Hledá se nový správce

Diskuze o našem webu nebo fóru a možnostech jejich vylepšení
Odpovědět
Zpráva
Autor
horstfuchs

Re: Hledá se nový správce

#61 Příspěvek od horstfuchs » 26 říj 2019, 14:26

Ventero1 píše:
26 říj 2019, 13:22
Hezky shrnute k podstate v predchozich 3 prispevcich ...
A jsem pro, aby to prevzal jako hlavni spravce horstfuchs, kdyz se nabizi a mladasove s nim treba spolupracovali -at zustanou- nejprve pochytali rozvahu i socialni citeni a pak teprve pridali na progresi.
ne to by bylo spatne.
Kluci sanci zaslouzi.
Mne vadi pristup, hop a bude tele.
Proc resit fungujici forum.
At poresi obsah, vizual webu atd.
Forum jelo v poradku

jak to bylo v Radosinskem naivnim divadle:
https://youtu.be/kmAv2nycX8w?t=211
:poop: kdyby neco budu u sebe. :)

Ventero1
Vezír Mintu

#62 Příspěvek od Ventero1 » 26 říj 2019, 23:29

Vizual je tady jeden z nejhezcich, co se v dnesni pokroucene dobe vidi. Co se tyce obsahu, tak to je treba sakra zabrat - poradna wiki s navody a predelavani vyresenych vlaken do nich - to je stezejni stat na ktere treba zapracovat. Dale treba prebirani a popr. preklad navodu z puvodniho anglofoniho LM webu i z jinych zdroju atp atd ...
Na tom stoji kvalita a siroka silna clenska zakladna a nikoliv na kejklich z reklamama, nejakyma soutezema ci dekovnyma mejlama - to je o exkrementech.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

horstfuchs

#63 Příspěvek od horstfuchs » 26 říj 2019, 23:45

Ventero1 píše:
26 říj 2019, 23:29
Co se tyce obsahu, tak to je treba sakra zabrat - poradna wiki s navody a predelavani vyresenych vlaken do nich - to je stezejni stat na ktere treba zapracovat. Dale treba prebirani a popr. preklad navodu z puvodniho anglofoniho LM webu i z jinych zdroju atp atd ...
Na tom stoji kvalita a siroka silna clenska zakladna a nikoliv na kejklich z reklamama, nejakyma soutezema ci dekovnyma mejlama - to je o exkrementech.
tak. jenomze kdo to bude delat?
wiki je hodne narocna, a rozsahla.
taky preklad linux mint do cestine nebo slovenstiny neni komplet. cesky79%
neni udelanej preklad mate cesky 56% delaj to 2 lidi, cinnamon 62%.
prace jak v 6:00 :D
jo a neni cz/sk prirucka ta by byla lepsi nez wiki, wiki se tezko udrzuje.

Ventero1
Vezír Mintu

#64 Příspěvek od Ventero1 » 27 říj 2019, 00:02

No ano - chybi ty spravni zaroven fundovani a aktivni lide. A zase sme logicky u toho, ze by funkcne mohlo byt na miste spojeni (a opakuji pro patrioty, ze neni treba tvrda fuze, i kdyz me by nevadila, ale treba jen vetsi provazani clenu i adminu) minimalne s komunitou Ubuntu.cz. Na obou forech jsou "duchodci" kteri by mohli mit cas a chut, a kdyby se je pozadalo a vysvetlilo co a jak, tak by mohli minimalne delat z vyresenych vlaken navody a ti pokrocilejsi treba i davat tipy na jinde hotove navody, ktere by byli prenositelne.
Osobne jsem se za vice, nez 5 let nesetkal s nicim,co jsem resil, co by mi nefachalo stejne na Xubu jako LM, zatimco na MX (ale s tim flirtuji kratce) mi zatim jako jediny nefungoval stejny navod na rozchozeni tiskarny.
Jinak ve foru tady i Ubu je sekce na tipy, triky apod., kde casto uz je zverejnena forma hotoveho navodu - staci jen vzit a presunout na wiki ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

horstfuchs

#65 Příspěvek od horstfuchs » 27 říj 2019, 07:01

Ventero1 píše:
27 říj 2019, 00:02
1. No ano - chybi ty spravni zaroven fundovani a aktivni lide. A zase sme logicky u toho, ze by funkcne mohlo byt na miste spojeni (a opakuji pro patrioty, ze neni treba tvrda fuze, i kdyz me by nevadila, ale treba jen vetsi provazani clenu i adminu) minimalne s komunitou Ubuntu.cz. Na obou forech jsou "duchodci" kteri by mohli mit cas a chut, a kdyby se je pozadalo a vysvetlilo co a jak, tak by mohli minimalne delat z vyresenych vlaken navody a ti pokrocilejsi treba i davat tipy na jinde hotove navody, ktere by byli prenositelne.
2. Osobne jsem se za vice, nez 5 let nesetkal s nicim,co jsem resil, co by mi nefachalo stejne na Xubu jako LM,
3. zatimco na MX (ale s tim flirtuji kratce) mi zatim jako jediny nefungoval stejny navod na rozchozeni tiskarny.
1. ma to sve za i proti. ale jo reseni by to bylo.
2. souhlas, jedine co jsem mel problem byly zastarale knihovny
3. tisk -> pridat tiskarnu -> najit.... funkcni: Canon, hp, brothers a samsung. problem je s xerox a epson ale to je maslo vyrobce
jo a hplip maj v instalatoru.

jenomze kdyz se udela fuze, jestli neodejdou i jini skusenejsi....

je treba udelat anketu. ja vim ze se to mladasum libit nebude, ale mel by se vyjadrit taky segfault.
ted je nad mladyma, ja svuj navrh prednes ted je na tahu nekdo jinej.
ale shrnu to:
- jsem schopnej delat na backroundu (wp + phpbb) ale neni to nutny. klidne at si to poter ridi, drive nebo pozdejc se musi snizit vek
- jsem schopnej neco napsat.
- forum bych nechal jak je.
zmeny potrebuje styl a obsah stranky.
- wiki kdyz smerovat na ubuntacke - >80% je to stejny.
- udelat stranku se znamymi chybami - wifi, vga, audio, tiskarny
- misto wiki udelat zakladnou prirucku, jo prace na mesic ale kdyby bylo lidi vic.... je to lepe udrzitelne a zmeny mezi verzemi jsou kosmeticke, staci zmenit to co proslo zmenou. od LM 18 je to defacto stejny

inspirace k prirucce:
1. udelat prolog -co je lm, jak funguje a co je potreba a co umi/neumi - max 4-6 stran A4,
2. pak kapitoly - ziskani iso, navod na overeni hashu, vytvoreni dvd/usb v linux, mac, windows. instalace zakladni nastaveni po startu pro lmde / mate /cinnamon / xfce - mozna taky linky na stranku s chybami. doplneni nastaveni pro notasy - tlp, spusob jak ziskat programy + seznam programu ktere jsou alternativou k windows napr. https://redhawk75.wordpress.com/2018/08 ... ux-1-uvod/ s autorem by se urcite dohodnout dalo s upravou a klidne v slovenstine. zaver kde hledat pomoc, inspiraci a podobne.
jo jeste neco, reagoval jsem pozdejc na hleda se spravce az kdyz bylo udelane to vlakno kde zajemci meli byt predstaveny, misto toho pak Michal oznamil ze to jsou novi spravci.....
kym sem se rozmyslel byl problem "vyresen"

v podstate bych souhlasil s naifu

segfault
Poradce Mintu

#66 Příspěvek od segfault » 29 říj 2019, 09:33

Zdravím všechny diskutijící.

Kvůli pracovní vytíženosti jsem se dostal na forum až nyní a jak koukám, tak se tu zvedá jakési negativní aura a vypadá to, že budu muset hasit nažhavené emoce.

Zaznamenal jsem problém s mazáním "offtopic", který byl k věci. Osobně jsem spíš benevolentní a pokud příspěvky nejsou vyloženě mimo zákon, tak je nechávám. O tomto si ještě s novými kolegy promluvím.

Ohledně inovátorsví na stránkách. Nějaké změny jsou určitě potřeba přinejmenším po designové stránce ať už na webu nebo na fóru. Obsahově web sice strádá, ale nemyslím si, že by naší prioritou mělo být chrlení článků nebo konkurováním jiným webům s podobnou tématikou.

Fórum je pro komunitu stěžejní a nerad bych, aby to tu upadalo kvalitativně ani kvantitativně. Budu se snažit to tu udržet tak, jak jste zvyklí.

PS: A důkladně si pročtu vlákna o webu, abych byl v obraze co všechno se tu událo v minulých dnech. Prosím tedy o menší shovívavost než se hladina neurčitosti ustálí.
Linux Mint 19.2 MATE 64bit; kernel 4.15 + Fedora 31 MATE; kernel 5.3.7
CPU: Intel i5; RAM: 16 GiB

Adem

#67 Příspěvek od Adem » 29 říj 2019, 11:58

segfault píše:
29 říj 2019, 09:33
... "offtopic", který byl k věci. Osobně jsem spíš benevolentní a pokud příspěvky nejsou vyloženě mimo zákon, tak je nechávám. O tomto si ještě s novými kolegy promluvím.
Aby bylo fórum kvalitní, musí příspěvky zachovávat daná pravidla fóra, nejen zákony.
Pokud se tu přispěvovatelé bahní ve výsměchu, napadání, vyvolávání flame - s odůvodněním svobody a demokracie, tak je to velký omyl.
Výsměch, zloba, nadávky, témata za účelem politiky v názvu fóra nejsou. "Rybka je zmrd", "Piráti"... (kupodivu ne další?).
Na to jsou přeci jiná fóra.
Rozjelo se to tu nepěkně jen pro to, že se někdo začal bát o své hračky a ještě nevěděl, jaké dostane nové.
Mrkněte bez AdBlocku nebo jiného na stránky https://www.linuxmint.com/sponsors.php
Škodí jim snad reklamní sponzoring?
LinuxMint 18.3 MATE 64b, i3-8100, RAM 16GB, SSD 240GB, nVidia GTX1050 2GB. - Kodi 17.6 Krypton

horstfuchs

#68 Příspěvek od horstfuchs » 29 říj 2019, 12:38

Adem píše:
29 říj 2019, 11:58
segfault píše:
29 říj 2019, 09:33
... "offtopic", který byl k věci. Osobně jsem spíš benevolentní a pokud příspěvky nejsou vyloženě mimo zákon, tak je nechávám. O tomto si ještě s novými kolegy promluvím.
Aby bylo fórum kvalitní, musí příspěvky zachovávat daná pravidla fóra, nejen zákony.
Pokud se tu přispěvovatelé bahní ve výsměchu, napadání, vyvolávání flame - s odůvodněním svobody a demokracie, tak je to velký omyl.
Výsměch, zloba, nadávky, témata za účelem politiky v názvu fóra nejsou. "Rybka je zmrd", "Piráti"... (kupodivu ne další?).
Na to jsou přeci jiná fóra.
Rozjelo se to tu nepěkně jen pro to, že se někdo začal bát o své hračky a ještě nevěděl, jaké dostane nové.
Mrkněte bez AdBlocku nebo jiného na stránky https://www.linuxmint.com/sponsors.php
Škodí jim snad reklamní sponzoring?
Prijeli novi admini a chtej delat z neceho co funguje, neco co muze fungovat...

A ne nemyslim, ze ten post byl offtopic.
Nevadi jestli tu chcete mit todlecto. budis, nemusi tady nikto byt a at si delaj co chtej, i kdyz je smutny udelat s funkcni veci odpad.

Nejsem majitel, nejsu admin ale mam nazor, mozna blby, ze Michal to pustil a hosi meli delat spolu s komunitou, ne proti.

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od kamowski » 29 říj 2019, 13:47

Adem píše:
29 říj 2019, 11:58
... Škodí jim snad reklamní sponzoring?
linuxmint.com je oficiálna stránka distribúcie, je to neporovnateľné s našou stránkou, oni robia predsa vývoj, my si len užívame výsledky ich práce
už som to písal, prevádzka našich stránok stojí niekoľko málo peňazí, kam by šiel zbytok, ak by sa našli sponzori? a čo by za to chceli ako protihodnotu?
to sa pýtam úplne vážne, kam/komu by mali ísť tie vyzbierané peniaze?

Adem

#70 Příspěvek od Adem » 29 říj 2019, 15:23

horstfuchs píše:
29 říj 2019, 12:38
...ze Michal to pustil a hosi meli delat spolu s komunitou, ne proti.
Ale hoši zatím jen napsali svou vizi. A navíc, pokud by šel web a fórum do háje, nepodpoří to ani jejich vlastní podnikatelské projekty.
Rád bych jen věděl, @kamowski, kdo smazal Pravidla diskuzního fóra (Přečtěte si před napsáním prvního příspěvku).
"Reklamní sponzoring" = sponzorství za reklamy na stránce, směnný obchod, je to obvyklé.
kamowski píše:
29 říj 2019, 13:47
...oficiálna stránka distribúcie, ...oni robia predsa vývoj, my si len užívame výsledky ich práce
Ano, přesně, zdarma užíváme. A vývoj jsou také překlady a manuály.
Dole na té https://www.linuxmint.com/sponsors.php jsou také komunitní sponzoři, ti co mají stránky užívající a vzniklé na existenci LM.
Tak proč po pokrytí nákladů neodměňovat aspoň symbolicky ty, co aktivně tvoří překlady, a něco poslat jako cze Community Sponzors?
LinuxMint 18.3 MATE 64b, i3-8100, RAM 16GB, SSD 240GB, nVidia GTX1050 2GB. - Kodi 17.6 Krypton

Odpovědět