Stránka 1 z 1

Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

Napsal: 02 zář 2019, 18:41
od Ventero1
Nevim, kdo tuhle hovadinu vymyslel, ale mohla by se zrusit - pak se tu neda spoustu veci vyhledat a je treba zakladat nove tema. Dekuji.

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

Napsal: 02 zář 2019, 20:01
od mstanke
Omezení je dané výchozím nastavením MariaDB, které jsou popsané třeba na https://mariadb.com/kb/en/library/full- ... ed-results. Toto omezení se používá pro odstranění nežádoucích slov, tzv. stop words, která nijak nezužují seznam výsledků, jinak řečeno jsou úplně všude. Typicky to jsou spojky, v cizích jazycích členy a vůbec častá a krátká slova.

Možná řešení jsou teoreticky dvě, ale ani jednou z těch cest se asi nevydáme:
  • Požádat podporu hostingu o snížení. Pokud dobře rozumím dokumentaci, tak se to dělá globálně, a to asi na sdíleném hostingu nikdo nenastaví. Index se tím může docela dost nafouknout a taky hádám, že by se musely navíc všechny přeindexovat.
  • Používat index, který si vytvoří a bude udržovat phpBB samo. To zase nechci nastavovat já, protože už mám zkušenosti s tím, jak "skvěle" to funguje. Byl to i jeden z důvodů výpadků forum.mozilla.cz před vypnutím.
Jinak díky za tu "pitomost" a "hovadinu". Velmi povzbuzující...

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

Napsal: 02 zář 2019, 21:27
od Ventero1
No dobra dobra - nic osobniho. Jen mi to pripada spise kontrafunkcni. Na druhou stranu jsou specificke zkratky (vetsinou 3 znaky), ktere jsou klicove pro jista hledani. A nesetkal jsem se s tim poprve, tak me to trochu dozralo. Rozumne by bylo, kdyby to omezeni platilo pouze pro samostatne slovo - tedy ve spojeni s dalsim vyrazem by nebylo vynechano - a take by mohla byt udelana databaze tech clenu, spojek apod, ktere by byly samostatne filtrovany a zbytek nikoliv. Takova databaze by jiste nebyla prilis velka a takovy filtr nejak slozity ? ? ?

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

Napsal: 03 zář 2019, 19:36
od mstanke
Na to je celé odvětví, říká se mu zpracování přirozeného jazyka. Bohužel ho neovládám natolik, abych takový slovník vytvořil a následně ho nějak donutil MariaDB použít.

Re: Pitomost omezeni min. 4 znaku - vyhledavani.

Napsal: 03 zář 2019, 20:51
od Ventero1
OK. Tak vpohode.