Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani. Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Nevim, kdo tuhle hovadinu vymyslel, ale mohla by se zrusit - pak se tu neda spoustu veci vyhledat a je treba zakladat nove tema. Dekuji.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mstanke

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

#2 Příspěvek od mstanke »

Omezení je dané výchozím nastavením MariaDB, které jsou popsané třeba na https://mariadb.com/kb/en/library/full- ... ed-results. Toto omezení se používá pro odstranění nežádoucích slov, tzv. stop words, která nijak nezužují seznam výsledků, jinak řečeno jsou úplně všude. Typicky to jsou spojky, v cizích jazycích členy a vůbec častá a krátká slova.

Možná řešení jsou teoreticky dvě, ale ani jednou z těch cest se asi nevydáme:
  • Požádat podporu hostingu o snížení. Pokud dobře rozumím dokumentaci, tak se to dělá globálně, a to asi na sdíleném hostingu nikdo nenastaví. Index se tím může docela dost nafouknout a taky hádám, že by se musely navíc všechny přeindexovat.
  • Používat index, který si vytvoří a bude udržovat phpBB samo. To zase nechci nastavovat já, protože už mám zkušenosti s tím, jak "skvěle" to funguje. Byl to i jeden z důvodů výpadků forum.mozilla.cz před vypnutím.
Jinak díky za tu "pitomost" a "hovadinu". Velmi povzbuzující...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

#3 Příspěvek od Ventero1 »

No dobra dobra - nic osobniho. Jen mi to pripada spise kontrafunkcni. Na druhou stranu jsou specificke zkratky (vetsinou 3 znaky), ktere jsou klicove pro jista hledani. A nesetkal jsem se s tim poprve, tak me to trochu dozralo. Rozumne by bylo, kdyby to omezeni platilo pouze pro samostatne slovo - tedy ve spojeni s dalsim vyrazem by nebylo vynechano - a take by mohla byt udelana databaze tech clenu, spojek apod, ktere by byly samostatne filtrovany a zbytek nikoliv. Takova databaze by jiste nebyla prilis velka a takovy filtr nejak slozity ? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mstanke

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

#4 Příspěvek od mstanke »

Na to je celé odvětví, říká se mu zpracování přirozeného jazyka. Bohužel ho neovládám natolik, abych takový slovník vytvořil a následně ho nějak donutil MariaDB použít.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

#5 Příspěvek od Ventero1 »

OK. Tak vpohode.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno