GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Kdo a co je to vlastně GOOGLE? Vyhledávací nástroj? A kdo za tím stojí? Pouze američani? Čert ví ... Každopádně po přečtení tohoto článku Google nahlašuje ... https://aeronet.cz/news/google-nahlasuj ... i-vyrazit/ bych vám všem, chlapci a děvčata, doporučil - rozlučte se navždycky s bonzákem jménem GOOGLE. Velebnosti, to je hnus. Tady máte tu dnešní "demokracii" v praxi - neustálé šmírování a buzerace od české vlády ve spolupráci s cizí firmou je na denním pořádku. Za komoušů, pravda, taky chartisty a jiné "podvratné" živly buzerovali a utiskovali (nemožnost vzdělání, výkon povolání, výjezd do zahraničí, a pod.), ale to bylo přímo napsaný v ústavě, že VEDOUCÍ SILOU JE KOMUNISTICKÁ STRANA. Dnes ve vládě komunisti nejsou. Ale sviňárny jsou na denním pořádku. Co sem provedl, že mě fízlové kontrolujou před hospodou, že piju pivo? Koho sem zabil? Co je to za klauni v tý český loutkový pseudovládě? Takovýhle moresy se mě teda ANI TROŠKU nelíbí. Jedno je jasný - s bonzákem GOOGLE sem skončil. Na hledání zkusim kachnu, snad to nějak přežiju. Soukromej mobil mám tzv. "hloupej", umí pouze SMS a volat, nemá GPS, ani pomalý data. Placatej Android je bez GSM karty, pouze jako mapa, nebo na wifině IDOS a podobný banality. Takže - konec srandy, začíná legrace, aneb každý svého štěstí strůjcem ... :idea:

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#2 Příspěvek od akojak »

Určite to prežiješ ak si nebol moc závislý. Oni ťa na to naučili neboj aby si bol závislý od sračky menom GOOGLE :lol: Je to ako so štátnou podporou závislosti na drogách - nikotínom. Štát ťa nechá skapať od drogy ale najprv na tebe zaryžuje. Hnus....
Google nepoužívám 3 roky a ešte nemám abstinenčné príznaky :) Nepoužvívam ani dalšie odpady a hnusy ako android, fb a pomaly už ani yt, w a dalšie a ani ubuntu
Zivot začína byť ozaj skvelý... :D

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#3 Příspěvek od sasa.chetan »

juhele2014 píše: 11 kvě 2021, 18:26 Kdo a co je to vlastně GOOGLE? Vyhledávací nástroj? A kdo za tím stojí? Pouze američani? Čert ví ... Každopádně po přečtení tohoto článku Google nahlašuje ... https://aeronet.cz/news/google-nahlasuj ... i-vyrazit/ bych vám všem, chlapci a děvčata, doporučil - rozlučte se navždycky s bonzákem jménem GOOGLE. Velebnosti, to je hnus. Tady máte tu dnešní "demokracii" v praxi - neustálé šmírování a buzerace od české vlády ve spolupráci s cizí firmou je na denním pořádku. Za komoušů, pravda, taky chartisty a jiné "podvratné" živly buzerovali a utiskovali (nemožnost vzdělání, výkon povolání, výjezd do zahraničí, a pod.), ale to bylo přímo napsaný v ústavě, že VEDOUCÍ SILOU JE KOMUNISTICKÁ STRANA. Dnes ve vládě komunisti nejsou. Ale sviňárny jsou na denním pořádku. Co sem provedl, že mě fízlové kontrolujou před hospodou, že piju pivo? Koho sem zabil? Co je to za klauni v tý český loutkový pseudovládě? Takovýhle moresy se mě teda ANI TROŠKU nelíbí. Jedno je jasný - s bonzákem GOOGLE sem skončil. Na hledání zkusim kachnu, snad to nějak přežiju. Soukromej mobil mám tzv. "hloupej", umí pouze SMS a volat, nemá GPS, ani pomalý data. Placatej Android je bez GSM karty, pouze jako mapa, nebo na wifině IDOS a podobný banality. Takže - konec srandy, začíná legrace, aneb každý svého štěstí strůjcem ... :idea:
jaaj a to este netusis co vsetko o tebe zbieraju mobilni operatori a tvoj poskytovatel internetu (takzavane tricko) takze kabat od Uja Google je to posledne.
Ako riesenie sim karta s cudziny neregistrovana (v SR sim = obciansky preukaz + rodne cislo), mobil kupeny z obchodu a okamzite iny OS ako Android (Lineageos, ubuntu touch) a f-droid, ale zabudni na banku a podobne veci.
takze netreba sa stresovat

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#4 Příspěvek od akojak »

Pomôže ešte plastická operácia tváre, vyhlásenie za mŕtveho, zmena kože a odtlačkov prstov a vrece plné bankoviek...A ešte nonotechnológia na zmenu dna najlepšie asi očkovanie proti kavidu.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#5 Příspěvek od sasa.chetan »

akojak píše: 11 kvě 2021, 20:00 Pomôže ešte plastická operácia tváre, vyhlásenie za mŕtveho, zmena kože a odtlačkov prstov a vrece plné bankoviek...A ešte nonotechnológia na zmenu dna najlepšie asi očkovanie proti kavidu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
alebo nastahovanie sa do jaskyne

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#6 Příspěvek od labeent »

Akorát, že třeba na nákupy už je třeba Google lepší, než Zboží apod.
Takže nevyužívání je nevýhodné :D
Ale můžete se třeba zařídit podle tohoto:

Kód: Vybrat vše

https://mobilmania.zive.cz/clanky/nenechte-se-sledovat-mapami-google-diky-tomuto-figlu-nezjisti-kde-jste/sc-3-a-1351370/default.aspx
Jinak si myslím, že dnes se dá sledování spíše omezit než zrušit. Ono není těžké ani spárování "neregistrované" SIM karty s konkrétní osobou. Stačí to, co se odesílá přes GSM síť + máte kamery + kamery v bankomatech, potřebujete s tím telefonem třeba na net apod. Asi se tomu úplně nevyhnete. Leda žít jako před 50ti lety bez mobilů, wi-fi, internetu a nejlépe mimo civilizaci. A stejně na Vás vidí ještě drony a satelity :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#7 Příspěvek od akojak »

Radšej žiť bez techniky ako nežiť a skončiť ako číňani v leču... Že by bol lepší život s technikou? Potom by asi neskapínali ľudia a svet... Technika je 100 rokov a komu pomohla? Možno kreténom, ktorý vymenili svoj živoť za pozeranie tv... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=6sn-1Auy3ys

https://www.youtube.com/watch?v=A6qzPb4LYjQ

https://www.youtube.com/watch?v=kmP4MUA-kAI

https://www.youtube.com/watch?v=njaRY_OLqU0

https://www.youtube.com/watch?v=YjN5sRYsrIg

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#8 Příspěvek od juhele2014 »

Když se jednou za čas dostanu s androidem na wifinu, je naprosto jedno kde, tak netušim, co všechno napráší mobil A) číňanům, B) američanům, C) českým fízlům. V libovolném pořadí. Když serfuju, data lítaj tam a zpátky, dle objemu zjistím kulový, na podrobný rozbor nemám prostředky, ani makovici. Může mě utěšovat, že jsem tzv. "NOBODY", NIKDO, bezpečnostní prověrky nemám a s utajovanejma skutečnostma nepracuju. Teda - aspoň o tom nevim. Mohl bych být tedy (logicky) tzv. "v klidu". Žádný stres. Znáte to - když neděláš nic špatnýho, tak po tobě nejdou. Omyl. Jdeš na pivo - a máš problém ... :roll: Gůgl musí pryč, žádný trasování nebo sledování polohy nevedu, e-rouška a podobný píčoviny jsou fakt pro totální dementy, to je každýmu jasný. Doufám. Jediná věc, kterou bych musel pořešit po resetu mobilu do továrního nastavení je nový gůgl účet pro (znovu) nahrání aplikací z gůgl plej, to by měla řešit nová SIM karta. Uvidim. Udavačům zrovna dvakrát nefandím. Ale líbí se mi tahle hláška: https://www.youtube.com/watch?v=pN4SassjoM0&t=176s

Takže - co dál?

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#9 Příspěvek od sasa.chetan »

juhele2014 píše: 12 kvě 2021, 16:34 Když se jednou za čas dostanu s androidem na wifinu, je naprosto jedno kde, tak netušim, co všechno napráší mobil A) číňanům, B) američanům, C) českým fízlům. V libovolném pořadí. Když serfuju, data lítaj tam a zpátky, dle objemu zjistím kulový, na podrobný rozbor nemám prostředky, ani makovici. Může mě utěšovat, že jsem tzv. "NOBODY", NIKDO, bezpečnostní prověrky nemám a s utajovanejma skutečnostma nepracuju. Teda - aspoň o tom nevim. Mohl bych být tedy (logicky) tzv. "v klidu". Žádný stres. Znáte to - když neděláš nic špatnýho, tak po tobě nejdou. Omyl. Jdeš na pivo - a máš problém ... :roll: Gůgl musí pryč, žádný trasování nebo sledování polohy nevedu, e-rouška a podobný píčoviny jsou fakt pro totální dementy, to je každýmu jasný. Doufám. Jediná věc, kterou bych musel pořešit po resetu mobilu do továrního nastavení je nový gůgl účet pro (znovu) nahrání aplikací z gůgl plej, to by měla řešit nová SIM karta. Uvidim. Udavačům zrovna dvakrát nefandím. Ale líbí se mi tahle hláška: https://www.youtube.com/watch?v=pN4SassjoM0&t=176s

Takže - co dál?
LineageOS (postaveny na AOSP) a TWRP (recovery) pokial potrebujes aplikacie google, doinstalujes pri zmene rom aj GAPPS (Google Apps) ak nie tak len rom, restart stiahnes si F-droid a mas "store" s opensource
Potrebujes inu appku je mozne stiahnut z doveryhodnych repo aj bez google (subor.apk)


LineageOS podporovane zariadenia

SIM kartu asi riesit nebudes kedze si "nikto" a tym padom asi BIS hlasovu vzorku nepotrebuje aj ked ju ma.

U mna:
LineageOS, TWRP, BiTGApps (iba Googleplay kvoli bankovym aplikaciam),
appky: Debian (testujem) + Termux pre beh linuxovych programov,
Brave browser, Coverages - cell monitor (kontrola zariadeni v okoli, antimonitor), F-droid, Aimp,
Komunikatory: Discord, Signal, Telegram, Twitter,
Megasync, Nextcloud, Librera, Mapycz, QR skener, Tutanota, Protonmail,
banky: Revolut, N26 a VSZP (zdravotna poistovna)
Pripojenie: predplatena karta Tesco a O2 (obe registrovane)
to je telefon na bezne veci. Bez paranoie ale kedze podpora bola zabita v 12/2019 (telefon je z 3/2018 vydane 2 opravy a jeden update androidu 7) a kedze to ma 8 jadrovy cpu, 32GB eMMC a 3 GB ram je to stale vykonne ostalo mi len zmenit OS
Mam Tam Lineage OS 18.1 (Android 11) povodne Android 6 s upgrade na 7...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: GOOGLE vás napráší, ani nemrknete, aneb vypněte v mobilu GPS

#10 Příspěvek od juhele2014 »

Díky za info, je to dobrá inspirace i pro ostatní. No, mám k dispozici 2ks plonkový mobily Xiaomi, kde bych musel otevřít bootloudr a přeflešnout to. Dle instrukcí je nutný MI účet, postup úplně triviální není. Co se týká aplikací nahrávaných nikoli přes gůgl plej, ale přímo soubory s koncovkou apk, to už mám vyzkoušený, to je bez problémů. Trochu se do toho ponořím, prioritu mám pro mapy + gps aplikace a loggery. Co se týká všeobecné bezpečnosti práce s mobilem, už to tu někde na foru bylo, jak striktně rozlišit osobní a např. pracovní mobil, ale tyhle rady jsou doufám snadno k dohledání.

Takže vzhůru ke svobodné společnosti, doufám ... ;)

Zamčeno