Prolomená víza na MZV - ostuda

Diskuze o tématech i mimo svět Linuxu, o dění okolo světa PC a vůbec o moderních technologiích
Odpovědět
Zpráva
Autor
juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 1846
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Prolomená víza na MZV - ostuda

#1 Příspěvek od juhele2014 » 26 lis 2019, 20:29

Přečetl jsem si tyto dva zajímavé články https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hack ... ionu-83204 https://kechlibar.net/2019/11/26/hacknu ... cke-volby/ a mám k tomu pár poznámek z pozice laika. Ano, je to ostuda. Na MZV dělaj ještě větší lamy v oboru IT, než se tady scházíme na foru, a to je co říct ... :) Nechápu, jak během 6. let nepřišli na bordel ve svých počítačích, laicky řečeno. Hlodá červíček - nejelo v tom uplácení více lidí? Ale jinak, kam se hrabou např. někteří naši dobře placení sportovci - dva ruský hackeři si údajně přišli na pěknou sumu 763 000 000 .- kč. To není marný, ale do ťurmy půjdou tak jako tak ... 8-) Na webu MZV konkr. tady https://1url.cz/hMyHb se píše: Dle IT odborníků MZV ČR však systém Visapoint nebyl nikdy úspěšně napaden ze strany hackerů a tudíž nedošlo k obejití elektronicky generovaného pořadníku. Jo jo, co dodat ... Až budou na MZV hledat ajťáky, tak se jim přihlásim, myslím, že jako IT lama mám pěknou šanci ... :mrgreen:

vlasta21
Příspěvky: 35
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Prolomená víza na MZV - ostuda

#2 Příspěvek od vlasta21 » 27 lis 2019, 13:02

Pokud si vzpomínám, tak pan Michálek (Piráti) se proslavil také výrokem, že v době Masaryka už byl internet. Jiný bývalý poslanec je označován za etalon blbosti. Tihle lidé si k sobě nikdy nevyberou odborníky a lidi chytřejší než jsou oni. To udělají jen ti osvícení a rozumní. Ale kolik takových je? Aby je člověk za dne se svíčkou hledal. Kdyby měl někdo kompetentní rozum, dávno by byl na školách Linux! Ale to by se v podstatě ztenčil tok peněz ze kterých je možno odklonit. Takže jsou tam Windows, nic proti, a spousta učitelek, které ví mnohem méně než ti, které učí. Takže se není opravdu čemu divit.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Uživatelský avatar
Ventero1
Vezír Mintu
Příspěvky: 809
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov

Re: Prolomená víza na MZV - ostuda

#3 Příspěvek od Ventero1 » 28 lis 2019, 14:50

Ono to s tím zavedením Linuxu není jednoduché - zkoušel to Mnichov a zkolabovalo to na tom, že kvůli kompatibilitě se stejně museli udržovat systémy s Windows a nakonec se k němu vrací. Je to bohužel typický problém vývojářů, kde pořád něco chybí do ucelenosti v užívání systémů a také se na tom podílejí někteří výrobci HW, kteří to maj na háku. No a taky se v Mnichově nejspíš objevil nějaký šlendrijánek, kde to někdo koordinoval nejspíš dost kostrbatě, jak už to bývá na úřadech zvykem. No a pak tam také určitě zahrálo roli nějaké to lobováníčko a možná i úplatečky od MS přímo či nějakého významného distribučního partnera.
Každopádně viry na Linux budou přibývat tak jak tak - zrovna se zase něco objevilo - a až Čína přejde komplet na Linux ve státní správě (jsou tam takové plány), tak počítám, že raketově ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět