Námet na anketu Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

Námet na anketu

#1 Příspěvek od kamowski »

ankety si vytvára správca stránok za účelom zistenia si rôznych údajov, názorov....
vidím, že momentálne (17.07.2013) nie je spustená žiadna anketa
mohol by správca stránok spustiť anketu aj na žiadosť nás, užívateľov?
a poprípade potom uverejniť nejaký výstup?
;)

admin

Re: Námet na anketu

#2 Příspěvek od admin »

Samozřejmě že ano, sem s náměty :)

kamowski

Re: Námet na anketu

#3 Příspěvek od kamowski »

no, začať by sa mohlo asi trochu všeobecne
- prehliadač (+doplnky), email klient (+funkcie), hudobný + video prehrávač, kanc. balík alebo aplikácie (OOo - Abiword)
poprípade pridať možnosť napísať, prečo práve ten sw preferujem

alebo by mohli byť tematické:
- web aplikácie (prehliadač, email klient, komunikátor, downloader, ....)
- video (+ zvuk) - prehrávače, úprava....
- zvuk
- grafika
- hry, emulátory
- aplety..., doplnky, poznámky, pripomienkovače, merače, blikátka, pípatka, ....)
- programovanie, vývoj, jazyky.....
......
myslím, že je z čoho čerpať
v synapticu sú stovky programov aj s GUi, ďalšie kvantá bez
dá sa použiť aj štruktúra "Správcu softvéru" :)
.......
výstup by som dal na fórum, možno by z toho bola aj pekná diskusia :D (snáď nie flame :D )

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Námet na anketu

#4 Příspěvek od ulo »

Anketa není špatný nápad, jen mi u toho tvého námětu trochu uniká smysl této ankety - máš tedy na mysli dát do ankety základní SW (podle tvého rozdělení), aby se vidělo, kdo jaký SW používá (nebo-li, jak je SW oblíben)? Nebo bys anketou sledoval jiný cíl?
Snad jsi nemyslel, že budeme dělat anketu na to hafo SW, co se válí v repo :-D
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

kamowski

Re: Námet na anketu

#5 Příspěvek od kamowski »

ulo píše:Snad jsi nemyslel, že budeme dělat anketu na to hafo SW, co se válí v repo :-D
:D a prečo nie?
S live cd dostaneme od prvej chvíle plne funkčný systém (až na niektoré drobnosti) s predinštalovaným sw.
Predpokladám, že predvolené aplikácie sú do live cd vyberané okrem iného tiež na základe nejakého prieskumu.

Celé toto fórum je vlastne o tom, vysvetliť a ukázať krásy aj úskalia linuxu ako takého a LinuxMintu zvlášť.
Myslím, že sem a na podobné weby a fóra chodia v drvivej väčšine úplní začiatočníci, poprípade mierne pokročilí užívatelia a sem tam niekto, kto sa tomu ozaj rozumie a má v sebe akési nutkanie pomôcť svojimi vedomosťami iným.
Im patrí vďaka za množstvo článkov a návodov publikovaných na tomto webe, vďaka nim to tu žije a my nachádzame informácie o "veciach nevídaných" :D alebo odpovede a pomoc.
Autori píšu zo svojich skúseností so sw, ktorý používajú alebo na ktorý niekde narazili a uznali, že "stojí za tých pár riadkov".
Niekedy však múza zaspí a nie a nie nájsť námet na ďalší článok.
Preto som aj otvoril vlákno "Námet na článok"
Tá anketa ma napadla ako ďalší spôsob, ako získať námety na články o sw (aj o inom).
Čím viac ľudí prispeje, tým viac aplikácií, informácií sa spomenie.

inde píšeš:
"V nejhorším případě se pod anketou v diskuzi uživatelé zhádají, co je lepší a proč, ale to není pak hezké čtení…"
Toto však hrozí pod každým zverejneným článkom s povolenou diskusiou.
Súhlasím, pekné to nie je, ak sa to zvrhne na osobné útoky a osočovanie, ale ak to ostane v rovine inteligentnej debaty, môže to byť poučné. :D

kamowski

Re: Námet na anketu

#6 Příspěvek od kamowski »

teraz by ma konkrétne zaujímalo, ktorý web prehliadač používajú a ktorá verzia flash pluginu im v ňom funguje
na toto nezaložím nové vlákno (ak by som hľadal, možno už je), pretože z ankety by som získal rýchlejšie výstup
vlákno vo fóre, ak ešte nie je, sa môže/nemusí založiť potom :)

admin

Re: Námet na anketu

#7 Příspěvek od admin »

Budiž vyslyšen, jdu udělat anketu o webových prohlížečích......

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Námet na anketu

#8 Příspěvek od ulo »

kamowski píše:teraz by ma konkrétne zaujímalo, ktorý web prehliadač používajú a ktorá verzia flash pluginu im v ňom funguje
na toto nezaložím nové vlákno (ak by som hľadal, možno už je), pretože z ankety by som získal rýchlejšie výstup
vlákno vo fóre, ak ešte nie je, sa môže/nemusí založiť potom :)
No vidíš, že to jde a ted jsi už přesně definoval, co anketou chceš sledovat a budeš ji mít (viz. výše) :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno