Skype 4.3 - zamrzání videa

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Skype 4.3 - zamrzání videa

#1 Příspěvek od caine »

Dobrý den... všem. Prosím o radu. Nainstaloval jsem Skype 4.3 ale při volání, jakmile přidám k hovoru i video, tak tomu s kým mluvím, se můj obraz zasekne cca po 5 - 10 vteřinách, rovněž zvuk se prý velmi zhorší. Někdy až tak, že není vůbec rozumět. Na mé straně se nic podivného neděje, náhled webkamery běží normálně.
Zkoušel jsem videohovor nezávisle se třemi různými účastníky (mají OS Windows) a vždy to bylo stejné. Pouze při testování se svým synkem doma na stejné wifi obraz nezamrzal i když i tady se zvuk zhoršil. Googlil jsem dnes celý den, ale nevím co s tím. Díky za případnou pomoc.

Linux Mint 17 MATE 1.8.1 (64bit), Kernel 3.13.0-24-generic # Lenovo TP E220s, Procesor 4x Intel Core i7-2637M CPU@1,7GHz, Paměť 3,8 GB

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Skype 4.3 - zamrzání videa

#2 Příspěvek od juhele2014 »


caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Skype 4.3 - zamrzání videa

#3 Příspěvek od caine »

To je silný článek. Děkuju Juhele. A zhruba do půlky je to stejný příběh jako ten můj, akorát že končí happyendem, zatímco ten můj ne! Já nemám tolik zkušeností... i po letech s Linuxem jsem spíše uživatel odkázaný v krizových situacích na cizí pomoc a tak, když mi starší verze Skype přestala chodit, přeinstaloval jsem rovnou natvrdo celý Mint :D (Ze 14 na 17).
Skype 4.3 díky tomu, že už je přímo v nabídce Synapticu, nebylo problém instalovat. Problém začne vždycky až když spustím u hovoru video a ten na druhé straně po pár vteřinách zahlásí: Už ses mi tu zase zasek a taky tě najednou mizerně slyším!
Přitom minulá verze Skype (i Mintu) fungovala bez problému.
Napadlo mě... co třeba nějak manuálně zredukovat bitrate, framerate... velikost snímaného, resp. přenášeného obrazu. (Třeba je toho po zapnutí kamery najednou na jeden malý dvaatřicetibitový microsoftí prográmek moc dat k přenesení). Jde to vůbec? Kdosi na Google radil v4l2ucp (Video 4Linux control panel), ale to je spíš na změnu barvy než velikosti...
Nevím co dál... krom dobrovolné samoty osamělého kovboje, kterému nebe spadlo na hlavu :D

Linux Mint 17 MATE 1.8.1 (64bit), Kernel 3.13.0-24-generic # Lenovo TP E220s, Procesor Intel Core i7-2637M CPU@1,7GHz x 4, RAM 3,8 GB

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Skype 4.3 - zamrzání videa

#4 Příspěvek od caine »

Děkuju za skrytou podporu i modlitby... a jestli nenudím, tak ve svém monologu pokročím zase o kousek dál:
Problém bude vážně asi s velikostí přenášeného obrazu! S jedním dobrovolníkem jsme si totiž nainstalovali program Jitsi (což je jakási náhrada za Skype - jak tu v tipech a zajímavostech upozorňil pan Satapouch) a ejhle! Opět podobné zamrzání mého ks.. obličeje! Jenže u Jitsi jde snadno experimentovat nejen s velikostí obrazu, ale i kódováním a dalšími parametry. Stačilo změnit velikost přenášeného videa na polovinu (ze 480p na 240p) a bylo po ptákách... vlastně po problémech!
Prosím... neví někdo, jak by se dala změnit velikost obrazu ve Skype? V normálním nastavení to nejde, ale sním o tom, že třeba někde hluboko za devatero tajemnými konfiguračními scripty a soubory...
Díky.

Linux Mint 17 MATE 1.8.1 (64bit), Kernel 3.13.0-24-generic # Lenovo TP E220s, Procesor Intel Core i7-2637M CPU@1,7GHz x 4, RAM 3,8 GB

Zamčeno