellent online cisco ccna training programs will lead you to success in the ccnp security books We also offer latest cisco ccna - pass-4-sure with 100% success University of New Haven good luck.

admin

Re: aktualizace

#7 Příspěvek od admin »

To zoaa; dotaz jsem přesunul tam, kam patří. Ještě nám zkus sdělit jaký máš Mint a v jakém prac. prostředí jedeš. Před položením dotazu je dobré přečíst si alespoň http://forum.linux-mint-czech.cz/viewforum.php?f=30, abychom předešli těmto odpovědím.

gortheb
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2013, 18:20

Re: aktualizace

#8 Příspěvek od gortheb »

zdravim .mam takyto problem s aktualizaciami. ked dam aktualizacie sudo apt-get update tak mi toto vypise :

Kód: Vybrat vše

Zlyhalo stiahnutie http://tux.rainside.sk/ubuntu/dists/trusty-updates/main/i18n/Translation-en  Nezhoda kontrolných haš súčtov
Niektoré indexové súbory sa nepodarilo stiahnuť. Boli ignorované alebo sa použili staršie verzie.
neviete v com moze byt problem? ked som skusil dat iny aktualizacny server vse je ok

gortheb
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2013, 18:20

Re: aktualizace

#9 Příspěvek od gortheb »

vyriesil som to inym aktualizacnym serverom z nemecka a ide to rychlejsie ako tento SK server.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: aktualizace

#10 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, dělám to taky tak, že je něco blíž vzdušnou čarou ještě neznamená, že je rychlejší :-) takže pokud vidím při aktualizaci, že to tahá nějak pomalu nebo hodí chybu tak zkusím vyhledat jiný server
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Zamčeno