Hledá se nový správce

Diskuze o našem webu nebo fóru a možnostech jejich vylepšení
Odpovědět
Zpráva
Autor
takyradejianonymne

Re: Hledá se nový správce

#81 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 říj 2019, 13:47

Omlouvám se ale jako už asi tady závěrem. Tak mně ten dosavadní průběh diskuze a probíhající i jinde připadá jako dost černý humor.
Je už velmi viditelné, že celá ta věc kolem českého Linux Mint a jeho webu strádá tím, že nemá pantátu.
Přitom ten pantáta nemusí být jen jedna osoba. Takže podívat se na to co praví v tomto případě teorie řízení? Nic moc pěkného. To co vypučelo ven je taková ukázka nějaké kolektivní neodpovědnosti a podle toho také jeden hot a druhý čehý a tak dál.

Na začátku byl tím pantátou Satapouch, to pantátovství sebevědomě uplatňoval a někdy dost tvrdě tedy nesmlouvavě, no a měl nějaké cíle a mj. parafrázuji “on nenáviděl vše komerční“ a … prováděl takovou evangelizaci pro Linux tím Mintem … a nakonec od toho utekl.

Takže je svým způsobem zázrak že to ještě v roce 2019 tady funguje a dál není myslím co řešit. To jen když to někoho přestane bavit tak je třeba zaplácnout po něm díru a potom se jede dál. Kam se právě zapřaženému koňovi (s prominutím a nemyslím to osobně) právě chce.
Zda-li pořád platí ony cíle a to všechny které dal webu do vínku Satapouch já si nejsem vůbec už jistý. Je rok 2019 a nějak se změnil i sám Mint a i sami potenciální uživatelé takového webu o Mintu. Každopádně by bylo záhodno ty po novu cíle znát: pomoc uživatelům na fóru, k tomu něco jako a v tom dobrém žvanírna, no a dobré „zboží“ se chválí prý samo a Satapouch promine … nebo něco více jaksi i aktivistického?
Ale kdo má o tom hlasovat? Za dané situace totál neurčitosti a aby hlasovali všichni a kdo hlasovat mají … a kdo potom nemá?

horstfuchs

#82 Příspěvek od horstfuchs » 31 říj 2019, 14:24

jak napsal kamowski, mozna je cas zavrit kram.
takyradejianonymne píše:
31 říj 2019, 13:47
Ale kdo má o tom hlasovat? Za dané situace totál neurčitosti a aby hlasovali všichni a kdo hlasovat mají … a kdo potom nemá?
hlasovat by mohli vsichni registrovani, jestli chtej.
pruser je ten nezajem.
:poop: kdyby neco budu u sebe. :)

juhele2014
Guru Mintu

#83 Příspěvek od juhele2014 » 31 říj 2019, 18:22

:arrow: horstfuchs
mozna je cas zavrit kram. Zešílel si ? Zrovna teďka? Když sem se dostal s vláknem Kultůrní vokýnko přes deset tisíc zhlédnutí za 7 měsíců a něco ? Zapomeň ... :mrgreen:

horstfuchs

#84 Příspěvek od horstfuchs » 31 říj 2019, 18:39

juhele2014 píše:
31 říj 2019, 18:22
:arrow: horstfuchs
mozna je cas zavrit kram. Zešílel si ? Zrovna teďka? Když sem se dostal s vláknem Kultůrní vokýnko přes deset tisíc zhlédnutí za 7 měsíců a něco ? Zapomeň ... :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
v nejlepsim treba skoncit.

sakra ja to mel na jednom za 3 mesice :D

segfault
Poradce Mintu

#85 Příspěvek od segfault » 02 lis 2019, 19:01

Ventero1 píše:
29 říj 2019, 15:59
Segfault: Jsem si jist, ze design stranek neni vubec k reseni - jak jsem psal, zde je jeden z nejhezcich, co znam. A nesouhlasim, ze neni treba se zamerit na vedomostni a zkusenostni zakladnu v kvalote i kvantite.
Neznam te, ale nechapu, jak nekdo zkuseny ke komu se zde vzhlizi s nadeji na uhaseni krize, otevrene uprednostnuje obal pred obsahem.
Novy design zrovna sem nikoho nenalaka - neprodavame bizuterii ...
Pravdu díš. Byl jsem v omylu, když jsem předpokládal, že fórum se na mobilním telefonu rozpadne... a hle ono je to responzivní. :D
Tak pak souhlasím, že design fóra na tom není až tak špatně.

Web je na tom trochu hůře. Ohledně rozšiřování základny to může mít psychologický efekt prvního dojmu. Stránka má divné nadpisy? Jak pak asi funguje ten OS Mint? Pak už funguje lidová slovesnost a buď se povědomí šíří s pozitivním nebo negativním nádechem. Lepší je ten pozitivní.

Kvalitu příspěvků na fóru z technického hlediska moc ovlivnit nejde, to bychom museli pořádat nějaká školení. Můžeme se zaměřit na formální stránku a tu vylepšovat (= čistit od osobních výpadů [což pak zase může způsobit křik, že jde o cenzuru a pod.], ale zase jak jinak udržet štábní kultůru?)

Zatím bych toto vlákno shrnul takto:
1) požadavek na rozcestník pro více distribucí: Zatím obtížně proveditelné po vlastní ose (finance, administrativa, čas). Na wiki rozcestník už je https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_di ... %AD_Linuxu a zdá se mi dostatečný. Proklikat se dá na LM web.

Když někdo zadá do googlu "Linux" tak nás to také najde spolu s jinými distribucemi.

Třetí pěkný rozcestník je na http://www.linux.cz/.

2) Slučování s Ubuntu (a jinými): Opět zatím technicky obtížně proveditelné, ale zkusíme promyslet jak docílit možné užší spolupráce a provázanosti s ohledem na zachování samostatnosti ;). Přeci jen ohledně návodů je fakt, že většinou fungují pro odnože Debianu obecně.

3) Do diskuze se aktivně zapojilo odhadem méně než deset registrovaných uživatelů, kteří jsou ale víceméně se současným stavem fóra spokojení. Což je dobrá zpráva, protože (zatím) neočekávám žádné výraznější změny ve fungování fóra. V kontextu mi pak není zcela jasné, proč někteří dlouholetí uživatelé smazali své účty.

Vynechal jsem něco podstatného?
Linux Mint 19.2 MATE 64bit; kernel 4.15 + Fedora 31 MATE; kernel 5.3.7
CPU: Intel i5; RAM: 16 GiB

horstfuchs

#86 Příspěvek od horstfuchs » 02 lis 2019, 21:18

segfault píše:
02 lis 2019, 19:01
1. Pravdu díš. Byl jsem v omylu, když jsem předpokládal, že fórum se na mobilním telefonu rozpadne... a hle ono je to responzivní. :D
Tak pak souhlasím, že design fóra na tom není až tak špatně.

2. Web je na tom trochu hůře. Ohledně rozšiřování základny to může mít psychologický efekt prvního dojmu. Stránka má divné nadpisy? Jak pak asi funguje ten OS Mint? Pak už funguje lidová slovesnost a buď se povědomí šíří s pozitivním nebo negativním nádechem. Lepší je ten pozitivní.

3. Kvalitu příspěvků na fóru z technického hlediska moc ovlivnit nejde, to bychom museli pořádat nějaká školení. Můžeme se zaměřit na formální stránku a tu vylepšovat (= čistit od osobních výpadů [což pak zase může způsobit křik, že jde o cenzuru a pod.], ale zase jak jinak udržet štábní kultůru?)

Zatím bych toto vlákno shrnul takto:
4) Slučování s Ubuntu (a jinými): Opět zatím technicky obtížně proveditelné, ale zkusíme promyslet jak docílit možné užší spolupráce a provázanosti s ohledem na zachování samostatnosti ;). Přeci jen ohledně návodů je fakt, že většinou fungují pro odnože Debianu obecně.

5) Do diskuze se aktivně zapojilo odhadem méně než deset registrovaných uživatelů, kteří jsou ale víceméně se současným stavem fóra spokojení. Což je dobrá zpráva, protože (zatím) neočekávám žádné výraznější změny ve fungování fóra. V kontextu mi pak není zcela jasné, proč někteří dlouholetí uživatelé smazali své účty.

6) Vynechal jsem něco podstatného?
1. Michal disajn udelal dobre
2. souhlas, ale udelat to jako edroid nebo neco od MX solution, je jako pest na voko.
web je prehledny. Linux mint czech je mozna lepsi zakonzervovat, nebo udelat staticky jenom s novinkama o LM a link do fora
3. jde. jenomze kdyz za radu clovek dostane jeste pytel nevdeku...
4. to neni nutno sloucit, byl to navr, myslim ze to byl variant lepsi nez nic.
5. jo to jsou aktivni lide na foru (vcetne mne i kdyz uz iny nick)
6. ne :)

Adem

#87 Příspěvek od Adem » 02 lis 2019, 21:59

horstfuchs píše:
02 lis 2019, 21:18
5. jo to jsou aktivni lide na foru (vcetne mne i kdyz uz iny nick)
Ano, také jsem si všiml toho nesmyslného citování skoro celého příspěvku těsně pod jím samým. Znám jednoho s jiným nickem.
LinuxMint 18.3 MATE 64b, i3-8100, RAM 16GB, SSD 240GB, nVidia GTX1050 2GB. - Kodi 17.6 Krypton

horstfuchs

#88 Příspěvek od horstfuchs » 02 lis 2019, 22:21

Adem píše:
02 lis 2019, 21:59
Ano, také jsem si všiml toho nesmyslného citování skoro celého příspěvku těsně pod jím samým. Znám jednoho s jiným nickem.
jo presne kvuli takovymhle lidem jsem se vyprd na todlec forum.

Ventero1
Vezír Mintu

#89 Příspěvek od Ventero1 » 03 lis 2019, 08:08

Kvalitu příspěvků na fóru z technického hlediska moc ovlivnit nejde, to bychom museli pořádat nějaká školení. Můžeme se zaměřit na formální stránku a tu vylepšovat (= čistit od osobních výpadů [což pak zase může způsobit křik, že jde o cenzuru a pod.], ale zase jak jinak udržet štábní kultůru?)
Kvalita fora se spis urcuje vyresenymi problemy ve vlaknech a s tim neni problem. I kdyz, jestli dal budou odchazet ti nejlepsi, tak zacne byt.
Samozrejme jsem mel na mysli kvalitu stranek webu a tu jak pises urcuje castecne zpracovani jako napr. nadpisy apod., ale uplne hlavne obsah a hodnota clanku spolu s obsahlosti wiki - a v obou pripadech se da prave znacne cerpat z vyresenych vlaken tohoto i jinych debbase for.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alojz
Poradce Mintu

#90 Příspěvek od alojz » 03 lis 2019, 09:55

...terajsi trend-vsetko dobre fungujuce,s prichodom nového vedenia sa zmeni na nefungujuce...pricina-dostavaju to do ruk taky ludia,ktory ani sajnu nemaju o tom,čo budu riadit,organizovat,a aby sa zviditelnily svoju osobu,zavedu radikalne zmeny-vacsinou nefungujuce...chýba rozhodovanie o krok vpred...osud tohto dobre fungujuceho fora zavisi na obnovu relacie-hlada sa novy spravca...problemy treba uhasit uz pri koreni...
...utiect,alebo zabalit veb-tieto riesenia su najjednoduchsie,a najlahsie-len vysledok je nulovy,pre pouzivatelov linuxu...
...citam viac vebov zameranych na linux,zahranicnych...tento veb ohladne technickej a vizualnej stranke je vyborny...

...TOTO JE MOJ OSOBNY NAZOR,POHLAD NA NAVRHOVANÉ ZMENY...nezavisle......
AMD Ryzen 5 2400G
AMD A9-9425 RADEON R5-prekliaté
AMD A6-5200 APU

Odpovědět