Pomalost stránek. Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Pomalost stránek.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Zdá se mi, že tyto stránky jsou poslední 2 měsíce asi tak 3x pomalejší a těžkopádnější, než bývaly. Všiml si toho ještě někdo? Byly nějaké větší změny?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pomalost stránek.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Já jsem si všiml, že není od 1.1.2020 žádný nový článek. Co se týká rychlosti webu, jsou rychlejší stránky, to je pravda, ale jsou i pomalejší stránky - a to je taky pravda. Pravda musí zvítězit nad lží a nenávistí. Už se jí to skoro povedlo, a pak do toho přišel koribundus. Nevim - mě to připadá všechno rychlejší, co je starší, LM 17.3 lítá jak blesk, tajdlecten systemd má svoje mouchy ...
Ale to se stránek netýká - ty máme hezký, obvzláště když na ně sem tam někdo napíše ... :roll:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomalost stránek.

#3 Příspěvek od Ventero1 »

No - to si zrovna pichl do vosiho hnizda. Nekolik dni se snazim clankem prispet, abych zalepil tu nejvetsi diru, nez nekdo nadanejsi opet procitne, ale ne a ne se dopatrat jak - psal jsem uz kdekomu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Pomalost stránek.

#4 Příspěvek od vxmery »

Juhele diagnostikoval koribundus. Keby sa nasadil buřtum-duplikatum, zrejme by to pomohlo.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomalost stránek.

#5 Příspěvek od Ventero1 »

K úspěšné léčbě doporučuji přidat pivus-tuplus ve větších skupinách nakažených minimum-bečkum :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomalost stránek.

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Je to ale opravdu zabržděné a zdá se mi, ještě o něco více, než když jsem to zadával - pomalu už jako stránky Chip, které jsou přeplácané kdečím. A v mobilu občas přimrznou. nebyl přidán nějaký hloupý javascript či nějaké další analytické a sledovací prvky?
Jeden nový správce tu tuším měl nějaké takové velké plány na předělání stránek. Rád bych, aby se na to někdo kompetentní podíval. Tyhle celkem jednoduché stránky mi krásně nabíhaly i na stařičké Lumii a teď jsou na hranici únosnosti v dosti výkonném PC ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Pomalost stránek.

#7 Příspěvek od segfault »

Co jsem zkoušel načítání stránek, tak na mém PC se změna nekoná, ale je možné, že na rychlost mohl mít vliv upgrade WP. Zkusím se na to podívat do detailů.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomalost stránek.

#8 Příspěvek od Ventero1 »

To bude fajn - dekuji za ochotu.
Nejaka zmena probehnout musela - ten rozdil je markantni - takze mozna jo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomalost stránek.

#9 Příspěvek od Ventero1 »

To je zvlastni - ja ano na ruznych strojich, v ruznych mistech s ruznymi pripojenimi. Ale zrovna dneska to vypada s rychlosti lepe i na mobilu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Pomalost stránek.

#10 Příspěvek od vxmery »

byly asi třikrát pomalejší a těžkopádnější
O čo ti ide?
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Zamčeno