Hledá se nový správce

Diskuze o našem webu nebo fóru a možnostech jejich vylepšení
Odpovědět
Zpráva
Autor
segfault
Poradce Mintu

Re: Hledá se nový správce

#91 Příspěvek od segfault » 03 lis 2019, 11:05

Ohledně smazaných pravidel. Došlo k tomu nějakým omylem při mazání spamu :(. Kamowski dohledal původní a já je obnovil.
Jak tak koukám, chybí tam doporučení ohledně citování příspěvků :)
Linux Mint 19.2 MATE 64bit; kernel 4.15 + Fedora 31 MATE; kernel 5.3.7
CPU: Intel i5; RAM: 16 GiB

becherekmg

#92 Příspěvek od becherekmg » 04 lis 2019, 22:21

Tak jsem si přečetl celé toto vlákno a nakonec se rozhodl i něco připsat.
Předpokládám, že asi nevíte, kdo jsem, takže jen pro vaší představu. Na stránky LM CZ&SK zavítám tam jednou měsíčně, abych se podíval, jestli se neobjevilo něco zajímavého. A na fórum chodím ještě míň. Takže vzhledem k mým pasivním aktivitám na těchto stránkách, mám k nim i podobný přístup: "Když moc nepříspíváš, tak do toho těm ostatním nekecej". Ale tohle vlákno je přece jen trochu jiné, tak k tomu nějaký komentář mít budu.
Upřímně řečeno, nevím, jak tyhle stránky dopadnou, ale jedno vím jistě - pokud dojde k nějaké jejich tranformaci, bude jen na mě, jestli sem i nadále občas zavítám nebo ne. Obávám se, že vše dospělo do stádia, kdy to tady buď převezme někdo, kdo to z nadšení (jako původní zakladatel) povede dál anebo dojde ke změně. Ta první možnost je v podstatě už pasé a vzhledem k tomu, že současní správci jsou zřejmě odkojeni jinou dobou, filozofií a jiným sociálním a digitálním prostředím, nezbude než se smířit s faktem, že ke změně dojde. Nevím, nakolik budou mladí správci tvární a nakolik bude segfault konzervativní, aby jejich romatické vize orámoval realismem. Nikoho z nich osobně neznám, nevím, jaký "mají tah na bránu", jaké jsou jejich skutečné motivace, ale vím, že to tady teď v podstatě řídí, což se pravděpodobně na konečném stavu tohoto webu projeví. Ono totiž není ani vůbec jisté, že by to ti mladí nemohli vzít do ruky stylem "vow, tak tohle je teda něco". Dopředu bohužel není taky vůbec jasné, jestli příliv "nových duší" je přínosem nebo ne. Kriteria pro to mohou být různá a rozhodně neplatí, čím více uživatelů, tím více kvality. Linux byl a zatím stále ještě je o vlastním přístupu k řešení problémů. Čili verbovat sem armádu uživatelů, kteří budou očekávat "full service" je pro popularitu linuxu kontraproduktivní. Ale nalákat sem mozky, které budou mít co říci, zase nesmírně těžké - jak je totiž motivovat.
Obecně si totiž myslím, že ČR i Slovensko jsou poměrně malé na takovýto komunitní web, kde by zároveň bylo živo. Podle mě totiž to bude střet dvou variant:
  • Buď se sem podaří nalákat hodně lidí, ale pak to přestane být o linuxu a bude jen na správcích fóra, jestli z toho nakonec zůstane žumpa, protože to nebude nikdo moderovat nebo se jim to podaří v rámci nějakých mantinelů udržet ve slušné rovině
  • nebo to tady zůstane malým komunitním webem, kde bude v nepřímé úměře nadšení správce(ů) a konec stránek jako takových

Ventero1
Vezír Mintu

#93 Příspěvek od Ventero1 » 05 lis 2019, 08:28

A nebo zlata stredni cesta - oboje v souladu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět