Kulturní okénko

Diskuze o tématech i mimo svět Linuxu, o dění okolo světa PC a vůbec o moderních technologiích
Odpovědět
Zpráva
Autor
West
Příspěvky: 147
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kulturní okénko

#111 Příspěvek od West » 24 zář 2019, 18:39

No TVL to je zas psycho...
Ehm, zbytočné vysvetlovať, ešte nie si pripravený na informácie o veciach, ktoré vedeli už dávno a táto moderná doba ich prehliada, ba čo viac, ona ich prehliada zámerne a cielene, pretože pre túto dobu sú zaujímavé iné hodnoty, napríklad prachy, bohatstvo, majetok a podobné hračičky. Ten, kto naozaj chce vedieť akých 5 dní, tak si to dohľadá. Je to na YT a je na to aj appka do mobilu, akurát ten, kto napíše, že je to psycho, tak tomu neuverí aj keby som ti hneď povedal ako to je s tými dňami.

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 1785
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kulturní okénko

#112 Příspěvek od juhele2014 » 26 zář 2019, 15:39

:arrow: Ventero1
Buď naprosto v klidu, nic si nezpackal, ale West by neměl chodit do lesa na houby. Teda některý ... :) Čistě matematicky: tady píšou https://eprehledy.cz/pocet_narozenych_deti.php že se v ČR narodilo v roce 2013 106 751 svišťů. Jdeme dál. To znamená (průměrně) 292,47 sviště na den +-. A jestliže, dle Westa se náhodou nebo vědomě tzv. trefím Existuje len 5 dní v roku kedy je vhodné počať dieťa. Potomok počatý v týchto dňoch nadobudne neobyčajné schopnosti, hlavne teda čo sa týka IQ a EQ. tak to dělá cca 1 462,3 dětí za rok, které se vymykají z průměru. Nevim. Mělo by to se to někde ukázat. Nedávno jsem viděl a slyšel na joutube malou holku, byla u Krause v pořadu, jak hraje na klavír. Celkem špičkově. Jo, to je genius. Ale jinak, kde nic, tu nic.

Neberu Westovi jeho zápal tzv. "pro věc", ale chci vidět výsledky - kde sou ty chytrolíni, který by se měli narodit 5 dní v roce? Emigrace? To je možný, nedivil bych se. Tahle teorie je na vodě, moc vyjímečných osobností tady v kotlině není. Ale každopádně, knihu doporučuji, a přečíst až do konce.

www.brucelipton.com

www.psych-k.com !!!

Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 3032
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Kulturní okénko

#113 Příspěvek od redhawk » 27 zář 2019, 14:37

juhele2014 píše:
26 zář 2019, 15:39
To znamená (průměrně) 292,47 sviště na den +-. A jestliže, dle Westa se náhodou nebo vědomě tzv. trefím Existuje len 5 dní v roku kedy je vhodné počať dieťa. Potomok počatý v týchto dňoch nadobudne neobyčajné schopnosti, hlavne teda čo sa týka IQ a EQ. tak to dělá cca 1 462,3 dětí za rok, které se vymykají z průměru.

Ale jinak, kde nic, tu nic.

Neberu Westovi jeho zápal tzv. "pro věc", ale chci vidět výsledky - kde sou ty chytrolíni, který by se měli narodit 5 dní v roce? Emigrace? To je možný, nedivil bych se.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
no ale mate svickovou a vepro, knedlo a zeli.
pivo maju lepsi nemci
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

West
Příspěvky: 147
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Kulturní okénko

#114 Příspěvek od West » 27 zář 2019, 14:40

Zmienil som sa o tom, že to vedeli už v starom Egypte. Na overenie vášho stupňa znalostí stačí zodpovedať len jednu jedinú otázku. K akému účelu slúžili pyramídy? V poradu Krause nehľadajte správnu odpoveď.


Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 3032
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Kulturní okénko

#116 Příspěvek od redhawk » 28 zář 2019, 20:30

jo Cesi piju vzdy svoje.
ked ceske jedine cerna hora (Boskovice)
odporucam vyskusat napriklad lidl Steam brew German Red alebo stout

inak davam prednost kave pred alkoholom, po pive mam chut niekomu vrazit :D
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 1785
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kulturní okénko

#117 Příspěvek od juhele2014 » 05 říj 2019, 18:51

Vynikající knížka _ Portnoyův komplex _ doporučuju.

http://www.iliteratura.cz/Clanek/15423/ ... uv-komplex

edit. 7-10-2019 No, prosím, už je to jak za bolševika. :) Nová kniha není dostupná, to sou věci:

martinus - vyprodané
knihy abc - kniha teď bohužel není dostupná
zboží - výrobek není k dispozici
knihcentrum - vyprodáno
kosmas - není v prodeji
levné knihy - není dostupné
knihydobrovský - produkt je vyprodaný
stample - x
buxsk - nie je na sklade

Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 3032
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Kulturní okénko

#118 Příspěvek od redhawk » 07 říj 2019, 17:38

Sorry musel som :D strasne dobre som sa pobavil.


RADA PRO RODIČE, JEJICHŽ DĚTI NALETĚLY EKOAKTIVISTŮ:

...naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké ekoakce.

A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali jí se trmácet domů skoro hodinu vlakem a autobusem.

U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my, staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu - ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme zbytečně jezdit autem, to přece stojí!

Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo?

Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života.

A jak jako elektrické kolo?

Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory?

Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.)

A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky… 🙂

Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.

Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka:

To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky

Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:

1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla...

2) ...nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla!

Děkujeme Gréto.
Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku:
“Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!” 🙂

Doufáme, že než se k večeru vrátíme, ten hysterický řev už ustane...
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 1785
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kulturní okénko

#119 Příspěvek od juhele2014 » 09 říj 2019, 19:05

Popojedem. Trochu sem se hrabal na webu eprehledy.cz a něco tam chybí, např. v IT zkratkách není vůbec vysvětleno, co to je BFU, a v info o wi-fi bych vynechal "také" a "PDA". To je historie, v současnosti to nikdo nepoužívá. Pro poslance bych měl info zde https://eprehledy.cz/stupne-mentalni-re ... -idiot.php Snad tomu budou rozumnět. Co se mě líbí, je přehled barviček https://eprehledy.cz/tabulka_barev_pro_web.php Apropo - barvy. Dejte si test na barvocit - tady je jednoduchý https://www.xrite.com/hue-test a tady http://www.colormunki.com/game/huetest_kiosk je těžší. Dá se to, je to ale pakárna. Co se týká TV standardu, tak zde https://eprehledy.cz/tv_standardy.php je to dosti neůplné, chybí SECAM, japonci už jedou v 8k, teda jen částečně, a rozlišení obrazovky neříká nic o "standardu" . Ten je striktně technicky specifikován. Je to celý zmatečný. Na závěr jen něco málo k morzeovce https://eprehledy.cz/morseova-abeceda-morseovka.php , je hezký, že myslej na skauty. Viz S ... to byla objakživa se-ke-ra, nikoliv světluška ... :)

ps Komu chyběj škodlivý éčka, má je tady https://eprehledy.cz/skodliva_ecka_v_potravinach.php

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 1785
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kulturní okénko

#120 Příspěvek od juhele2014 » 16 říj 2019, 18:49

Zakázaná kapela ELÁN nahrála skladbu Bulvárne krysy. A ejhle - nesmí se hrát v rádiu, sakra, to už tady bylo, že kapely měly zaracha, ale to zde byl jinej režim ... nebo se pletu :?: :lol: A je to tu zas - opět si někteří vyblabanci ve vedoucích funkcích myslí, že cenzurou budem budovat lepší evropský zítřky, nebo co ... Vypadá to takto:

Po vlne kritiky, ktorá sa spustila na adresu novej piesne Elánu z pripravovaného albumu Najvyšší čas, sa do mediálneho kolotoča zapojili aj slovenské rádiá. Tie sa k songu Bulvárne krysy vyjadrili jasne a pristúpili k ráznemu rozhodnutiu.
O vyjadrenie sme požiadali najpopulárnejšie rádia na Slovensku - Fun rádio, Rádio Expres, Rádio Slovensko a Rádio Európa 2.
Pozrite si ich reakcie:

• Dana Tureničová, PR manažérka FUN rádia (vlastníkom rádia je predseda hnutia SME RODINA – Boris Kollár): "Fun rádio nebude vysielať pesničku Bulvárne krysy od skupiny Elán. Na webe Fun rádia sme klip zverejnili s tým, že je nevhodné takto vyjadrovať námietky proti práci bulvárnych novinárov. Špeciálne aj vzhľadom na to, že na Slovensku pred rokom prišiel pre svoju prácu o život novinár."

• Michal Dzurjanin, riaditeľ sekcie rozhlasových programových služieb RTVS: "Túto skladbu sme neplánovali zaradiť do vysielania, keďže typovo nie je vhodná pre formáty rozhlasových programových služieb."

• Ľuboš Richter, Content Director rádia Europa 2: "Skladbu neplánujeme zaradiť do vysielania, lebo sa nám nehodí do štruktúry nášho playlistu."

• Igor Guttler, PR manažér rádia Expres: "Pieseň do vysielania zaradiť neplánujeme."

• Roman Juhás, hudobný dramaturg Radio Services (zahŕňa rádio Vlna, Rádio Anténa Rock, Rádio Jemné): „Spoločnosť Rádio Services nemá v pláne hrať tento singel od skupiny Elán. Žánrovo táto skladba nezapadá do žiadneho z našich rádií.“


zdroj: https://www.infovojna.sk/article/novink ... radia-hrat

klip: https://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI Docela to chalanům šlape, za mě palec nahoru ... Když sem to slyšel, vybavila se mě vojna, kde se hrály převážně cizí metalový fláky + Elán, který měl u mích slovenských souputníků vždy úspěch. Ale psát o vojně, to by nebralo konce ... :lol:

Odpovědět