Námět na úpravu webu Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
admin

Re: Námět na úpravu webu

#11 Příspěvek od admin »

Jednoduchá odpověď - je to kvůli spamu, i přes toto opatření ho Akismet denně zachytí 20 - 50! Takže bohužel, nechci a ani nemám čas denně mazat takové množství spamu. V Chrome naštěstí tyto přihlašovací problémy nejsou, takže je přihlášení bezproblémové.

kamowski

Re: Námět na úpravu webu

#12 Příspěvek od kamowski »

ako to majú poriešené s tými komentármi napr. na linuxepres.cz ?

admin

Re: Námět na úpravu webu

#13 Příspěvek od admin »

To netuším, ale patrně nejedou na wordpressu....

kamowski

Re: Námět na úpravu webu

#14 Příspěvek od kamowski »

no vieš, takto je to také príliš "uzavreté"
chodím na ten linuxepres.cz, openoffice.cz... a tam sa mi páči ako sa dokáže rozvinúť diskusia pod článkami
to potom čitateľa podnecuje aby sa na tú stránku vrátil častejšie .....

admin

Re: Námět na úpravu webu

#15 Příspěvek od admin »

To beru, ale tyto weby jsou trochu o něčem jiném - obecně o Linuxu resp. o multiplatformní aplikaci. My jsme poměrně malá komunita okolo jednoho distra a články o něm musí naprosto převažovat.

admin

Re: Námět na úpravu webu

#16 Příspěvek od admin »

Tak po domluvě na Pokecu jsem komentování trochu upravil (zkušební provoz). Pokud budeme zahrnuti spamem, vše vrátím do zajetých kolejí.

spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: Námět na úpravu webu

#17 Příspěvek od spermosh »

ten novy antispamovy "captcha" text u diskuzi je cire zlo, to se neda vylustit anebo je tam nejaka chyba...ani na desaty pokus se mi nepovedlo napsat spravny text a tak jsem se na vykaslal, skoda...
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

admin

Re: Námět na úpravu webu

#18 Příspěvek od admin »

Je to možná čiré zlo, ale vyluštit se to dá. Bohužel je to nutné opatření proti lidem, kteří sem chodili jen škodit, prudit a otravovat. Pokud se na webu zaregistruješ, tak se s luštěním trápit nemusíš.

Oldrich333
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2014, 10:38

Re: Námět na úpravu webu

#19 Příspěvek od Oldrich333 »

Ahoj!

Stránky jsou velice user NEfriendly, abych tak řekl.
Velice podporuji Vaši snahu a při instalaci mi v mnohém pomohly, ale v mnohém taky ne a často jsem nemohl tady najít něco, co jsem předtím našel přes google a dovedlo mě to sem.

Co je záměrem stránek?

Nyní jsou totiž dělané jako blog a snadno se dá dostat k článkům, ale pro začátečníka, kterým jsem před 14 dny byl, bez znalosti Linuxu jse se neorientoval. Potřeboval jsem přijít, zjistit co Linux Mint je, proč si jej mám vybrat a dostat se k návodu na instalaci. Ale ten jsem nemohl najít. Ten je totiž po záložkou Komunita a tam Wiki, tam jsem jej opravdu nehledal. Do komunity půjdu, až si přeci Linux Mint nainstaluju. V Začínáme s Mintem, kde jsem to hledal, jsem nepochodil.

Navíc informace o tom, že instlace zabere 3,6 GB je zavádějící. Já si udělal oddělený oddíl pro Linux 10 GB a hned druhý den jsem měl problém (ono totiž ač používám IMAP na maily, tak si dělají kopie na disku) a najednou jsem neměl žádné místo. 2 GB si vzal swap oddíl, a instalace zabrala se vším všudy rozhodně více, takže jsem musel řešit poměrně náročně, jak ukrojit z NTFS další místo.

Jsem tedy ze stránek trochu zmatený, jsou pro ty, kteří poprvé začínají s Linuxem nebo pro zkušené uživatele Linuxu, kteří čtou novinky, které se kolem toho dějí?

S podporou

Oldřich

janek-m
Příspěvky: 55
Registrován: 01 říj 2014, 13:43

Re: Námět na úpravu webu

#20 Příspěvek od janek-m »

Oldrich333 píše: ....Navíc informace o tom, že instlace zabere 3,6 GB je zavádějící. Já si udělal oddělený oddíl pro Linux 10 GB
Samotná inštalácia bežnej linuxovej distribúcie naozaj nezaberie viac ako 4 – 5 GB. Ale podľa toho sa nemožno riadiť pri vyčleňovaní miesta pre Linux. Aj veľkosť 10 GB, ktorú uvádzate je nedostatočná, pokiaľ sa má z toho vytvoriť ešte swap (odkladací priestor) a ešte treba aj nejaké miesto na dáta. Doporučené rozdelenie by mohlo byť:
15 – 20 GB – na systém (/) - pokiaľ nebude systém používaný ako primárny, tak stačí 10 -15 GB
swap – 1,5 násobok RAM (pri RAM nad 4 GB stačí aj 4 GB swap)
/home (zvyšok) – na dáta

Pri automatickej inštalácii sa /home nevytvára a na systém+ swap je potrebné vyčleniť aspoň 20 GB.

Zamčeno