Požadavky na web Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Požadavky na web

#1 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
už jsem to psal do jiného fóra, ale za mne:

Kód: Vybrat vše

https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=11&t=6075&p=34402#p34402
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Požadavky na web

#2 Příspěvek od labeent »

Tak nevím, jestli se něco změnilo, ale, kluci administrátorský, budete s těmi stránkami muset udělat pár věcí.

1) Máte tam nový článek od nového přispěvatele a už nějakou dobu čeká na schválení. Pokud si nepřenastavíte pravidla, tak musíte novým lidem články schvalovat.

2) Nevím, jestli už jste nainstalovali něco z toho, o co jsem Vás žádal ...

3) Je k dispozici aktualizace webu, ale běžní autoři nemají přístup ji udělat, tak musíte Vy. Stejně tak to chce zkontrolovat aktualizace pluginů.

4) V rámci budu č.1 by možná bylo dobré, aby mohli články schvalovat ostatní autoři, ne jen admini.

5) Smazal jsem frontu spamových komentářů, ke kterým jsem měl přístup.

6) Článků na schválení je ve skutečnosti o 3 víc (fronta obsahuje 4 články).


Bavíme se o stránkách, ne o fóru.


Díky a Mintu zdar
Obrázek

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Požadavky na web

#3 Příspěvek od segfault »

Ahoj, na administraci jsem zbyl jen já.

ad 1) opravena konfigurace
ad 2) plugin jsem raději neinstaloval s ohledem na bezpečnost. Ona verze vychází jednou za půl roku, tak se těch pár řádek dá zkopírovat ručně.
ad 3) je v plánu na víkend
ad 4) opraveno
ad 6) byly tam i nepublikovatelné koncepty

Díky za upozornění
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Požadavky na web

#4 Příspěvek od labeent »

Ahoj, díky moc.

Jinak k tomu kopírování. Od doby, kdy přešel redakční systém na ty bloky, tak to právě lehce kopírovat nejde. Takže se vše musí psát v podstatě znovu. To vůbec nemluvím o stylu (barva, velikost textu, tučně apod.). To musíš pak dělat celé znovu.
Takže za autory článků by to fakt chtělo něco, jak to vyřešit nebo možná nějaký návod, jak se to má správně dělat.

Díky za Tvojí práci
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Požadavky na web

#5 Příspěvek od labeent »

Pro Ventera a ostatní "nové autory".
Pokud chcete napsat článek a umístit k němu tzv. úvodní obrázek, který bude vidět i v základu než se klepne na "Číst dále", tak snad Vám pomůže tento přiložený obrázek. Je to v menu vpravo dole ...
obr_na_clanek2.png
Název Featured image.

Jedná se o menu našich stránek, ne fórum ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Požadavky na web

#6 Příspěvek od labeent »

labeent píše: 10 dub 2020, 13:10 Ahoj, díky moc.

Jinak k tomu kopírování. Od doby, kdy přešel redakční systém na ty bloky, tak to právě lehce kopírovat nejde. Takže se vše musí psát v podstatě znovu. To vůbec nemluvím o stylu (barva, velikost textu, tučně apod.). To musíš pak dělat celé znovu.
Takže za autory článků by to fakt chtělo něco, jak to vyřešit nebo možná nějaký návod, jak se to má správně dělat.

Díky za Tvojí práci

Ahoj,
tak hlásím, že se něco nepovedlo. Mohl jsem mazat spamové komentáře a teď nemohu. Máme tam frontu 10ti spamových komentářů, teď mi nejdou snazat. Nevím, jestli to není tím, že nejsem autor článku, ale mám pocit, že dříve to šlo.

Jinak bych možná začal uvažovat přidat ke psaní komentářů navíc i nějaký Captcha obrázek nebo povolit komentáře jen pro registrované a přihlášené uživatele a u registrace mít tu Captchu (ta tam asi je), protože to, jak se snaží různé automaty furt spamovat je fakt hnus.
Obrázek

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Požadavky na web

#7 Příspěvek od segfault »

Zkusil jsem poladit nastavení, tak uvidíme.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Požadavky na web

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Od posledních úprav, když jsem přihlášen, tak se stránky (nikoliv fóra) načítají neuvěřitelně pomalu - tak 40ti násobek a vlastně se mnohdy ani nedonačtou a seknou se. Pokud přihlášen nejsem, jde to běžně - byť pomaleji, než dříbe, jak jsem již zmiňoval.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno